Paaiškėjo, į kurias sritis Seimas sutelks dėmesį šiemet

Delfi nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kovo 10 d. prasidėjusios Seimo pavasario sesijos darbų programoje – per 500 teisės aktų, 11 prioritetinių darbų.

Antradienį Seimas, 70 parlamentarų balsavus už, vienam – prieš ir 25 susilaikius, pritarė sesijos darbų programai.

Svarbiausios sesijos veiklos kryptys: darni, atsakinga ir sveika visuomenė; švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimas; viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimas; darni ir konkurencinga ekonomikos plėtra ir saugi valstybė.

„Visų frakcijų, visų kolegų pasiūlymai yra įtraukti į programą. Veiklos kryptys – tai yra tos kryptys, kurios šios Vyriausybės programoje yra įrašytos kaip pagrindinės. Prioritetai, kuriuos įrašėme, manau, yra svarbūs ir esminiai, reikalingi Lietuvos žmonėms, o mes tam ir esame, kad tai įgyvendintume“, – pritarti sesijos darbų programai ragino Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas korupcijos prevencijai, socialinės atskirties mažinimui, vaiko teisių apsaugai. Tarp prioritetinių darbų – Lietuvos piliečių teisių ir verslo interesų užtikrinimas, rengiantis Jungtinės Karalystės išstojimui iš Europos Sąjungos; viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijos tvirtinimas; sveikatos priežiūros įstaigų veiklos efektyvumo ir skaidrumo didinimas; studijų finansavimo modelio tobulinimas.

Pavasario sesijos metu taip pat numatoma atnaujinti Valstybės strateginio valdymo principus, pertvarkyti biudžeto formavimo sistemą, valstybės įmonių valdymą ir priežiūrą, konsoliduoti ir optimizuoti biudžetinių įstaigų funkcijas.

Dar viena sritis, kuriai bus skiriamas didelis dėmesys – integruoto tarpinstitucinio mišrių (hibridinių) grėsmių užkardymo ir išorinių veiksnių valdymo mechanizmo tobulinimas.

Ypač svarbus pavasario sesijos prioritetas – Seimo jau priimtų reformų įgyvendinimo kontrolė (švietimo, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse).

Kaip ir praėjusią sesiją, daug dėmesio bus skiriama parlamentinei kontrolei. Kiekvieną savaitę Seimui pristatomi Vyriausybės narių informaciniai pranešimai apie priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Sesijos metu planuojama surengti diskusijas strateginėmis temomis: „NATO svarba Lietuvos valstybingumui 15 metų narystės kontekste“, „Lietuvos pasiekimų Europos Sąjungoje 15 metų apžvalga“, „Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos 25 metų draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties reikšmė“, „Teisėkūros proceso tobulinimas“.

Daugiau skaitykite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno apygardos teismo teisėjai nusišalino nuo N. Venckienės skundo nagrinėjimo

D. Maskoliūnas paskirtas Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu

Ateities plente prasisukę vagys padarė didžiulių nuostolių

Seimas pradėjo svarstyti taršių automobilių mokestį

„Uriga“ sūreliai sugrąžina į vaikystę

Išrinko žinomiausius Lietuvos nusikaltėlius: lyderis iš Kauno

Keisti orų paradoksai: situaciją gadins lietus ir vėjas, bet bus šilta

Baltų prospekte uniformuotas valstybės tarnautojas automobiliu partrenkė pėsčiąjį

Naujas gatvės meno kūrinys Kaune neša ypatingą žinutę

Skaitytoja: dėl sutrikusios „Žiogo“ veiklos tenka mokėti papildomai