Nutekinti 50 tūkst. „Švaros brolių“ klientų duomenys – Kas vyksta Kaune

Nutekinti 50 tūkst. „Švaros brolių“ klientų duomenys

BNS 2022/07/05 07:58
Asociatyvi / "Švaros brolių" nuotr.

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. automobilių švaros centrų „Švaros broliai“ rezervacijos sistemos klientų duomenis – vardus, dalį pavardžių, automobilių valstybinius numerius, kai kurių klientų el. pašto adresus ir telefonų numerius, pirmadienio vėlų vakarą pranešė įmonė.

Ji pabrėžė, kad su mokėjimais susijusi informacija – banko sąskaitų, mokėjimo kortelių duomenys, ir kiti itin jautrūs duomenys, kaip asmens kodai, namų adresai, nutekėjusioje duomenų bazėje saugomi ir kaupiami nebuvo.

Kitų „Švaros brolių“ verslų – tunelinių plovyklų, patalpų valymo verslų, savitarnos plovyklų – klientų duomenys, pagal įmonės dabar turimą informaciją, yra saugūs.

„Šiandien gavome informaciją, kad galimai buvo nutekinti dalies „Švaros brolių“ automobilių švaros centrų klientų duomenys. Patikrinus informaciją, deja, ji pasitvirtino“, – pranešime sako „Švaros brolių“ direktorė Lina Žagarienė.

Pasak jos, programišiai, įtariama – iš Rusijos.

„Dabartiniai duomenys rodo, kad, kaip įtariama, programišiai iš Rusijos gavo neteisėtą prieigą prie mūsų švaros centrų rezervacijos sistemos duomenų bazės ir iš ten pasisavino apie 50 tūkst. klientų informaciją“, – teigė L. Žagarienė.

Įmonė, kol vyksta tyrimas, užblokavo rezervacijos sistemos darbą, su informacinių technologijų saugumo specialistai ieškoma, kokiu būdu programišiams pavyko gauti prieigą.

Apie įvykį informuoti klientai, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ir teisėsauga.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA