Kauniečiai norėjo pradėti verslą: kelyje – vien kliūtys – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai norėjo pradėti verslą: kelyje – vien kliūtys

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi kaunietė, teigianti, kad verslo kūrimo sąlygomis yra nusivylusi taip stipriai, kad jau pradėjo svarstyti, ar bent jau gyventi Lietuvoje galima.

„Papasakosiu trumpą istoriją: kartu su vyru kuriame jau antrą verslą ir, turbūt, paskutinį, kadangi turime puikios patirties kaip sunaikinti paskutinius nervų likučius“, – rašė moteris savo laiške.

Pirmi verslo kūrimo – pirmos kliūtys

„Grįžtant į praeitį, pirmą verslą vykdant susidūrėme su begale kliūčių, kalbant apie „popierizmą“, ir išleidome nemažai pinigų. Žodžiu, supratome, kad darant „biznį“ Lietuvoje reikia nusiteikti, kad reikės daug daug kantrybės vien tik tvarkant dokumentus, po kurių jau nebesinori ir jokio verslo vykdyti,“ – tvirtino ji.

Moters teigimu, pirmasis judviejų su vyru verslas buvo nesėkmingas dėl patirties stokos ir jauno amžiaus, todėl antrąjį verslą po kelerių metų pradėjo itin atsakingai. „Subrandinus idėją, pradėjome ją vykdyti su dideliu užsidegimu, kol nepriėjome dokumentų tvarkymo“, – pasakojo kaunietė.

„Ką gi, čia įdomioji dalis: vos susitvarkę nuomos dokumentus, pradėjome tvarkytis popierius, reikalingus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Ten be didelių problemų gavome reikalingą pažymą, su kuria galėjome vykti į savivaldybę dėl leidimo prekiauti. Ten perėję visą eilinę procedūrą „iš kabineto į kabinetą“ sužinojome, kad mūsų veterinarijos tarnybos išduota pažyma – netinkama!“ – apie sunkumų pradžią pasakojo verslininkė.

Tiesa, porai sugrįžus į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą specialistai patvirtino, kad dokumentas – geras ir netikti negali, todėl reikia grįžti atgal į savivaldybę. „Su šypsena ir jau pasirodžiusiomis žilomis sruogomis plaukuose nuskubėjome atgal (į savivaldybę, red.), paaiškinti gerbiamiems darbuotojams, kad jie tikriausiai pasiklydo tarp milijono popieriukų ir nebesigaudo, kad dokumentas geras.

„Šešėlinė ekonomika puikiai tinka Lietuvai“

Bet ir vėl buvome „nudžiuginti“, kad tas dokumentas – netinkamas! Fantastika… Bet savivaldybės darbuotojai, pamatę mūsų beviltišką išraišką, pažadėjo susisiekti su tarnyba ir išsiaiškinti, kad ne taip“, – pasakojo kaunietė.
„Ačiū, kad pažadą tesėjo, pasirodo, kad dokumentas tikrai buvo blogas. Smagu, kad dabar bus ruošiamas tinkamas.

Aišku, nesvarbu, kad mes per tas dienas, kurias praleidome įstaigose lyg ir be reikalo, atimame laiką ir finansus iš savo verslo, bet čia jau tik mūsų problema“, – ironiškai svarstė verslininkė. „Koks skirtumas, kad nuompinigiai kapsi ir greitai bus „vėjuota kelnėse“, bet juk pinigai – ne iš valstybės kišenės… Tai kaip ir nesinori paskui mokėti mokesčių į biudžetą, tiesiog pagalvoji, kad gal ta šešėlinė ekonomika puikiai tinka Lietuvai, nes leidimą tvarkingai gauti beveik neįmanoma.“

Nors išsprendus šią problemą pora apsidžiaugė, kad dokumentai jau sutvarkyti ir toliau viskas eisis pagal planą, jiems teko ir vėl nusivilti. „Savo prekybos vietą pasirinkome prie vieno iš prekybos centrų, iš kurio išsinuomojome automobilių aikštelės dalį. Kad galėtume pradėti prekybą, mums reikia palaukti, kol išvažiuos pirkėjų automobiliai iš nuomojamos vietos, kad galėtume pastatyti savo mini parduotuvę. Viskas čia būtų kaip ir gerai, tik vienas automobilis stovėjo pamirštas šeimininko kaip tik mūsų išnuomotoje vietoje visą dieną“, – apie netikėtą kliūtį pasakojo moteris.

Nieko padaryti negalima

„Ką gi, pamanėme, kad tai prekybos centro darbuotojų (automobilis, red.) ir sugalvojome parkuotis po parduotuvės darbo laiko, bet ir užsidarius prekybos centrui šeimininkas neatsirado. Prie įvažiavimo į aikštelę stovi ženklas, kad stovėti galima tik iki vidurnakčio, vėliau savo automobilių (aikštelėje, red.) laikyti nebegalima“, – teigė kaunietė.

„Na ir kas? Juk daugiabučiuose puikūs „kiemai“ ir kadangi paprastai šeimose bent po 2-3 automobilius yra, jie nebeturi, kur sutilpti, tad yra pastatomi prekybos centrų aikštelėse. Viskas gerai, tik vis tiek mums reikia pasistatyti vadinamą parduotuvę, nes būtina elektros skydinė“, – pasakojo ji.

Verslininkų pora šią problemą nusprendė išspręsti su policijos pareigūnų pagalba, tačiau ir jie niekuo negalėjo pagelbėti. „Kai supratome, kad automobilio niekas nežada pasiimti, kreipėmės į policiją. Jai atvykus sužinojome, kad padaryti nieko negalima, nes už ženklus nebaudžiama, mašinos nutempti negalima ir išvis nieko padaryti negalima“, – apie beviltišką situaciją pasakojo kaunietė.

„Ką gi, dirbti vadinasi negalima, nes negalima. Tai ar gyventi Lietuvoje irgi (ne)galima?“ – retoriškai klausė ji.

Jei ir jūs norite pasidalinti savo užfiksuotais vaizdais ar perduoti informaciją apie įvykius Kaune, rašykite specialios funkcijos „Pranešk naujieną“ pagalba.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA