Norintiems apsilankyti sanatorijose bus privalomas koronaviruso testas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Švelninant karantino sąlygas Vyriausybė žalią šviesą uždegė sveikatingumo centrų, sanatorijų, poilsio ir reabilitacijos centrų veiklai. Pirmieji sanatorijų svečiai duris pravers jau gegužės 18 dieną.

Tačiau pacientų laukiančios sanatorijos ir reabilitacijos centrai savo darbą atnaujina vadovaudamiesi griežtomis saugumo taisyklėmis. Tad ką turi žinoti planuojantys kelionę į sanatorijas ar vizitą į kurį nors SPA centrą?

Esminė sąlyga – COVID-19 testas

Druskininkuose esanti „Draugystės“ sanatorija pirmuosius svečius pasitiks jau artimiausią pirmadienį. Tai sveikatos problemų turintys pacientai, kurie į sanatoriją keliaus pagal medikų skirtus siuntimus. Čia gydytis galės kardiologijos, nervų, sąnarių sistemos, virškinimo trakto ligomis sergantys asmenys.

Nors vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos paskutiniais nurodymais, Birštone ir Druskininkuose veikianti „Eglės sanatorija“ nuo kitos savaitės galėjo priimti ir norinčius ilsėtis savo lėšomis, tačiau tokius svečius sanatorija ketina priimti nuo birželio 1 dienos.

„Įvertinę situaciją, nuo gegužės 19 dienos priimame tik su Valstybinės ligonių kasos kompensuojamu kelialapiu. Atvykstantiems svečiams reiktų žinoti kelis esminius dalykus.

Tai sanatorijų ir reabilitacijos centrų veikla yra griežtai reglamentuojama, esame asmens sveikatos priežiūros įstaiga, tad reikalavimai galioja tokie patys, kaip ligoninėms.

Ką tai reiškia? Griežti reikalavimai orientuoti į saugumą, imamasi daug priemonių, kad mūsų paslaugų teikimas būtų saugus pacientams.

Kitas dalykas, kurį turi žinoti atvykstantys į sanatorijas, tai privalomas ne vėliau nei prieš 48 valandas atliktas COVID-19 testas.

Kalba eina ne apie greituosius testus, o apie įprastus, kurių rezultatus skelbia Visuomenės sveikatos centras“, – teigė „Eglės sanatorijos“ vadovas Artūras Salda.

Kitaip sakant, tie, kurie ketina atvykti jau antradienį, testą turėtų atlikti dar šį savaitgalį, kad spėtų sulaukti jo rezultato bei su tyrimo atsakymu suspėtų į 48 val. testo galiojimo terminą.

Anot A. Saldos, pagal dabar galiojančius reikalavimus, vasarą atvykstantys poilsiautojai taip pat turės prieš kelionę į sanatoriją atlikti COVID-19 testą.

„Labai laukiame savo lėšomis norinčių pailsėti svečių nuo birželio 1 dienos. Kai paskelbėme, kad jau galimos rezervacijos, žmones labiausiai atgraso būtent tas faktas, kad reikia pasidaryti COVID-19 testą.

Šiam momentui reikalavimas yra toks. Teoriškai įstaigų veikla atlaisvinta, bet praktiškai žmonės, galiojant tokioms sąlygoms, į sanatorijas keliauti nesiveržia“, – kalbėjo A. Salda.

Sanatorijos atidžiai seka Vyriausybės karantino pakeitimus, anot jo, sveikatinimo paslaugas teikiančios įstaigos pasiruošusios iškart reaguoti į besikeičiančias sąlygas.

„Ketvirtadienį ryte pasikonsultavome su Sveikatos apsaugos ministerija, supratome, kad laikantis saugumo reikalavimų bus leidžiama teikti procedūras baseinuose, taip pat vesti grupinius kineziterapijos užsiėmimus. Šias paslaugas ketiname atnaujinti nuo birželio 1 dienos, tad laiko pasiruošti dar turime.

Mat baseinai nėra įtraukti tiems pacientams, kurie atvyksta su Valstybinės ligonių kasos kelialapiais. Dažniausiai tokie svečiai būna po operacijų, paprastai vandens procedūros nėra įtraukiamos į gydymo kursą, kitas dalykas, baseinų procedūros nėra apmokamos valstybės lėšomis.

Šiam momentui, pagal šiai dienai galiojančius nurodymus, nesami tikri, bet tikimės, kad per dvi savaites tai paaiškės, ar nuo birželio 1 dienos galėsime pasiūlyti baseinų ir pirčių paslaugas laisvalaikio reikmėms. Pavyzdžiui, vakarais ar ryte nueiti paplaukioti į baseiną. Tikimės, kad iki vasaros bus dar daugiau aiškumo“, – vylėsi A. Salda.

Testus galima atlikti ir vietoje

Sanatorijos durų neužtreks tiems, kurie atvyks be galiojančių testų. Juos sanatorijos bus pasiruošusios atlikti vietoje. Tačiau toks svečias turės pasirašyti sutikimą saviizoliacijai ir pasiruošti bent jau gerą parą ar dvi praleisti vienas kambaryje.

Kol lauktų atsakymo, pacientas negalėtų pasinaudoti jokiomis sanatorijos paslaugomis, o maistą jam atneštų tiesiai į kambarį.

„Atvykti be testo nenaudinga, nei pačiai sanatorijai, nei svečiui. Tokiu atveju turime žmogų izoliuoti, be testo traktuoti jį kaip infekuotą, laikytis trečio apsaugos lygio, dėvėti net tik kaukes, respiratorius, kepuraites, pirštines, bet ir kombinezonus.

Esmė ta, kad jie negalėtų gauti jokių procedūrų, nebūtų galimas joks kontaktas su personalu“, – teigė „Draugystės“ vadovė Violeta Kaubrienė.

Anot jos, tokiu atveju pacientas netenka dviejų gydymo kurso parų. „Jei žmogus atvyksta ryte, iki 12 val. mes galime testą priduoti į pirminį sveikatos centrą, jis būtų išvežamas tyrimui į Vilnių. Rezultatą gautume geriausiu atveju kitą dieną, tad mažiausiai dvi paros ne pačios smagiausios izoliacijos. Jau nekalbame apie tai, kad ir mums reiktų imtis visų saugumo priemonių.

Manau, namuose paprasta pasidaryti testą, per šeimos gydytoją. Ypač jei gavo siuntimą tęsti reabilitacinį gydymą. Tad kur kas lengviau pasidaryti tą testą mobiliajame punkte, atvykti su dvi paras galiojančiu rezultatu ir naudotis reabilitacijos įstaigos paslaugomis“, – teigė „Draugystės“ vadovė.

Anot jos, testų sanatorija neatsisakys ir jie bus atliekami pagal poreikį.

„Bus individualių atvejų ir po karantino pabaigos, kada po teigiamo testo reikės pakartotinio tyrimo norint patvirtinti, kad žmogus jau nebeserga, taip pat testai bus atliekami iš užsienio atvykstantiems svečiams. Ypač karantino metu, kai dabar jau atidarytos sienos su kaimyninėmis Baltijos šalimis. Pirmą testą užsieniečiams tikrai darysime norėdami įsitikinti, kad svečias sveikas ir nekelia grėsmės“, – teigė V. Kaubrienė.

Anot sanatorijos atstovų, jos prisitaikys prie tokių sąlygų, tačiau pacientų ir kitų svečių patogumui geriau į sanatoriją atvykti jau turint galiojantį neigiamą testo rezultatą.

„Jei dėl kažkokių priežasčių to padaryti svečiai negali ar nenori, mes tikrai būsime pasiruošę vietoje atlikti testus ir pasirūpinti jų ištyrimu“, – kalbėjo A. Salda.

COVID-19 tyrimų nereikalaus nuo kitos savaitės duris atversiantys SPA, masažų namai.

Daugiau naujienų galite skaityti čia.

46 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Įspėjimas centre gyvenantiems kauniečiams: ateinančią naktį bus triukšmo

„Megoje“ duris atvėrė didžiausias „Pegaso“ knygynas Kauno regione

Oficialu: nuo rudens dalyvių skaičius renginiuose neberibojamas

Koronavirusu užsikrėtę uzbekai galėjo lankytis „Urme“: prekybos miestelis imasi priemonių

„Peilis“ nusikaltėliams ir pažeidėjams: naujos kameros Kaune pradės veikti jau po mėnesio

Policija sureagavo į koronavirusu sergančio uzbeko grasinimus: situacija kontroliuojama

Pusė naujausių koronaviruso atvejų – Kauno apskrityje

Per parą Lietuvoje – 6 nauji koronaviruso infekcijos atvejai

S. Skvernelis: atvykėliams iš trečiųjų šalių bus privalomas testavimas ir izoliacija

„BMW“ ir motociklo susidūrimas Kaune: teisės vairuoti neturintis motociklininkas ligoninėje