Unikalus projektas Kauno lopšelyje-darželyje „Rokutis“: ugdoma aktyvaus laisvalaikio kultūra – Kas vyksta Kaune

Unikalus projektas Kauno lopšelyje-darželyje „Rokutis“: ugdoma aktyvaus laisvalaikio kultūra

Kauno lopšelis-darželis „Rokutis“/ Organizatorių nuotr.

Kauno lopšelis-darželis „Rokutis“ jau 15 mėnesių (2022-07-04 – 2023-09-30) vykdo naują, sporto rėmimo fondo dalinai finansuoją, projektą „Rokutis kviečia sportuoti ir vaikus, ir tėvelius“.

Unikalios projekto veiklos Kauno lopšelyje-darželyje „Rokutis“ yra orientuotos tiek į vaikus, tiek į jų tėvelius, t. y. ugdomas ne tik vaikų fizinis raštingumas, bet ir visos šeimos fizinis raštingumas, aktyvaus laisvalaikio kultūra.

Projekto organizatorių teigimu, kiekvieną rytą vaikai dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose, kuriuos vedė kvalifikuotas treneris. Veiklos buvo organizuojamos vaikams atsižvelgiant į jų amžių, fizinį pajėgumą, emocinę brandą. Užsiėmimų tikslas – ne tik puikūs pasiekimai, bet ir maloniai praleidžiamas laikas, pozityvi raida, laiminga ir darni asmenybė. Vyko net 960 treniruočių.

Kauno lopšelis-darželis „Rokutis“/ Organizatorių nuotr.

Projekto metu suorganizuota 12 skirtingų įtraukiančių paskaitų fizinio aktyvumo, sporto, sveikos gyvensenos, sveikos mitybos temomis, kurios buvo transliuojamos nuotoliniu būdu projekto „Facebook“ paskyroje atviros prieigos principu.

Savaitgaliais organizuotos šešios Šeimų sporto šventės, į kurias aktyviai įsijungė visa darželio bendruomenė. Kiekvieną kartą šventės dalyvius stebino netikėti svečiai, įdomios rungtys, viktorinos.

Metų gale patys aktyviausi ir sportiškiausi buvo apdovanoti medaliais, garbės raštais ir atsiminimo dovanėlėmis.

Kauno lopšelis-darželis „Rokutis“/ Organizatorių nuotr.

„Skatinome vaikų fizinį aktyvumą ir namuose, rytais atliekant mankštą kartu su tėvais, tam buvo sukurti 7 rytinių mankštų vaikams ir tėveliams kompleksai. Mankštų video medžiagą galima rasti darželio „Facebook“ paskyroje ir „Rokučio“ internetiniame puslapyje.

Džiaugiamės, kad šio projekto dėka 45 proc. atnaujintas ir papildytas sporto inventorius: įsigytas kliūčių ruožas, karstynės, laipynės, kiti treniruokliai“, – pažymėjo projekto organizatoriai.

Įgyvendindami šį projektą, siekėme suteikti naudingos informacijos, labiau įtraukti į ugdymo procesą tėvelius, bendruomenę, kartu kurti bendrą aktyvaus gyvenimo prioriteto atmosferą.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA