Mokslo metų pradžios datą šiemet mokyklos rinksis pačios – Kas vyksta Kaune

Mokslo metų pradžios datą šiemet mokyklos rinksis pačios

BNS 2019/08/22 10:00
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Mokyklos gali savarankiškai pasirinkti, kada pradėti mokslo metus, ketvirtadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Mokslo ir žinių dienai, Rugsėjo 1-osios šventei, sutapus su poilsio diena, ugdymo proceso pradžia mokyklos sprendimu gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną. Taigi, mokyklos šiemet galės pasirinkti, ar mokslo metų pradžios šventė vyks pirmadienį, rugsėjo 2 dieną, ar sekmadienį, rugsėjo 1 dieną“, – rašoma pranešime.

Ministerija teigia, kad ir pernai mokyklos galėjo rinktis, kada pradėti mokslo metus. Vienos iš jų Mokslo ir žinių dieną nukėlė į pirmadienį, kitos į šventę rinkosi šeštadienį.

Anot ministerijos, ugdymo procesą pradėjus šeštadienį ar sekmadienį, mokytojams taikomas apmokėjimas kaip poilsio dieną.

Šiemet į daugiau nei tūkstantį mokyklų susirinks apie 320 tūkst. mokinių, iš jų – apie 29 tūkst. pirmokų, 22 tūkst. – abiturientų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA