Paaiškėjo, į kurias sritis Seimas sutelks dėmesį šiemet

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kovo 10 d. prasidėjusios Seimo pavasario sesijos darbų programoje – per 500 teisės aktų, 11 prioritetinių darbų.

Antradienį Seimas, 70 parlamentarų balsavus už, vienam – prieš ir 25 susilaikius, pritarė sesijos darbų programai.

Svarbiausios sesijos veiklos kryptys: darni, atsakinga ir sveika visuomenė; švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimas; viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimas; darni ir konkurencinga ekonomikos plėtra ir saugi valstybė.

„Visų frakcijų, visų kolegų pasiūlymai yra įtraukti į programą. Veiklos kryptys – tai yra tos kryptys, kurios šios Vyriausybės programoje yra įrašytos kaip pagrindinės. Prioritetai, kuriuos įrašėme, manau, yra svarbūs ir esminiai, reikalingi Lietuvos žmonėms, o mes tam ir esame, kad tai įgyvendintume“, – pritarti sesijos darbų programai ragino Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas korupcijos prevencijai, socialinės atskirties mažinimui, vaiko teisių apsaugai. Tarp prioritetinių darbų – Lietuvos piliečių teisių ir verslo interesų užtikrinimas, rengiantis Jungtinės Karalystės išstojimui iš Europos Sąjungos; viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijos tvirtinimas; sveikatos priežiūros įstaigų veiklos efektyvumo ir skaidrumo didinimas; studijų finansavimo modelio tobulinimas.

Pavasario sesijos metu taip pat numatoma atnaujinti Valstybės strateginio valdymo principus, pertvarkyti biudžeto formavimo sistemą, valstybės įmonių valdymą ir priežiūrą, konsoliduoti ir optimizuoti biudžetinių įstaigų funkcijas.

Dar viena sritis, kuriai bus skiriamas didelis dėmesys – integruoto tarpinstitucinio mišrių (hibridinių) grėsmių užkardymo ir išorinių veiksnių valdymo mechanizmo tobulinimas.

Ypač svarbus pavasario sesijos prioritetas – Seimo jau priimtų reformų įgyvendinimo kontrolė (švietimo, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse).

Kaip ir praėjusią sesiją, daug dėmesio bus skiriama parlamentinei kontrolei. Kiekvieną savaitę Seimui pristatomi Vyriausybės narių informaciniai pranešimai apie priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Sesijos metu planuojama surengti diskusijas strateginėmis temomis: „NATO svarba Lietuvos valstybingumui 15 metų narystės kontekste“, „Lietuvos pasiekimų Europos Sąjungoje 15 metų apžvalga“, „Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos 25 metų draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties reikšmė“, „Teisėkūros proceso tobulinimas“.

Daugiau skaitykite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Pasaulinės turizmo dienos proga Birštono gidai susivienija ir kviečia pažinti rudeninį kurortą

Kaune pagerbtos penkios šeimos, gelbėjusios Lietuvos žydus nuo tragiškos lemties

Policijos darbas keičiamas iš esmės: į dalį iškvietimų nevyks, dirbs nuotoliniu būdu

Tiesioginė transliacija: „X erdvės“ pokalbis su Junior A

Kauno rajonas turi naują laivą: plukdys dviratininkus ir rengs pažintines keliones

Kaune daugėja prie nuotolinio mokymo pereinančių mokyklų

Patvirtintas pirmas koronaviruso atvejis tarp Kauno savivaldybės darbuotojų

Draudimas rinkti miško gėrybes privačiose teritorijose – neatšaukiamas

Gyventojams patyrusiems stresą dėl koronaviruso situacijos - nemokamos psichologinės konsultacijos

R. Karbauskis ramina aistras: skiepai nuo koronaviruso – rekomenduojami