Kauno „Žalgiris“ iš „Ryto“ tvirtovės išvyksta be pralaimėjimų | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ iš „Ryto“ tvirtovės išvyksta be pralaimėjimų

ELTA / T. Vinicko nuotr.

Sekmadienio vakarą pilnutėlėje Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje įvyko pirmasis šiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone šalies grandų mūšis – sostinės „Rytas“ priėmė Kauno „Žalgirį“. Nuo mačo pradžios dominavę žalgiriečiai nebeleido šeimininkams priartėti ir, laimėję rezultatu 67:81, LKL reguliariajame sezone vieninteliai lieka be pralaimėjimų.

Kauno „Žalgirio“ (8-0) krepšininkai įsitvirtino pirmoje „Betsafe-LKL“ čempionato vietoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vilniuje rezultatu 81:67 (19:10, 26:23, 17:17, 19:17) įveikė vietos „Rytą“ (7-1) ir tapo vienvaldžiais lygos lyderiais.

Keturiais taškais susitikimą pradėjo Kevarriusas Hayesas, dvitaškį įmetė Edgaras Ulanovas, o Keenanas Evansas realizavo tris baudų metimus – 9:6. Trimis taškais pasižymėjo Laurynas Birutis, dvitaškį įmetė Lukas Lekavičius, o penkis taškus surinko Tomas Dimša – 19:10.

Du tritaškius iš eilės smeigė Brady Manekas, tolimą metimą pataikė ir T. Dimša, o K. Hayesas ir Nazas Mitrou-Longas pasižymėjo dvitaškiais – 32:17. Tris taškus pridėjo E. Ulanovas, nuo baudų metimo linijos taškus rinko L. Birutis ir B. Manekas, o K. Evansas per kelias minutes pelnė šešis taškus – 45:33.

Dovydas Giedraitis po pertraukos paleido taiklų tritaškį, E. Ulanovas įmetė dvitaškį, o kėlinio viduryje varžovai atsilikimą sumažino iki vienženklio – 50:42. L. Birutis įdėjo iš viršaus ir įmetė baudos metimą, penkis taškus pridėjo T. Dimša, N. Mitrou-Longas surengė rezultatyvų reidą į baudos aikštelę, o pirmuosius savo taškus įsirašė Rolandas Šmitas – 62:50.

T. Dimša ir K. Evansas įmetė dvitaškius, keturis taškus surinko R. Šmitas, o kėlinio viduryje komandas skyrė penkiolika taškų – 70:55. Dvitaškį įmetė T. Dimša, penkis taškus surinko E. Ulanovas, o pergalę įtvirtino keturiais pasižymėjęs K. Evansas – 81:67.

„Žalgiris“: T. Dimša 17 (2 per. kam.), K. Evansas 15 (3 per. kam.), E. Ulanovas 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), B. Manekas 8, L. Birutis 8 (2 blk.), K. Hayesas 6 (5 atk. kam.), R. Šmitas 6 (2 per. kam.), N. Mitrou-Longas 4, D. Giedraitis 3, L. Lekavičius 2, A. Butkevičius 0, D. Butka 0.

„Rytas“: R. Cole’as 13, J. Gorhamas 11, M. Normantas 10.

Kaip primena „Delfi“, užpernai čempionais tapę vilniečiai ir pernai titulą susigrąžinę kauniečiai šiemet vietiniame fronte dar neklupo – laimėjo po septynis mačus paeiliui ir pirmauja lygoje.

Tai – pirmoji „Ryto“ ir „Žalgirio“ akistata po dramatiškos LKL finalo serijos, kurioje 3:2 triumfavo žaliai-balti.

Abi komandos pastaruoju metu šlubuoja Europos turnyruose, kur tiek vieni, tiek kiti paskutinėmis savaitėmis patyrė po dvi nesėkmes – atitinkamai FIBA Čempionų lygoje ir Eurolygoje.