Išmaišęs Europą ir dalį JAV, kaunietis užsibrėžė perbėgti atšiauriąją Aliaską

Miško archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ledynų, kalnų ir ugnikalnių, ežerų, meškų ir kitų laukinių gyvūnų kraštas Aliaska pustrečio mėnesio taps kauniečio Danieliaus Narausko išbandymų vieta. Vaikinas pasiryžęs per 70 dienų bėgomis įveikti 1500 km. Kelionei aktyviai ruošiasi apie metus, tačiau iki starto balandžio 11 d. dar trūksta kelių būtinų daiktų, prie kurių įsigijimo kviečiami prisidėti iššūkį palaikantys geradariai.

Apie būsimą kelionę praeitą sekmadienį jis pasakojo neseniai duris atvėrusioje bendruomeninėje fotostudijoje „No Name studio“ Žemuosiuose Šančiuose.

Po Europą – autostopu, po JAV – riedlente

Grafinį dizainą studijavęs, muzika ir fotografija užsiimantis vaikinas kelionių iššūkius sau kelią ne pirmą kartą: pirmiausiai autostopu išmaišė Europą, įveikė apie 10 000 km. Vėliau ėmėsi tolimesnių kraštų ir 2016 m. patraukė į JAV, kur nuo Vakarų iki Rytų pakrantės (nuo San Francisko iki Niujorko) apie 5000 km jis keliavo ant ilgosios riedlentės („longbordo“) beveik be pinigų ir dar su sulaužyta ranka.

„Įveikęs šiuos iššūkius supratau, kad viskas įmanoma!“, – sakė D. Narauskas.

Svajoja perbėgti didžiausią ir atšiauriausią JAV valstiją

Vaikystėje vasaras leidęs Dzūkijos miškuose prie ežerų, o pastaruosius septynerius metus aktyviai bėgiojantis, D. Narauskas (24 m.) pasakojo iki šiol daug laiko praleidžiantis gamtoje, ten atsigauna, pasisemia jėgų, tad ir laukinė Aliaska jam pasirodė, kaip svajonių kraštas.

Prieš metus vaikinas išsikėlė naują kelionių iššūkį – vienas perbėgs didžiausią JAV valstiją Aliaską, nuo Ankoridžo (pietinėje Aliaskos dalyje) iki Prudhoe Bay miesto (šiaurinėje dalyje), tai sudaro apie 1500 km. Per dieną planuoja įveikti po 30 km, tiesa, atsižvelgiant į savijautą, gali būti, kad bėgs ne kasdien. Kelionei nusimatęs daugiausiai 70 dienų. Startas – balandžio 11 d., tądien iš Vilniaus lėktuvu pakils į Čikagą, iš ten pasieks Aliaskos miestą Ankoridžą ir pradės bėgimą.

„Kodėl Aliaska, o ne Lietuva? Nes gimtinėje ar netoli jos būtų lengviau sugrįžti namo ištikus sunkumams. Didelis atstumas nuo tėvynės padėjo įveikti Ameriką riedlente, nes negalėjau lengvai sėsti į autobusą, lėktuvą ir grįžti atgal. Amerika mane traukia, lyg būčiau ten kažką palikęs“, – tikino keliautojas.

Danielius spėja, kad susidarys nemažai dienų, kai kelių šimtų kilometrų atstumu nuo jo nebus nei vieno žmogaus, tačiau netrūks laukinių gyvūnų.

Maistą slėps medžiuose

Danielius planuoja bėgti Daltono greitkeliu. Vaikinas nakvos palapinėje arba apsistos pas vietinius žmones, beje, temperatūra naktimis sieks 15-16 laipsnių šalčio. Nuo meškų gelbėsis specialiomis ašarinėmis dujomis, o maistą slėps medžiuose, užmesdamas ant šakų už kelių šimtų metrų nuo nakvynės vietos, kad laukiniai gyvūnai neužuostų ir naktį neužsuktų į svečius.

„Grizlis, vilkas – ne žmogėdros, jie tik ginasi netikėtai užklupti. Žinoma, iškalbingas faktas, kad meškos su 17 cm ilgio nagais pastūmimas gali būti mirtinas. Studijavau užpuolimų atvejus Aliaskoje, tad vadovausiuosi rekomendacijomis: laikysiuosi saugaus atstumo – bent 400 m. nuo meškų, turėsiu garsinį signalą jų atbaidymui, nelaikysiu maisto palapinėje, veikiausiai rišiu jį ant virvės ir užmesiu ant medžio toli nuo miegojimo vietos. Žinoma, tuomet didelė tikimybė, kad maistu susidomės voverės, tačiau teks pasukti galvą, kaip pergudrauti ir jas“, – pasakojo Danielius.

Danielius Narauskas ruošiasi perbėgti Aliaską / Asmeninio archyvo nuotr.

Iššūkio metu bėgikas planuoja maitintis sausais daviniais, kurie nedaug sveria, yra subalansuoti, o ir paruošti paprasta, stengsis apsieiti be mėsos, nes jos nevalgo.
Kuprinėje bus kuro ugniai užkurti, ašarinių dujų balionėlis, maistas, vanduo, dvi batų poros, termo drabužiai, palapinė. „Iš viso susidarys daugiau kaip 10 kg ant pečių“, – pažymėjo D. Narauskas.

Vaikinas dar svarsto: bėgs su kuprine ant pečių ar bėgdamas temps specialų karutį daiktams.

Grūdinasi šaltyje, medituoja

Pastaruosius kelerius metus vaikinas daug bėgioja, o besiruošdamas Aliaskos iššūkiui nubėga 15-17 km per dieną. Jis grūdinasi šaltyje pagal Wim Hof metodą, kuris susideda iš specialių kvėpavimo pratimų, jie keičiami su kvėpavimo sulaikymu, dalis pratimų daromi šaltyje, po šaltu dušu, sniege ar eketėje, taip didinama kūno ir proto ištvermė šalčiui, skatinama vidinė motyvacija.

Įprastą dieną vaikinas pradeda kvėpavimo pratimais, tuomet lenda po šaltu dušu, triskart per savaitę užsiima joga, kasdien bėgioja.

„Aliaskoje per dieną nubėgsiu po 30 km, pasak profesionalių bėgikų, tai įmanoma. Žinoma, labai daug lemia psichologinis aspektas, žinai, kad viskas kažkada baigiasi, baigsis ir šis bėgimas. Bėgimas man – meditacija, gebu negalvoti apie nieką, būti akimirkoje. Kai nubėgi suplanuotą atstumą, laimi mažą pergalę, tai skatina vėl judėti į priekį“, – sakė D. Narauskas.

Danielius Narauskas ruošiasi perbėgti Aliaską / Asmeninio archyvo nuotr.

Vaikino diena Aliaskoje prasidės pusryčiais, vėliau vyks apšilimas, joga, po to jis bėgs 15 km, pailsės, pasisotins ir vėl bėgs 15 km, o vakare ieškos naujos nakvynės vietos. Tokia rutina tęsis kelis mėnesius.

Daugiausia dėmesio – psichologiniam pasiruošimui

D. Narauskas didelį dėmesį skiria ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam pasirengimui, jogos ir meditacijų pagalba siekia vidinės ramybės, harmonijos. Dar mokydamasis mokykloje Danielius sirgo anoreksija. Sunkios ligos patirtis jį paskatino keisti gyvenimą iš esmės, pakito požiūris į daugelį dalykų. „Suvokiau, kad norint pasveikti, reikia kažką keisti: gyvenamą vietą, mokyklą, darbą ar kt., svarbiausia neužsibūti vienam savo kiaute, o ieškoti pagalbos. Kad ir kaip būtų sunku prisiversti, reikia bandyti lipti iš duobės“, – drąsino D. Narauskas.

Kelionėje JAV jis įsitikino, kad psichologiniai aspektai labiausiai kelia nerimą. „Vyksta kasdienė gyvenimo mokykla, kuri augina labiau, nei bet koks universitetas. Tos pamokos labai didelės, svarios, negalvoji: ar man pavyks, ar nepalūšiu? Suvoki, kad tavo galimybės sunkiausiomis akimirkomis prasiplečia, pamatai, kad gali daug daugiau, nei galvojai. Supratau, kad nėra didesnės iliuzijos, nei baimė“, – teigė D. Narauskas.

Kelionėje gautas gyvenimo pamokas Danielius planuoja perduoti jį supantiems žmonėms, tai darys naudodamas palydovinį ryšį. Jo nuotykius Aliaskoje bus galima sekti feisbuke.

Galima paremti kelionę

Kaunietis savo svajonę įgyvendinti gali su geradarių pagalba, kurie padės įsigyti kelionei būtinus daiktus: miegmaišį, kuprinę, satelitinį telefoną, baterijas, vandens nepraleidžiančią palapinę, patvarų miegmaišio ir jogos kilimėlį, termo drabužius, žieminį ir lietaus apsiaustus, pirštines, kompresines kojines, žygio batus, „spyglius“ batams, GPS navigatorių, nešiojamą energijos šaltinį ir saulės baterijas, bėgimo laikrodį, žibintą nakčiai, vaizdo kamerą kelionei įamžinti, sulankstomą viryklę, termo butelį, peilį, dujas maistui gaminti, ledo smaigus bei purškalus apsisaugoti nuo lokių.

Danieliaus iššūkį paremti galima čia arba pervedant pinigus į banko sąskaitą: Danielius Narauskas LT52 3920 0100 2537 4928. Kelionei reikiama suma – apie 4 tūkst. eurų.

„Sutikęs daugybę mane palaikančių žmonių supratau, kad Aliaskoje bėgsiu ne vienas. Bėgsime visi kartu! Jaučiu, kad būsiu su visais, kurie prisidedate prie šios „nurautos“ idėjos. Nesvarbu, ką galvoja kiti, jei tavo svajonė slypi širdyje, klausyk vidinio balso, įgyvendink savo svajonę!“, – atsisveikindamas palinkėjo D. Narauskas.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajono gyventojai gyvena kaip akmens amžiuje: nerimauja dėl infekcijų

Slapto tyrimo vaisius: Kaune sulaikyti amfetamino platintojai

Eurostatas: maisto kainos Lietuvoje – vienos mažiausių ES

Neįgalią motiną nužudęs A. Jegorovas prašo sumažinti jam skirtą bausmę

Kaunietis Ž. Grigaitis atsidūrė ligoninėje: mąsčiau, kad dangų matau paskutinį kartą

Per Kauną nutįsusi milžiniška spūstis (papildyta)

A. Verygos užmojai: siekia paneigti mitą, kad sveikas maistas – neskanus

Kibernetiniai išpuoliai nesiliauja: dalinai įsilaužta į portalą „Kas vyksta Kaune“

Reikalai pajudėjo: pradėta Kauno sporto halės rekonstrukcija

Iš Kauno oro uosto - dvi naujos skrydžių kryptys