Pavasarį vainikuos Tarptautinis aitvarų festivalis Zapyškyje – Kas vyksta Kaune

Pavasarį vainikuos Tarptautinis aitvarų festivalis Zapyškyje

Vienos dienos festivalis „Tarp žemės ir dangaus“ sugrįžta į Kauno rajoną jau 19-ąjį kartą. Gegužės 18 d. į Zapyškio padangę, esant palankiam vėjui, pakils šimtai aitvarų, o senosios Zapyškio bažnyčios prieigose laikinai įsikurs dirbtuvių, muzikos ir bendruomeninių veiklų miestelis.

Scenoje – žinomi atlikėjai ir menininkai

Aitvarų festivalio „Tarp žemės ir dangaus“ neatskiriama dalis – muzikos koncertai. Didžiojoje scenoje festivalio pradžią paskelbs džiazo virtuozas ir „Jazz Academy“ įkūrėjas Arnas Mikalkėnas kartu su Dana Indāne iš Latvijos ir grupe VIŅAS, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Jazz Academy“ vokalinė-instrumentinė grupė atliks kompozitoriaus Andriaus Kulikausko dainą „Aitvaras“, kuri šiais metais suskambės visiškai naujos, džiazinės aranžuotės versija. Grupė VIŅAS pristatys eksperimentinės muzikos programą, kurioje susipins etninės giesmės su siurrealistiniu moters balso garsų pasauliu, įsiliejančiu į elektrinių gitarų skambesį ir negirdėtą improvizacijos žaidimą.

Festivalio programą pratęs gerai žinomi atlikėjai: dainuojamosios poezijos kūrėja ir atlikėja Alina Orlova su grupe ir grupė „Sisters on Wire“, atliekantys tokius hitus kaip „Mėlyna mėlyna“, „Ten esi Tu“ bei kitas klausytojams gerai pažįstamas dainas.

Festivalio organizatoriai šiemet tikisi nustebinti ne tik muzikine programa, bet ir gatvės teatro performansu „Atvykėliai“. Tai Adrian Schvarzstein (Ispanija) ir Jūratės Širvytės-Rukštelės (Lietuva) kūrybinis duetas, šiuo spektakliu pelnęs tarptautinį pripažinimą daugiau nei 15 šalių. „Tai pasirodymas apie mus visus. Kuriame teatrą, kurio metu fantazija, komedija ir absurdas yra patikimiausi mūsų palydovai. Visai kaip gyvenime“, – teigia kūrėjas Adrian Schvarsztein.

Ir šis improvizacinis, kūrybinis vyksmas festivalio pabaigoje taps jungtimi tarp dviejų Kauno rajono kultūrinių objektų – Aitvarų festivalio erdvės ir laivo-žemkasės „Nemuno7“, nes atvykėliai pakvies visus kūrybiškai keliauti kartu į šio kultūros laivo 2024 m. sezono atidarymą.

Aitvarų festivalio programa / Organizatorių nuotr.

Veiks kūrybinių dirbtuvių ir pramogų zona

Dirbtuvių ir edukacijų pievoje vaikai bei suaugę galės išmokti žongliravimo, išbandyti didžiuosius muilo burbulus, lauko žaidimus, laikinas tatuiruotes ir fotobatuto pramogą.

Kauno rajono turizmo ir informacijos centras kartu su regiono partneriais iš Kauno, Jurbarko, Prienų ir Birštono pakvies daugiau sužinoti apie šių metų turizmo sezono naujienas. Savo veiklas festivalyje pristatys Lietuvos aviacijos muziejus, Kauno r. Zapyškio pagrindinė mokykla, Lietuvos policija, MB „Mobili meno mokykla“, VšĮ „Kūrybos ir užimtumo stuba“, iniciatyva „Švęskime upę“ ir kiti edukacijų kūrėjai.

Nemuno pakrantėje taip pat įsikurs maisto vagonėlių alėja, kurioje mėgstamus skonius atras tiek mažieji, tiek vyresni šventės lankytojai.

„Beveik 20 metų vykstančio festivalio programa jau nelengva nustebinti mūsų lankytojus, tačiau kasmet atrandame vis kitų kūrybos formų, siekdami sujungti ne tik gamtos stichijas, bet ir įvairias meno sritis, jų žanrus. Tuo šis festivalis ir išsiskiria iš kitų – tikimės, kad kažką netikėto, stebinančio ir šiemet sau atras kiekvienas“, – pasakoja festivalio organizatorė, Ežerėlio kultūros centro direktorė Miglė Andrejeva.

Zapyškio aitvarų festivalis / KRS nuotr.

Tikimasi palankaus vėjo

Vienas laukiamiausių festivalio akcentų – didžiųjų aitvarų kėlimas į dangų. Šiemet aitvarų entuziastai pristatys 10 metrų ilgio skraidančią tūbą, o aitvarų meistrai Donatas Dumskis ir Tadas Surkys pakvies į dirbtuves pasigaminti aitvarų iš dirbtinio šilko ir bambuko.

„Aitvaras mistinis mūsų tautosakos simbolis. Tad raginame pabūti ir šiuolaikiško mito, ir pasakos kūrėjais. O tai padaryti bus galima savo norus bei palinkėjimus užrašant ant šilko juostų, kurias skraidinsime kartu su aitvarais. Taip suteiksime galimybę svajonėms tikrai išsipildyti“, – teigė dirbtuvių organizatoriai.

Atvykę į festivalį be aitvaro galės jį pasigaminti tiek tradicinėse aitvarų dirbtuvėse, tiek išbandant kitas kūrybines aitvaro gamybos technikas. O tie, kurie gaminti nenorės, turės galimybę įsigyti aitvarą festivalio metu renginio partnerių „Vėjo broliai“ palapinėje.

Kaip ir kasmet numatomos azartiškos aitvarų varžybos ir loterijos. Ilgametis festivalio varžybų teisėjas Jonas Kriščiūnas tikisi, kad sugrįš ne tik patyrę varžybų dalyviai, bet prisijungs ir naujų, nes šiemet festivalio rėmėjas „Laisvalaikio dovanos“ įsteigė tikrai dosnius prizus: skrydį oro balionu, skrydžius lėktuvu ir dovanų rinkinį „Pramogos šeimai“. Kartu su šiais prizais varžybų laimėtojams atiteks stiklo menininkės Valdos Verikaitės sukurti originalūs rankų darbo apdovanojimai.

Organizatoriai kviečia rinktis alternatyvų transportą

Aitvarų festivalis kasmet sulaukia apie 10 tūkstančių lankytojų. Siekdami sumažinti poveikį gamtai, organizatoriai ragina rinktis ekologiškas atvykimo į Zapyškį priemones: važiuoti iš Kauno dviračiais, riedučiais, paspirtukais vienu iš gražiausių Kauno rajono Nemuno pakrantės dviračių taku, o galbūt išbandyti kelionę laivu ar rinktis viešąjį transportą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA