Darbuotojai išdėstė reikalavimus „Achemos“ vadovybei, tačiau yra linkę deryboms | Kas vyksta Kaune

Darbuotojai išdėstė reikalavimus „Achemos“ vadovybei, tačiau yra linkę deryboms

BNS / Erika Alonderytė, Roma Pakėnienė 2022/02/08 11:45

Streikuojantys „Achemos“ darbuotojai siekia, kad būtų pasirašyta kolektyvinė sutartis, be to, reikalauja didinti atlyginimus. B. Daškevičienė sakė, kad profsąjunga pasiruošusi derėtis dėl visų kolektyvinės sutarties punktų. Ji pabrėžė, kad dėl naujos atlygio sistemos su darbuotojais nėra tariamasi.

„Natūralu, kad darbuotojams reikia atlyginimų indeksacijos, nes viskas brangsta ir reikia išgyventi. Darbuotojai nori jaustis vertinami, jei bendrovė dirbo pelningai ir jų dėka buvo uždirbtas pelnas. Darbuotojai nori atlygio sistemos gerinimo, o ne informavimo per pranešimus, kur kiekviename ceche vis skirtinga informacija ir neaišku, kokio tipo dokumentas yra parengtas“, – sakė B. Daškevičienė.

„Kolektyvinė sutartis tai jau kažkoks atrodo auksinis dokumentas, šventas raštas. Nei pačiam darbdaviui tai nėra garantas, nei darbuotojui. Garantas – tai yra abipusis klausymas, šnekėjimas, suradimas bendro tono. Su tais pasiūlymais, ką jie yra pateikę, tokios sutarties negalime pasirašyti“, – antradienį žurnalistams kalbėjo „Achemos“ vadovas.

„Girdėjau, kaip vadovai pasisakė, kad tai tik popieriaus lapelis ir nieko nevertas. Jei jis būtų nieko vertas, tai lengva ranka ir pasirašytų. Kolektyvinių sutarčių turime daug, kodėl kitose šakose, labai rizikingose, jos egzistuoja ir vyksta socialinis dialogas. Tikėtina, kad priežastys yra kitos ir darbdavio jėgos pozicija, kai darbuotojams grasinama, spaudžiama, yra netoleruotina“, – sakė B. Daškevičienė.

Tiek įmonės vadovas, tiek B. Daškevičienė įvardino, kad vidutinis darbininkų bruto atlyginimas įmonėje siekia 1,9 tūkst. eurų. Pasak profsąjungos pirmininkės, pernai atlyginimas buvo 2,5 proc. mažesnis nei 2020 metais.

„2021 metais darbdavys visiškai atsisakė didinti atlyginimus ir balandį prasidėjus akcijai, darbuotojams išreiškus nepasitenkinimą atlyginimai buvo padidinti nuo gegužės 1 dienos 6 proc., o kritimas, aišku,dėl to, kad dalis darbuotojų ėjo į prastovas, natūralu, jie uždirbo mažiau, dėl to vidutinis atlyginimas yra kritęs“, – sakė ji.

Tuo metu R. Miliauskas aiškino, kad kolektyvinė sutartis neduos papildomų garantijų nei darbdaviui, nei darbuotojams. Be to, ji galiotų tik profsąjungos nariams.

Jis aiškino, jog atlygio sistema yra pakeista, vietoje 2 mln. eurų atlyginimų didinimui numatyti 5 mln. eurų, todėl nuo sausio 1 dienos jie kilo 3,5 proc, o vėliau, atstačius gamybą, jie augs dar 6,5 procento.

„Sėdam, diskutuojam, šnekamės, jei reikia, papildomus dokumentus, atskirus susitarimus darome, bet tikrai joks darbdavys, jokia kompanija negali įsipareigoti, kad po dviejų metu kelsime dar 10-15 proc. atlyginimus. Matom ir geopolitinę situaciją yra ant kiek ne nuo mūsų veiklos priklausanti. Uždaromas tranzitas, kuris turi įtakos ir mūsų pelningesniam darbui ir visos energetikos kilimas, mokesčių didėjimas, mes to negalime paveikti, todėl ir įsipareigoti negalime“, – sakė įmonės vadovas.

„Jau darbuotojas yra garantuotas, kad nepriklausomai nuo įmonės veiklos, kintamos dalies nebelieka, jis stabilų gaus atlyginimą ir gali pasiplanuoti visų metų atlyginimą“, – pridūrė jis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA