„Achemoje“ prasideda neterminuotas darbuotojų streikas, bet gamybos stabdyti nežada | Kas vyksta Kaune

„Achemoje“ prasideda neterminuotas darbuotojų streikas, bet gamybos stabdyti nežada papildyta įmonės vadovo komentaru

BNS / Remigijus Bielinskas 2022/02/08 08:10
R. Tenio nuotr.

Jonavos azotinių trąšų gamybos bendrovės „Achema“ darbuotojai antradienį pradeda neterminuotą streiką, tačiau gamyba neturėtų būti stabdoma, likus pusvalandžiui iki streiko pradžios teigė ir profsąjungų, ir vadovybės atstovai. Streiką planuojama pradėti 8 valandą.

„Streikas tęsis tol, kol nebus pasirašyta kolektyvinė sutartis“, – pirmadienį vakare BNS sakė Birutė Daškevičienė, „Achemos“ darbuotojų profsąjungos pirmininkė.

B. Daškevičienė teigė, kad jame turėtų dalyvauti beveik pusė visų bendrovės darbuotojų.

„Darbuotojai aštuntą paliks darbo vietas. Kiek jų bus pamatysime faktiškai užsiregistravus“, – antradienį ryte LRT sakė B. Daškevičienė.

Pasak „Achemos“ generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, vykstant streikui įmonės neplanuojama stabdyti.

„Gamybos nestabdysime, o jeigu teks stabdyti tai bus atlikta saugiai“, – sakė. R. Miliauskas.

Prieš prasidedant streikui nei darbdavys, nei profsąjunga nebuvo linkę eiti į kompromisus: įmonės vadovas sakė, jog nepasirašys kolektyvinės sutarties, kaip to reikalauja profsąjunga, pastarosios atstovė teigė, jog streiką planuojama vykdyti neterminuotai.

Streiko iniciatoriai reikalauja pasirašyti dvejų metų kolektyvinę sutartį, joje nustatyti darbo apmokėjimo sistemą bei su ja supažindinti visus darbuotojus, darbo užmokestį indeksuoti kartą per metus, o dėl konkretaus indeksavimo dydžio kitiems metams susitarti iki metų pradžios.

Be to, reikalaujama visiems darbuotojams skirti premijas už metinius rezultatus, priklausomai nuo pasiektų rezultatų, susitarti dėl ilgesnės nei numatyta Darbo kodekse viršvalandžių trukmės.

Bendrovė anksčiau patikino, kad padidino šių metų darbo užmokesčio fondą, gamybiniam personalui pažadėjo didinti algas 3,5 proc., suformavo papildomą premijų fondą. Profsąjungos lyderių veiklą įmonė vadovai vadina destruktyvia.

„Sodros“ duomenimis, vidutinis atlyginimas bendrovėje 2021 metų pabaigoje siekė 2,3 tūkst. eurų (iki mokesčių).

„Achemos“ profsąjungai šiuo metu priklauso apie 37 proc. iš maždaug 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų.

Papildyta 9:58 val. Įmonės vadovas atsisako pasirašyti kolektyvinę sutartį

Jonavos azotinių trąšų gamybos bendrovės „Achema“ profesinei sąjungai reikalaujant pasirašyti kolektyvinę sutart ir antradienį pradėjus neterminuotą streiką, įmonės vadovas sako to daryti neplanuojantis.

„Kolektyvinė sutartis, kaip toks popieriukas, tikrai nei vienai, nei kitai pusei garantijų neduoda“, – antradienį prieš prasidedant streikui LRT radijui sakė „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Jis kartojo, kad įmonės vadovybė neplanuoja pasirašyti kolektyvinės sutarties, ypač dabar, kai bendrovės padėtis yra labai neapibrėžta.

„Bendrovė negali įsipareigoti penkis metus į priekį, kad atlyginimas bus keliamas atitinkamu procentu. Patys matome, kaip pasaulis keičiasi: turime ir sienų uždarymą su Baltarusija, tranzito nutraukimą. Dėl to įsipareigoti į ateitį, kad pastoviai tam tikru procentu bus keliamas atlyginimas, nė viena įmonė šiuo metu negali“, – sakė „Achemos“ vadovas.

R. Miliauskas pabrėžė, kad įmonė darbuotojams atlyginimus daugiau ar mažiau didina kasmet.

„Pernai buvo 6 procentais pakelti, šiemet pakelta jau 3,5 procento ir kai stabilizuosis visa rinka ir galėsime dirbti maksimaliu režimu, yra sprendimas dar kartelį kelti 6,5 proc. Papildomai darbo užmokesčio fondui yra skirti penki milijonai eurų“, – sakė R. Miliauskas.

Jis pripažino, kad darbo užmokesčio sistema gamykloje šiemet keičiama jau trečią kartą, ji tobulinama, tačiau tai esą daroma darbuotojų naudai.

„Dabar užmokesčio sistema darbuotojams yra žymiai saugesnė, kadangi kintamosios dalies nebelieka – viskas į pastovią dalį yra perkelta. Ir nesvarbu, ar įmonė dirbs pilnu, ar nepilnu pajėgumu, darbuotojai gaus stabilų užtikrintą metinį atlyginimą“, – teigė „Achemos“ vadovas.

„Achemos“ darbuotojų profsąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė LRT teigė, kad darbuotojai nejaučia stabilumo, nes atlygio sistema nuo sausio keičiama jau trečią kartą ir tai administracija daro ne savanoriškai, o spaudžiama profesinės sąjungos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA