Sukanka 7-osios Kaune nušauto kovotojo R. Morkevičiaus mirties metinės – Kas vyksta Kaune

Sukanka 7-osios Kaune nušauto kovotojo R. Morkevičiaus mirties metinės

Šiandien sukanka septintosios vieno garsiausių visų laikų Lietuvos kovos menų atstovų Remigijus Morkevičius mirties metinės. Triuškinamais smūgiais ir greitais nokautais garsėjęs kovotojas buvo nušautas 2016 m. gruodžio 21 d. vakare, prie savo namų laiptinės, Šilainiuose, viename tankiausiai apgyvendintų Kauno miegamųjų rajonų. Nors šis itin žiaurus nusikaltimas vis dar neatskleistas, bet dokumentinio serialo „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ kūrybinė komanda pasidalino galimomis nužudymo versijomis.

Režisierius Dailius Dargis atskleidė, kad LR generalinė prokuratūra oficialiai atsakė, kad ikiteisminis tyrimas dėl Remigijaus Morkevičiaus nužudymo yra atliekamas, bet siekiant nepakenkti tikslams, jokia detalesnė informacija nėra teikiama, rašoma GO3 pranešime žiniasklaidai.

Pasak R. Morkevičiaus trenerio Mariaus Misiūno, po nusikaltimo pareigūnai, pasikvietę į Vilnių, norėjo išgirsti nuomonę apie patį įvykį ir prasitarė, kad kvietėsi pokalbiams du šimtus žmonių.

„Prieš pat įvykį jautėsi, kad Remigijaus tuo metu sunki finansinė padėtis, o ir pats nuo ryto iki vakaro būdavo salėje arba namuose. Kas galėjo taip pasielgti prieš didžiąsias šventes prie pat namų, ypač kad dažniausiai visur su vaikais eidavo, tik tą vakarą sugrįžo vienas? Praėjo septyni metai, man kaip žmogui, kaip treneriui, skaudu prisiminti, bet minčių kodėl tai galėjo nutikti neturiu. Neturėjau po įvykio, neturiu ir dabar. Net neįsivaizduoju kas galėjo taip pasielgti,“– apgailestavo „Titano“ klubo įkūrėjas.

2004-01-07 iškarpa

Dokumentinio serialo kūrėjai bandė atskleisti iki šiol nežinomus prieštaringai vertinamo kovotojo biografijos faktus, jo artimiausią aplinką bei paskutinį jo gyvenimo vakarą, apie tai pakalbinę gausybę garsiausių šalies kovinio sporto atstovų, trenerių, visuomenės veikėjų.

„Bendraujant su R.Morkevičių pažinojusiais asmenimis, šie prasitarė, kad jis dažnai neatsisakydavo kvietimų į vakarėlius, kuriuos dalyvaudavo labai įvairi publika¬– sportininkai, verslininkai, bet kartais ir abejotinos reputacijos asmenys ar net kriminalinio pasaulio atstovai. Dėl savo karšto būdo R.Morkevičius, galėjo vieno iš tokių vakarėlių metu sukonfliktuoti su kažkuo arba pagrasinti, o tas asmuo galėjo nuspręsti deklaratyviai „apginti savo garbę“ arba pabūgęs grasinimų imtis tokių nestandartinių bei itin žiaurių veiksmų. Kaune buvo žinoma, kad Remyga buvo tikras bebaimis, todėl jo galimi grasinimai galėjo būti suprasti bauginančiai,“– pasakojo serialo režisierius D.Dargis.

Kaip skelbiama D. Dargio knygoje „Kamuoliniai prie bausmės linijos“, remiantis vieno iš oficialių liudininkų parodymais, po 2008-ųjų metų įvykio, kai iš automato „Kalašnikov“ buvo apšaudytas bei granatomis apmėtytas H. Daktaro dvaras Užliedžiuose, praėjus trims mėnesiams, šiuo nusikaltimu įtariami asmenys dalyvavo bendrame vakarėlyje kartu su R.Morkevičiumi. Vakarėlio metu vienas apsvaigęs asmuo pradėjo kaltinti pasiklausymo įrangos padėjimu. Tai dar vienas įrodymas, kad R.Morkevičius kartais atsidurdavo aplinkoje su neprognozuojamu elgesiu garsėjusiais nusikalstamo pasaulio atstovais.

Pasak D.Dargio, su kriminaliniu pasauliu siejamos ir dar dvi R.Morkevičiaus nužudymo versijos.

„Viešoje erdvėje sklando ir dar pora versijų. Viena iš jų, kad žinomas, garsus sportininkas pasirinktas tik kaip pavyzdys kitiems, kad pademonstruoti savo galią ir nebaudžiamumą. Būtent todėl ir pasirinktas tankiausiai apgyvendintas Kauno rajonas ir ankstyvo vakaro metas, nesibaiminant nei praeivių, nei kitų atsitiktinių liudininkų. Kita versija, kad velionis Remyga bendravo su panašiomis aplinkybėmis (2015 m.) nušautu kriminalinio pasaulio autoritetu Deimantu Bugavičiumi ir kartu su juo „perbėgo” kelią didiesiems narkotikų baronams Europoje, turintiems ryšių ir su Lietuva. Šią versiją sustiprina abiejų žmogžudysčių braižas ir kitų ikiteisminių tyrimų aplinkybės, kurios oficialiai teisėsaugos institucijų dar nėra patvirtintos,“– atskleidė išgirstas versijas D.Dargis.

Daugiau faktų apie R.Morkevičių galima pamatyti dokumentiniame seriale „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ per naujos kartos televiziją „Go3“.

Prieštaringai vertinamas kovotojas R. Morkevičius buvo daugkartinis Tailando bokso ir bušido turnyrų nugalėtojas, 2003–2004 m. pasaulio ZST „Grand Prix“ trečios vietos laimėtojas, 2004–2005 m. pasaulio ZST „Grand Prix“ čempionas, keliolika kovų laimėjo ir profesionalų ringe, iš kurių daugiau nei pusę – nokautais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA