V. Matijošaitis paaiškino, kodėl „Vičiūnų“ verslo Rytuose pardavimas užtruko ilgiau nei tikėtasi – Kas vyksta Kaune

V. Matijošaitis paaiškino, kodėl „Vičiūnų“ verslo Rytuose pardavimas užtruko ilgiau nei tikėtasi

BNS 2024/05/07 09:07
Protestas prieš Matijošaičių verslą Rusijoje
R. Tenio nuotr.
Protestas prieš Matijošaičių verslą Rusijoje
R. Tenio nuotr.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad jo iš dalies valdomos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos „Vičiūnų grupės“ verslo Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse pardavimas ilgiau nei tikėtasi užtruko dėl trukdžių Lietuvoje.

„Taškas padėtas – viskas. Ir visi žinojo, kad čia buvo tik laiko klausimas. Kitaip net negalėjo būti. Užtruko ilgiau nei tikėtasi, bet kai kas labai dėl to stengėsi ir džiaugėsi kiekviena papildoma diena“, – antradienį Kauno miesto savivaldybės žiniasklaidai išplatintame komentare teigė V. Matijošaitis.

„Keistas sutapimas, bet vos tik įmonių pardavimo klausimai pajudėdavo iš mirties taško ir imdavo artėti prie susitarimų, kaip tik tuo metu prasidėdavo trukdžiai čia, Lietuvoje. Protestai, tyrimai, straipsniai ir kitoks spaudimas sustiprėdavo būtent lemtingu momentu. Atrodė, jog kažkas labai nenori greitos baigties“, – sakė Kauno meras.

„Vičiūnų grupė“ balandį informavo už neskelbiamą sumą pardavusi Rusijos Kaliningrado srityje veikiantį fabriką ir dar septyniose valstybėse veikiančias logistikos bei prekybos įmones.

Įmonių valdymą perėmė Rusijos įmonė „Ocean Group“, šios šalies žiniasklaidoje siejama su dideliu Rusijos žuvies ir jūros gėrybių importuotoju „Unifrost“.

„Vičiūnų grupės“ savininkai anksčiau teigė bandantys parduoti verslą Rusijoje nuo 2022 metų pavasario, kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje.

V. Matijošaitis ir Liudas Skierius iki šiol valdė po 50 proc. „Vičiūnų grupės“ valdytojos „VG Holding“ akcijų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA