Po tragiškos nelaimės kauniečių dėmesį patraukė tamsi socialinė reklama – Kas vyksta Kaune

Po tragiškos nelaimės kauniečių dėmesį patraukė tamsi socialinė reklama

Skaitytojo nuotr.

Antradienį šilumvežiui Neveronyse mirtinai kliudžius moterį, juodo humoro nevengiantis, o gal miestiečių sauga kuo rimčiausiai susirūpinęs skaitytojas pasidalijo reklaminio stendo atvaizdu Šilainiuose. Šiame trumpu tekstu pasakojama po traukiniu taip pat „pakliuvusio“ Dalios personažo istorija – pasirodo, tai prieš mėnesį startavusi „Lietuvos geležinkelių“ kampanija.

„Kas vyksta Kaune“ „Facebook“ puslapyje įkeltoje nuotraukoje matyti Baltų prospekte stovintis stendas, vaizduojantis aukštyn kojom apverstus bėgius su trumpa daržo kasti ėjusios Dalios istorija. Taip pat raginama būti atidžiam kertant geležinkelį, kadangi neatsargus veiksmas „gali būti paskutinis“.

„LTG Infra“ projekto „Saugūs bėgiai“ portale pateikiama daugiau aforistinių dviejų sakinių istorijų, kurių veikėjai dėl įvairių kasdienių priežasčių skuba kirsti geležinkelį, o galiausiai personažų tenka gedėti.

Šilainiuose matoma Dalios „tragedija“ birželio 30-ąją taip pat pasidalyta „Lietuvos geležinkelių“ „Facebook“ puslapyje, kur įspėjama ir apie traukinių grafikų pokyčius bei dėl to kylantį pavojų.

Kaip nurodo „LTG Infra“, šio projekto tikslas – mažinti pavojaus visuomenei lygį ir didinti sąmoningumą apie saugą geležinkelyje. To esą siekiama ne tik viešųjų ryšių kampanija, bet ir investicijomis į techninius pervažų patobulinimus.

„Reitinguojant pervažas pagal rizikingumą nusakančius parametrus buvo atrinktos 24 pervažos, kurias iki 2022 metų bus planuojama modernizuoti diegiant papildomas pėsčiųjų ir traukinių eismo saugumo priemones – vaizdo stebėjimo sistemas ir signalizacijos įrenginius, įrengiant ar rekonstruojant pėsčiųjų takus“, – teigiama projekto puslapyje.

2023 m. ruože Lentvaris-Vievis ties susikirtimu su 108 keliu esančioje pervažoje taip pat ketinama įrengti tunelį, o ruože Kyviškės-Valčiūnai ties susikirtimu su A15 magistraliniu keliu pastatyti viaduką.

„Lietuvos geležinkeliai“ primena laikytis universalios taisyklės „sustok, apsižvalgyk, klausyk“ ir kirsti geležinkelį tik tam skirtose vietose. Bendrovės duomenimis, kasmet šalies pervažose įvyksta apie 10 eismo įvykių, iš kurių 2-3 baigiasi mirtimi ar sunkiais sužalojimais, užfiksuojama virš 2000 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusių su netinkamais pervažų naudotojų veiksmais.

Paskutinis incidentas, kai traukinys mirtinai kliudė moterį, įvyko antradienio rytą Neveronyse. Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nurodė, kad 10.10 val. gautas pranešimas apie šilumvežio parblokštą bėgiais ėjusią moterį (g. 1952 m.).

Atvykusioms tarnyboms beliko konstatuoti mirties faktą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas žūties priežasčiai nustatyti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA