Grasinimai apie sprogmenis tęsiasi: sulaukė ir Seimas - Kas vyksta Kaune

Grasinimai apie sprogmenis tęsiasi: sulaukė ir Seimas

BNS 2023/02/03 11:21
Asociatyvi / Policijos pajėgos prie Seimo / DELFI nuotr.

Penktadienio rytą penkios sostinės įstaigos sulaukė grasinimų apie padėtus sprogmenis, tokie laiškai praėjusią savaitę pasiekė ir Kauno įstaigas.

Kaip BNS sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja, penktadienį jų sulaukė dvi sostinės ugdymo įstaigos, Seimas, Generalinė prokuratūra bei „15min“ redakcija.

„Gauti pranešimai apie padėtus sprogmenis. Pirmas buvo 8.01 val. gautas į Generalinę prokuratūrą, 8.08 val. portalo „15min“ darbuotojas pranešė, kad el. paštu gautas pranešimas apie padėtus sprogmenis“, – sakė atstovė.

„8.15 val. privačios mokyklos, darželio „Stembridge“ direktorė pranešė apie panašaus pobūdžio gautą laišką, 8.37 val. darželio direktorė taip pat gavo laišką apie padėtą sprogmenį ir 9.06 val. taip pat pranešta, kad Seimo pastate – sprogmenys“, – pažymėjo ji.

Anot jos, pareigūnai patikrino visus pranešimus ir minėtose vietose įtartinų daiktų bei asmenų nenustatė.

„Pareigūnai reaguoja, tikrina, susisiekia su kiekviena įstaiga, teikia rekomendacijas. Įtartinų asmenų nebuvo pastebėta“, – teigė J. Samorokovskaja.

Apie padėtus sprogmenis buvo pranešta ir praėjusią savaitę. Sausio 23 dieną elektroniniu paštu gavus informacijos apie galimą sprogmenį nenurodytame Lietuvos oro uoste, visuose juose buvo evakuoti keleiviai. Informacija nepasitvirtino.

Užminuotas Kauno apygardos teismas

Melagingi pranešimai apie sprogmenis pasiekė ir vieną Vilniaus mokyklą bei sostinės savivaldybę, naujienų portalo „15min“ redakciją. Tokie laiškai taip pat pasiekė Vilniaus ir Kauno apygardų teismus, oro uostus, prokuratūras, mokyklas ir “Kauno dienos” redakciją.

Melagingų pranešimų autoriams gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA