VRK panaikino Seimo nario R. Žemaitaičio mandatą – Kas vyksta Kaune

VRK panaikino Seimo nario R. Žemaitaičio mandatą

BNS / Jūratė Skėrytė 2024/05/02 11:15
Remigijus Žemaitaitis / DELFI nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį nutraukė Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio įgaliojimus Seime.

Jo vieta parlamente iki kadencijos pabaigos šių metų lapkritį bus tuščia, nes R. Žemaitaitis į Seimą išrinktas vienmandatėje Kelmės–Šilalės apygardoje.

Rinkimų kodekse numatyta, kad rinkimai nerengiami, jeigu iki eilinių rinkimų likę mažiau kaip vieni metai. Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.

VRK sprendimu, ketvirtadienis yra paskutinė R. Žemaitaičio kaip Seimo nario darbo diena.

Politikas pats pateikė prašymą panaikinti jo mandatą, kai Konstitucinis Teismas pripažino jį dėl antisemitinių pareiškimų sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją.

Tokiu būdu partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas išvengs balsavimo Seime dėl mandato atėmimo ir draudimo dešimt metų kandidatuoti į pareigas, kurioms eiti privalu duoti konstitucinę priesaiką.

Konstitucinis Teismas praėjusią savaitę padarė išvadą, kad R. Žemaitaitis savo pasisakymais apie žydų tautą nepaisė Konstitucijos preambulėje įtvirtinto tautinės santarvės puoselėjimo imperatyvo, nesilaikė Seimo nario priesaikos, Seimo nario pareigos vykdyti Konstituciją ir įstatymus.

Seimas apkaltos procesą R. Žemaitaičiui inicijavo dėl jo pernai gegužę ir birželį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtų įrašų apie žydus. Seimas juos įvertino kaip antisemitinius, kurstančius tautinę nesantaiką.

Generalinė prokuratūra savo ruožtu baigė ikiteisminį tyrimą dėl šių politiko pareiškimų. Pasak jos, surinkti duomenys leidžia tvirtinti, kad R. Žemaitaitis skatino neapykantą ir niekino žydų tautybės asmenis bei viešai pritarė nacistinės Vokietijos nusikaltimams.

R. Žemaitaitis įtariamas dviem nusikaltimais – neapykantos skatinimu bei kurstymu prieš žmonių grupę dėl jų tautybės bei viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimu ar šiurkščiu menkinimu.

Šiuo metu R. Žemaitaitis kandidatuoja į prezidentus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA