Aiškėja, kodėl po liūčių Kaunas skęsta

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po gausaus lietaus, kurio šią vasarą gamta tikrai nepagailėjo, netilo ne tik avarinės tarnybos telefonai, bet ir sulaukta pasipiktinusių gyventojų priekaištų. Esą per liūtis lietaus nuotekomis semiami jų kiemai, garažai, rūsiai ir net sodai.

Daugiausiai skambučių sulaukta iš Aleksoto mikrorajono gyventojų. Todėl, bendrovės ,,Kauno vandenys“ specialistams spėjant, kad dėl nuolatinių kanalizacijos sistemos gedimų ir semiamų kiemų kalti gali būti patys gyventojai, pradėtos problemos paieškos. Šiuo metu aktyviai tikrinami Aleksoto ir Garliavos gyvenamieji rajonai.

Atsiradus dvejonėms, kodėl iki tol sėkmingai veikiantys buitinių nuotekų tinklai per liūtis nespėja priimti didesnio kiekio nuotekų, pasitelkdami garų įrangą į darbus kibo įmonės specialistai.

Paleidus garus į centralizuotą buitinių nuotekų sistemą buvo akivaizdžiai pamatyti neteisėti lietaus nuotekų prijungimai.

Ir štai po eilės tikrinimų paaiškėjo, kad kai kurie gyventojai vis tik nelegaliai yra prijungę lietaus nuotekas į centralizuotą buitinių nuotekų sistemą, o ne į lietaus surinkimo kanalus. Todėl per smarkų lietų visas nuo stogų surinktas vanduo keliauja į kanalizacijos vamzdžius, šie neatlaiko per didelio vandens kiekio ir išstumia jį į paviršių.

UAB ,,Kauno vandenys“ generalinis direktorius Linas Baltrėnas tikina, kad reikia imtis veiksmų.

„Tokie gyventojai turi būti baudžiami. Tuo jau rūpinasi Kauno miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyrius bei aplinkos apsaugos specialistai“, – sakė bendrovės vadovas.

Per kelias paskutines savaites Aleksoto ir Garliavos mikrorajonuose pavyko nustatyti apie 30 neteisėtų lietaus nuotekų pajungimo į buitinių nuotekų sistemas atvejų. Vienu metu patikrinama 200 metrų ilgio trasa.

24 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Moterų ir vyrų vidutinis darbo užmokestis - ne toks pat

„Keulė Rūkė“ vadovas: kauniečiai niekuo nesiskiria nuo vilniečių

Pigių skydžių bendrovės gerbėjai šiandien bus nustebinti

Kviečia kauniečius 16-kai dienų įsisegti baltus kaspinus

Kauniečiai kelionės taksi kainą jau gali sužinoti iš anksto net ir telefonu

Portalas „Kas vyksta Kaune“ pristato: 100 Kauno „aukso amžiaus" asmenybių

Vairuotojams: naujuose automobilių valstybiniuose numeriuose keisis žymėjimas

Per pirmąjį pasimatymą „McDonalds“ restorane, kaunietį pavedė garsioji „Revolut“ kortelė (papildyta „Revolut“ komentaru)

Apskaičiavo, kiek pinigų lietuviai išleidžia apsipirkdami kaimyninėse šalyse: valdžia suklydo?

Sveikatos problemų turinčios moters bute rastas lavonas