Rezervinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė visa galva pranoko Jordanijos krepšininkus | Kas vyksta Kaune

Lrytas.lt 2023/07/22 21:42
G. Bitvinsko nuotr.

Rezervinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą. Šeštadienį Dariaus Songailos auklėtiniai Alytuje 93:75 pranoko Jordanijos krepšininkus.

Į priekį D.Songailos kariauna šovė nuo pat mačo pradžios – aktyviai dvikovą pradėjęs Deividas Sirvydis plėšė tinklelius mesdamas tritaškius, jam talkino net 9 taškus per ketvirtį įmetęs Laurynas Beliauskas.

Po pirmųjų dešimties minučių lietuviai pirmavo 31:12. Vien per pirmąjį kėlinį aikštės šeimininkai pataikė šešis tolimus metimus.

Antrajame kėlinyje D.Sirvydį pristabdė trečiojo asmeninė pražanga, bet tai nesumažino lietuvių potencialo puolime.

Mato Jogėlos, Igno Sargiūno ir Einaro Tubučio sėkmingi epizodai toliau didino Lietuvos rinktinės pranašumą, kuris prieš ilgąją pertrauką išaugo iki 23 taškų skirtumo – 59:36.

Per daug gerai apie save pagalvoję Lietuvos krepšininkai trečiąjį kėlinį pradėjo žaisdami „viena koja“ ir už tai buvo nubausti.

Varžovai pradėjo ketvirtį atkarpa 10:0, o Lietuvos rinktinės tylą po beveik keturias minutes trukusios pertraukos nutraukė taiklus Deivido Sirvydžio baudos metimas.

Vis dėlto Jordanija nesustojo ir įpusėjus ketvirčiui sušvelnino atsilikimą iki 10 taškų – 50:60.

Antroje kėlinio pusėje reikalai nesitvarkė – priešininkai priartėjo prie vienženklio skirtumo, o košmariškai susiklosčiusį kėlinį Lietuva pralaimėjo rezultatu 24:7. Šešis iš šių septynių taškų pelnė D.Sirvydis.

Po trijų kėlinių komandas skyrė vos šeši taškai – 66:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Jordanijai buvo pavykę priartėti prie Lietuvos iki keturių taškų, bet D.Songailos auklėtiniams pavyko reabilituoti reikalus aikštėje ir susigrąžinti dviženklį pranašumą.

Ketvirčio pabaigoje prapliupę tritaškiais lietuviai nurūko nuo varžovų ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Rezervinė Lietuvos rinktinė prieš Jordaniją pirmadienį sužais dar vienerias rungtynes. Šis mačas taip pat vyks Alytuje.

Rezervinės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės šeštadienio dvikovos sudėtis: Augustas Marčiulionis, Einaras Tubutis, Deividas Sirvydis, Ignas Sargiūnas, Oskaras Pleikys, Gytis Nemeikša, Matas Jogėla, Danielius Lavrinovičius, Dovydas Giedraitis, Laurynas Beliauskas, Jonas Paukštė.