Lietuvos rinktinė išlaikė priešpaskutinį testą egzotiniame Taivane | Kas vyksta Kaune

Lietuvos rinktinė išlaikė priešpaskutinį testą egzotiniame Taivane

Lrytas.lt 2023/08/19 11:11
Asociatyvi / J. Elinsko nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai tęsia pasiruošimą pasaulio čempionatui. Mūsiškiai draugiško turnyro Taivane pradžioje 93:80 (25:22, 26:18, 17:20, 25:20) įveikė visą mačą charakterį rodžiusią Puerto Riko rinktinę.

Pirmasis kėlinys mūsiškiams buvo gan banguotas. Nors lietuviai patys gan gerai rinko taškus, tačiau Kazio Maksvyčio auklėtiniams sunkiai sekėsi apsiginti.

Lietuviai pirmajame ketvirtyje ypač gerai jautėsi prie tritaškio linijos. Po pirmųjų dešimties minučių lietuviai pataikė net penkis tritaškius, tačiau net ir tai neleido pirmauti didesniu skirtumu (25:22).

Antrojo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė Puerto Riko rinktinei, kuri vienu metu buvo išsiveržusi į priekį penkiais taškais 27:32, tačiau sėkmingas Lietuvos varžovų žaidimas tęsėsi tik pirmoje ketvirčio dalyje.

Į aikštelę žengęs Vaidas Kariniauskas puikiai įsiliejo į lietuvių žaidimą, kuomet pakilo nuo suolo. Gynėjas pelnė kelis greitus taškus, tačiau ir šis lietuvio pasirodymas iki pat ketvirčio pabaigos neleido susikrauti solidesnio pranašumo. Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 5 taškais (37:32).

Visgi antrojo kėlinio pabaiga buvo kur kas sėkmingesnė mūsiškiams. Lietuviai kelis kartus stojo prie baudų metimo linijos, kur susirinko pigius taškus. Prie taškų rinkimo antrajame kėlinyje prisidėjo ir Ignas Brazdeikis, kuris pataikė tritaškį. Minėti epizodai mūsiškiams leido surengti spurtą 11:0 ir į ilgąją pertrauką eiti turint spurto susikurtą pranašumą (51:40).

Trečiajame ketvirtyje lietuviai ir toliau bangavo. Gynyboje mūsiškiams sunkiai sekėsi stabdyti varžovų snaiperius, kurie pataikė ne vieną tritaškį, tačiau J. Valančiūno ir R. Jokubaičio vedami lietuviai kėlinio pabaigoje stabilizavo situaciją ir po trisdešimties mačo minučių pirmavo aštuoniais taškais (68:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje geriau atrodė Puerto Riko rinktinė, kuri surengė kelias sėkmingas atakas. Jordanas Howardas pataikė tritaškį, kuris sumažino mūsiškių pranašumo iki 5 taškų (75:70). Visgi mūsiškiai ilgai netruko atsakyti savuoju spurtu.

Po K. Maksvyčio paprašytos minutės pertraukėles taškus pelnė Donatas Motiejūnas ir Deividas Sirvydis. Dvi sėkmingos mūsiškių atakos leido lietuviams susigrąžinti dviženklį pranašumą (80:70).

Nors lietuviai surengė spurtą 5:0, tačiau tuo pačiu atsakė ir Puerto Riko rinktinė, tad įpusėjus kėliniui vis dar nebuvo aišku, kas šių rungtynių nugalėtojas (80:75).

Po Puerto Riko spurto mūsiškiai jiems atsakė tuo pačiu spurtu 5:0, tad galime drąsiai sakyti, kad ketvirtasis kėlinys buvo mini spurtų kėlinys (85:75).

Nepaisant to, kad abi rinktinės turėjo savo atkarpų, mūsiškiai išlaikė savo turėtą pranašumą ir galop šventė antrą iš eilės pergalę pasirengimo cikle (93:80).