Bibliotekoms suteiktas leidimas dovanoti tam tikras knygas – Kas vyksta Kaune

Bibliotekoms suteiktas leidimas dovanoti tam tikras knygas

BNS 2024/04/28 20:42
Atidaroma atnaujinta Ąžuolyno biblioteka
R. Tenio nuotr.

Seimas šią savaitę leido bibliotekoms dovanoti nurašytas knygas.

Už Kultūros ministerijos teiktus Bibliotekų įstatymo pakeitimus vieningai balsavo 85 Seimo nariai.

Priėmus šias pataisas, bibliotekoms leista išdalyti nurašytas knygas – prieš atiduodant perdirbti nurašytas knygas bus galimybė jas neatlygintinai perduoti fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn.

Ši nuostata nebus taikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui.

Anot projekto autorių, ši iniciatyva parengta atsižvelgiant į nuolat viešojoje erdvėje pasirodančius pranešimus ir negatyvias visuomenės reakcijas dėl bibliotekų pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti nurašytų knygų naikinimo.

Seimui priėmus įstatymo pakeitimus kultūros ministras turės patvirtinti tvarką, kaip būtų vykdomas nurašytų knygų perdavimas. Kultūros ministerijos teigimu, ji jau ruošiama.

Kultūros ministras Simonas Kairys anksčiau teigė, kad nors bibliotekos gali organizuoti viešus aukcionus nurašant vieną ar kitą knygą, bet dėl nedidelės kainos šios procedūros neapsimoka daryti.

Kultūros ministerijos duomenimis, per 2022 metus bibliotekos nurašė 2 150 131 knygą (4,5 proc.), kurios neatitinka vartotojų poreikių ir yra pripažintos nereikalingomis arba netinkamomis (negalimomis) naudoti.

Įstatymo pakeitimai įsigalios liepos 1-ąją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA