Istorinė diena policijai: Kaunas po trejų metų turės naują komisariatą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienį, sėkmingai įgyvendinus atranką dviejuose valdžios ir privačių subjektų partnerystės projektuose, pasirašytos sutartys dėl naujų Kauno ir Panevėžio policijos komisariatų pastatų projektavimo, statybų bei paslaugų teikimo. 2021-2022 m. atidarytos patalpos ir jų infrastruktūra geriau tenkins lankytojų poreikius bei leis sutaupyti.

Kaip nurodoma Policijos departamento pranešime, oficialiai sutarta dėl partnerystės šiuose projektuose: „Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato Kaune, Radvilėnų pl. 1, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas“ bei „Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato kartu su areštine Panevėžyje, Beržų g. 46, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas“.

Pagal šiuos projektus Kaune ir Panevėžyje bus pastatyti ir įrengti nauji apskričių policijos komisariatų pastatai bei kita infrastruktūra, iš kurios paminėtinos interesantams skirtos automobilių aikštelės, visiškai tenkinančios lankytojų poreikius. Abiejų projektų partnerystės sutarties laikotarpis – 15 metų. Projektavimas ir statyba truks trejus metus, paslaugų teikimas – dvylika metų. Planuojama, kad Kauno ir Panevėžio gyventojams bei policijos darbuotojams naujos patalpos bus atidarytos 2021 m. pabaigoje – 2022 m. pradžioje.

Kaune (Radvilėnų pl. 1) planuojama pastatyti naują apie 6400 kv. m apskrities VPK administracinį pastatą su ūkiniu pastatu, Panevėžyje (Beržų g. 46) – apie 9200 kv. metrų apskrities VPK administracinį pastatą su areštine.

„Daug policijos įstaigų išsidėstę senuose pastatuose, kai kurie pribrendo atnaujinimui. Strategiškai mums naujojo komisariato vieta tinka. Mes tikimės, kad įsikurti viename pastate bus naudinga“, – BNS teigė Kauno apskrities VPK viršininko pavaduotojas Darius Pliavga.

Kauno apskrities VPK projektą įgyvendins UAB „Merko statyba“ ir jos įsteigta dukterinė bendrovė „VPSP 2“. Už infrastruktūros sukūrimą, jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį privačiam subjektui bus sumokėta 17,2 mln. eurų grynąja dabartine verte (su PVM). Į naują pastatą planuojama perkelti tris policijos komisariatus, dalį administravimo padalinių, kriminalistinių tyrimų padalinį ir kt.

Pasak policijos generalinio komisaro funkcijas atliekančio Rimanto Bobino, įgyvendinus šiuos projektus policijos darbuotojai dirbs ir paslaugas gyventojams teiks moderniose ir tinkamai pritaikytose patalpose, kurių energinis efektyvumas atitiks A++ energetinę klasę. Kaip nurodoma pranešime, bus efektyviau naudojamos policijai skiriamos lėšos, apie 30 proc. sumažės bendras minėtų policijos įstaigų naudojamas pastatų plotas.

„Lietuvos policijai tai – istorinė diena, kai turėsim du svarbius projektus vienu metu. Dabar tiek Kauno, tiek Panevėžio VPK turi aibę pastatų, bet tai nėra racionalu, nėra pamatuota ir kiekvienais metais prarandame dalį lėšų“, – BNS teigė R. Bobinas.

Šiuo metu Kauno apskrities VPK veiklą vykdo dvidešimtyje pastatų, kurių bendras plotas 22,7 tūkst. kv. metrų, iš kurių dalis yra nuomojama. Preliminariais skaičiavimais, įgyvendinus projektus, metinės veiklos išlaidos Kauno apskrities VPK būtų beveik 200 tūkst. eurų mažesnės.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos jau turi patirties vykdant viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą. 2015 m. pabaigoje pasirašyta partnerystės sutartis, pagal kurią privatus partneris įsipareigojo pastatyti Vilniuje naują miesto 1-ojo policijos komisariato pastatą P. Vileišio gatvėje ir areštinę Birželio 23-iosios gatvėje bei 15 metų juos prižiūrėti. Vilniaus komisariatas ir areštinė pradės veikti nuo šių metų birželio mėnesio.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Naktį prie cirko Aleksote kilo gaisras: apdegė žmogus (video)

Kurioje miesto vietoje iškils kauniečių mylimos senbernarės Bitės skulptūra?

Prasmingų pokalbių erdvė Kaune: atvirai apie svarbiausias vertybes

Lapių sąvartyną ryja liepsnos: gaisrininkai su ugnimi kovoja ne vieną valandą

Sunkiau nei atrodė: Laisvės alėją bando šveisti jau trečią kartą

Kad Velykų stalas neapkarstų: priminė dažniausiai per maistą plintančias ligas

Su žinoma bendrove Kaune sukirtusi rankomis dėl „Mercedeso“, gavo nemaloniai nustebti

Kauno regiono įmonė turės grąžinti „Agrokoncernui“ šimtus tūkstančių eurų

V. Matijošaitis ir L. Stonkienė papasakojo apie savo meilės istoriją ir ateities planus

Fiksuoja kaunietis: Velykų parkavimo ypatumai miesto centre