Kauniečiai vėl mėgausis japonų kultūros festivalio renginiais – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai vėl mėgausis japonų kultūros festivalio renginiais dauguma renginių – nemokami

Sugrįžta didžiausias japonų kultūrai dedikuotas festivalis Lietuvoje – „Japonijos dienos Kaune WA“. Jis vyks gegužės 8-11 dienomis. Jo metu, anot festivalio vadovės, Emilijos Šakalienės, gausus būrys japonų menininkų bei atlikėjų per šokį, skaitmeninį meną, muziką, madą, kaligrafiją ir kitas meno formas atskleis Tekančios Saulės šalies kultūros dvasią.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Testu Ozaki sako: „Esu dėkingas „Japonijos dienos Kaune WA“ festivalio organizatoriams ir partneriams už jų pastangas priartinant Japoniją prie kauniečių. Džiaugiuosi, kad Kaunas tęsia gražias tradicijas pristatant Japonijos kultūrą.

Šį kartą iš Japonijos atvyksta Japonijos–Lietuvos draugystės asociacijos oficiali delegacija, kurioje – ir Lietuvos respublikos garbės generalinis konsulas Shigehiro Komaru ir kiti garbės konsulai, taip pat ir Kauno miesto partneriai – delegacijos iš Gifu prefektūros Jaocu miestelio bei Kanagawa prefektūros Hiracukos miesto.

Džiaugiuosi, kad „Japonijos dienos Kaune WA“ turi gilią prasmę ne tik pačiam Kaunui bet ir Japonijai, ir nekantriai lauksiu momento, kai galėsime kartu su abiejų šalių partneriais mėgautis šiuo festivaliu. Tikimės, kad šis festivalis bus nepamirštamas visiems.“

Organizatoriai: MB „Japonistė“, Kauno šokio teatras „Aura“. Festivalį pristato: EU-Japan Fest. Tarp renginio partnerių – Japonijos ambasada Lietuvoje, Kauno miesto savivaldybė, Jaocu ir Hiracukos miestai (Japonija), Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras, Toshiba International Foundation, Kauno švietimo inovacijų centras, Sugiharos namų muziejus, Giantera ir kiti.

Festivalio „Japonijos dienos Kaune WA“ renginiai vyks Kauno kino centre „Romuva“ (Laisvės al. 54) ir kitose miesto erdvėse. Dauguma renginių – nemokami.

„Japonijos dienos“ Kaune / Organizatorių nuotr.

Supažindindama su keletą pavasario dienų truksiančio įdomaus renginio programa, E. Šakalienė teigia, jog tarp laukiamiausių festivalio pasirodymų – vieno garsiausių Japonijos avangardo scenos vardų Hiroaki Umeda šviesos architektūros ir šokio spektakliai „Būsenos“ ir „Intensyvioji dalelė“, vyksiantys „Romuvoje“ gegužės 9 dieną.

Festivalio rengėjai pabrėžia, jog „Hiroaki Umeda kūryba pulsuoja ir užburia savo galinga energija, skaitmenine grafika ir kūno judesio sinergija scenoje. Nuo tada, kai šis menininkas įkūrė savo trupę „S20“, jo subtilūs, bet brutalūs šokio spektakliai apkeliavo visą pasaulį ir sulaukė žiūrovų bei kritikų pripažinimo“.

Dieną anksčiau, (gegužės 8-ąją) suplanuotame festivalio pradžios koncerte šiuolaikinį Tokijo gatvės mados pasaulį kvies pažinti Kawaii mados karaliumi tituluojamo japonų dizainerio Sebastian Masuda ir Kauno šokio teatro „Aura“ kuriamas performansas. Kauno miestų partnerių atlikėjai dovanos išskirtinius pasirodymus tradicinės japonų kultūros mylėtojams.

Hiracukos atlikėjų Chiyowaka Ichikawa ir Jack kabuki šokio bei tsugaru-šamisen muzikos pasirodyme „Vienintelė gyvenimo galimybė“ susilies keturis šimtmečius puoselėjama kabuki teatro tradicija ir iš šiaurės Japonijos kilusio tristygio muzikos instrumento šamisen skambesys. Iš Jaocu miestelio atvyksiančios menininkės Haru kaligrafijos bei video projekcijų performanse „Gyvenimo jungtys“ susilies istorinė kaligrafijos tradicija su futuristiniais piešiniais.

„Japonijos dienos“ Kaune / Organizatorių nuotr.

Gegužės 10 dieną šiuolaikinio meno ir tradicijų sinergiją kvies patirti Yukina Yamamoto (Japonija) ir Tuuli Malla (Suomija) kaligrafijos ir šokio spektaklis 息吹 Ibuki – Gyvybės dvelksmas. Festivalio baigiamajame koncerte gegužės 11 dieną Otowa-ryu tradicinio japonų šokio mokyklos atlikėjos Yusumire Otowa ir Koho Otowa atskleis pasakojimo per šokį ir kostiumą meną pasirodyme „Liūto ir jauniklio šokis“, o taiko būgnų muzikos tradicija pulsuos Toru Hasegawa pasirodymas.

„Japonijos dienos Kaune WA“ jau ne vienerius metus tarp Lietuvos ir Japonijos puoselėjamo kultūrinio bendradarbiavimo rezultatas, kai gausus partnerių būrys kasmet kuria ypatingą japonišką šventę kauniečiams. Šiltai kviečiu kartu leisti į kelionę po Tekančios saulės šalį Kaune“, – sakė festivalio vadovė E. Šakalienė.

Su festivalio programa galima susipažinti jo puslapyje www.JapanDays.eu. Programoje gausu turiningų paskaitų, parodų, kūrybinių dirbtuvių ir kitų įdomių renginių, leisiančių atrasti Japoniją Kaune.

Buvusiame Japonijos konsulate Kaune įsikūrusiame Sugiharos namų muziejuje bus eksponuojama Japonijos ir Lietuvos mokinių piešinių paroda „Draugystės tiltai“, vyks edukacijos. VDU Azijos studijų centras lauks Japonijos mylėtojų paskaitose, leisiančiose artimiau pažinti šią nuostabią šalį. O Kauno švietimo inovacijų centras japonų kultūrai dedikuotose veiklose suburs miesto moksleivių bendruomenę ir pakvies Vienybės aikštėje kartu sušokti tanabata-odori šokį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA