Aplink Kauno savivaldybę jau pastatyti įtvirtinimai: vaikšto ginkluota sargyba – Kas vyksta Kaune

Aplink Kauno savivaldybę jau pastatyti įtvirtinimai: vaikšto ginkluota sargyba

Pirmadienio popietę naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoją nustebino pamatytas neįprastas vaizdas prie Kauno savivaldybės. Kaip teigė vyras, aplink savivaldybę įrenginėjami įtvirtinimai, vaikšto ginkluota sargyba.

Prie miesto savivaldybės – neįprastas vaizdas

„Prie savivaldybės įrenginėja įtvirtinimus, sargyba su ginklais vaikšto. Savivaldybės įėjimas apdėtas maišais, L. Sapiegos g. blokpostas“, – pranešė „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad kauniečiai išsigąsti neturėtų – intensyvus karių judėjimas, įrenginėjami įtvirtinimai prie savivaldybės matomi dėl vykstančių karinių pratybų.

Kaip anksčiau skelbė Kauno miesto savivaldybė, gegužės 6-8 dienomis vyks sudėtinė nacionalinių pratybų dalis – „Perkūno bastionas 2024“.

Mieste intensyviai judės kariai ir technika, bus naudojamos imitacinės priemonės (šaudmenys ar pirotechnika). Intensyviausios pratybos vyks ties strategiškai svarbiais objektais Centro, Petrašiūnų, Eigulių ir Aleksoto seniūnijose.

Kariai drauge su valstybės institucijomis imituoja perėjimą iš taikos į karo metą, pasiruošimą vykdyti karo komendantūrų veiklą, tarpusavio sąveiką.

Iki gegužės 10 d. pratybas Kauno miesto ir Jonavos rajonų savivaldybių teritorijose tęsia Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai. Kariai naudoja standartinę ekipuotę ir ginkluotę, juda ratinėmis transporto priemonėmis. Pirotechnikos priemonės, imitaciniai šaudmenys pratybų metu bus naudojami.

Dėl pratybų išankstinis balsavimas savivaldybės pastate nevyks

Gegužės 7-9 dienomis, 7-20 valandomis, balsuoti bus galima visose 60 savivaldybių. Dėl suplanuotų pratybų Kauno miesto savivaldybės pastate (Laisvės al. 96) balsavimas iš anksto nebus organizuojamas.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis patikslino, kad savivaldybės administracijos pastato prieigose ir jo viduje vyks karinė pratybos „Perkūno bastionas 2024“, tad Kaune balsuoti norinčių rinkėjų bus laukiama Vytauto Didžiojo universiteto pastate (S. Daukanto g. 28) ir Kauno rajono savivaldybės pastate (Savanorių pr. 371).

Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Bus įvesta komendanto valanda

Kaip skelbė Kauno savivaldybė, nuo gegužės 7 d. 22 val. vakaro iki 8 d. 5 val. ryto komendanto valanda bus įvesta Palemono mikrorajone, Petrašiūnų seniūnijoje.

Šiomis pratybomis kariai treniruosis sąveiką tarp policijos ir komendantinio vieneto. Atkreipiamas dėmesys, kad gyventojų judėjimas nebus ribojamas, tačiau gali būti stabdomas ir tikrinamas bet kuris transportas.

Kauniečių prašoma išlikti ramiais, geranoriškai laikytis karių ar kitų pareigūnų prašymų bei nurodymų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA