Dar vieną pergalė į Lietuvos kišenę – nugalėjo vengrus | Kas vyksta Kaune

Dar vieną pergalė į Lietuvos kišenę – nugalėjo vengrus

delfi.lt 2022/08/24 20:49
/ LTU Basketball nuotr.

Lietuvos krepšinio rinktinė sunkia pergale išvykoje pradėjo 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos varžybų „langą“. Po permainingos kovos Sombathėjaus „Savaria“ arenoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai 88:78 (20:21, 22:17, 27:27, 19:13) įveikė aikštės šeimininkus Vengrijos krepšininkus.

Naujai suformuotos pasaulio čempionato atrankos K grupės įskaitoje po šių rungtynių Lietuvos rinktinė turi 6 pergales iš 7 galimų, vengrų sąskaitoje – 3 pergalės ir 4 pralaimėjimai.

Trečiadienį atsivėrusį pasaulio čempionato atrankos varžybų „langą“ Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo be vis dar traumuoto puolėjo Eigirdo Žukausko, kuris praėjusią savaitę susižeidė koją. 13 žaidėjų savo dispozicijoje turintis Kazys Maksvytis jo rungtynėms neregistravo.

Pirmoji mačo pusė buvo permaininga, o dviženkle persvara atitrūkti nuo varžovų lietuviams pavyko trečiojo kėlinio pradžioje, po Jono Valančiūno tritaškiu užbaigto trumpo spurto 7:0 (48:38).

Visgi įtvirtinti pranašumo lietuviams nepavyko, o Adamo Hangos vedami vengrai pamažu mažino atsilikimą ir ketvirto kėlinio pradžioje atstatė pusiausvyrą – 72:72.

Įtemptoje mačo pabaigoje lietuviai žaidė kiek ramiau, o pergalę nulėmė patikimas NBA aukštaūgių – J. Valančiūno ir Domanto Sabonio žaidimas po lenta puolime. Abu aukštaūgiai pelnė po 17 taškų.

Sėkmingai jiems talkino ir Mindaugas Kuzminskas, surinkęs 14 taškų.

Iki dviženklės persvarą paskutinę minutę padidino Mariaus Grigonio ir Roko Jokubaičio tritaškiai, o A. Hanga paskutinės vengrų atakos nusprendė nebeorganizuoti.

Lietuva: Domantas Sabonis (7/10 dvit., 4 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas po 17 (5/8 dvit., 8 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 14, Rokas Jokubaitis 12, Marius Grigonis 11 (3/7 trit.), Rokas Giedraitis 9, Arnas Butkevičius 5, Ignas Brazdeikis 3, Lukas Lekavičius, Gytis Masiulis ir Kristupas Žemaitis taškų nepelnė.

Vengrija: Adamas Hanga 21 (9/12 dvit.), Davidas Vojvoda 15, Benedekas Varadi 13, Janosas Ellingsfeldas 9, Zoltanas Perlas 8 taškai.