Europos sąjunga pirks 300 mln. koronaviruso vakcinos dozių

Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vokietija, Prancūzija, Italija ir Nyderlandai pasirašė susitarimą su farmacijos grupe „AstraZeneca“ dėl garantijų, kad Europos Sąjungai bus pagaminta 300 mln. dozių potencialios vakcinos nuo naujojo koronaviruso, šeštadienį pranešė Vokietijos vyriausybė.

Šios keturios valstybės pasirašė susitarimą su grupe, įkurta 1999 metais, susijungus Švedijos bendrovei „Astra“ ir Jungtinės Karalystės įmonei „Zeneca“. Ji turės aprūpinti vakcina visas ES nares, vos tik skiepai bus sukurti, nurodė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija.

Planuojama, kad vakcinos kūrimas bus sėkmingai užbaigtas iki šių metų galo, naujienų agentūrai AFP sakė šaltiniai Vokietijos vyriausybėje.

Skiepai „privalo būti padalyti visoms valstybėms narėms, norinčioms dalyvauti [pirkime], priklausomai nuo jų populiacijų dydžio“, pažymėjo ministerija.

„Kad dideli vakcinų kiekiai taptų prieinami labai greitai po jų galimo patvirtinimo šiais arba ateinančiais metais, gamybos pajėgumai turi būti garantuoti sutartimi jau dabar“, – pridūrė SAM.

Kaip rodo Pasaulio banko duomenys, ES šiuo metu turi apie 447 mln. gyventojų.

Europos Komisija penktadienį gynė idėją, jog Bendrijos šalys turėtų kooperuotis, kad užsitikrintų privilegijuotą prieigą prie būsimos vakcinos ir palankiai pasisakė apie galimybę sudaryti išankstines įsigijimo sutartis.

Laboratorijos stengiasi sukurti skiepus rekordiškai sparčiai – per 12–18 mėnesių, o ne per kelerius metus, kaip įprasta. Išankstiniai mokėjimai leistų joms sparčiau investuoti į gamybą, net jeigu klinikiniai bandymai su žmonėmis dar nebūtų baigti.

Naujuoju susitarimu numatyta teisė valstybėms narėms įsigyti skiepų už tam tikrą kainą, vos tik vakcina taps prieinama, prisiimant riziką dėl investicijų.

Didžiosios farmacijos grupės šiuo metu lenktyniauja kurdamos vakciną nuo koronaviruso, kuriuo pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 7,4 mln. žmonių ir per 417 tūkst. jų mirė.

31 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kryžkalnyje iškilmingai atidengtas paminklas visiems Lietuvos partizanams

Kauniečių apklausa: baimingai stebi koronaviruso skaičius, bet labiausiai gąsdina ne liga

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

Legendinėje Kauno kavinėje apsilankiusi moteris buvo priblokšta: kaip taip galima?

Transliacija iš Kauno choralinės sinagogos: žydų tradicijos ir papročiai

Akylai saugomas objektas netoli Kauno, nuo kurio priklauso visa Lietuva: darbą pradeda per 2 minutes

Pirmą kartą kauniečiams atvėrė muziejaus saugyklos duris

Kaune pričiuptas daugybę žmonių apgavęs jaunas vyras

Apie Lavrinovičių skandalą prabilo kalėjimo duonos ragavęs Dž. Butkutės vyras: yra vienas „bet“

Portale „Kas vyksta Kaune“ - F2 pasaulio čempionatas iš Kauno marių tiesiogiai