Vanduo tas pats, o kaina skiriasi: „mergaitiškos“ prekės kainuoja daugiau? – Kas vyksta Kaune

Vanduo tas pats, o kaina skiriasi: „mergaitiškos“ prekės kainuoja daugiau?

/ „Maxima“, LGKT nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) socialiniuose tinkluose pasidalijo netikėtu pastebėjimu, kai viename prekybos tinkle, iš pirmo žvilgsnio vienoda prekė, kainuoja skirtingai. Skirtumas tarp prekių – vienas vandens buteliukas rožinis, o kitas mėlynas. Lygių galimybių kontrolieriai atkreipė dėmesį į prekybos tinkluose vis dar vyraujantį „rožinį mokestį“.

„Vienas vandens buteliukas skirtas berniukui, kitas – mergaitei, bet už pastarąjį teks mokėti daugiau. Štai kaip parduotuvių lentynose atrodo „rožinis mokestis“ (angl. pink tax)“, – rašė LGKT atstovai.

Pasidalintoje nuotraukoje matyti, kad mėlynas buteliukas, skirtas berniukams, kainuoja 0,56 centus, o mergaitėms skirtas rožinis buteliukas kainuoja brangiau – 0,59 centus. Lygių galimybių kontrolieriai pastebi, jog pardavėjai dažnai tas pačias ar panašias funkcijas atliekančius produktus moterims ir vyrams vis dar neretai pozicionuoja skirtingai.

„Tai ypač lengva pastebėti kalbant apie higienos produktus, pavyzdžiui, skutimosi peiliukus ar šampūnus. Taip pat galime rasti „mergaitiškų“ bei „berniukiškų“ rašiklių, paspirtukų ir, kaip matome skaitytojos atsiųstoje nuotraukoje, vandens!

Neretai moterims ar mergaitėms skirta prekė būna brangesnė nei analogiška, kuri reklamuojama kaip tinkama berniukams arba vyrams. Kainos skirtumas, kurį moterys sumoka už neva jų lyčiai tinkamesnį produktą, ir yra vadinamas rožiniu mokesčiu“, – aiškino kontrolieriai.

„Nepaisant skirtingos kainodaros, pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus tai nebūtų laikoma diskriminacija, nes tiek „berniukišką“, tiek „mergaitišką“ prekę gali įsigyti visi ir visos“, – apie situaciją be sprendimo aiškino jie.

Susisiekus su prekybos tinklo „Maxima“ Pirkimų departamento direktoriumi Mariumi Tilmantu, šis apgailestavo dėl susidariusios situacijos ir patikino, jog problema jau išspręsta.

„Dėkojame už pastebėjimą. Prekybos tinklas „Maxima“ neklasifikuoja prekių kainų pagal lytis. Minėtų vandens buteliukų kainų skirtumai buvo žmogiškoji klaida, kurią ištaisėme, prekių pavadinimai pakeisti. Apgailestaujame, kad situacija sukėlė neigiamų emocijų“, – teigė jis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA