D. Sabonis ir M. Kalnietis apie pasirengimo ciklą: dabar svarbiausia rasti vietos „centrams“ baudos aikštelėje

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau šiandien vakare Lietuvos krepšinio rinktinė susitiks su principiniu varžovu iš Rusijos. Mūsiškiams tai bus jau šeštosios iš devynių kontrolinių rungtynių, po kurių jie išvyks į Pietų Korėją – paskutinį pasirengimo etapą prieš Pasaulio čempionato kovas. Šiandienos susitikimas – dar viena proga taisyti komandos spragas bei gerinti susižaidimą, ypatingai priekinėje linijoje.

Oficialiose rungtynėse Lietuvos ir Rusijos rinktinės pastarąjį kartą susitiko dar 2012-aisiais, Londono Olimpinėse žaidynėse, kuriose mūsiškiai pralaimėjo 74-83, o komandas į priekį vedė tokie krepšininkai kaip Rimantas Kaukėnas ir Andrejus Kirilenko.

Nepaisant to, šiandien galima tikėtis visiškai kitokio vaizdo. Lietuvos krepšinio rinktinės lyderiai – du NBA talentai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, o jiems talkina tokie krepšininkai kaip Mindaugas Kuzminskas, Mantas Kalnietis ar Jonas Mačiulis. Tuo tarpu Rusijos komandai nepadės du NBA patirties turintys krepšininkai – Aleksejus Švedas ir Timofejus Mozgovas.

Svarbiausia – užtikrinti sklandų priekinės linijos veikimą

Pagrindinis lietuvių ginklas ne tik šiandienos rungtynėse, bet ir Pasaulio čempionate – priekinė puolėjų linija, sudaryta iš Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio. Pastarojo teigimu, jo ir „JV“ tandemas dar gana naujas, todėl jiems reikia laiko susižaisti.

„Mes su Jonu esame naujas darinys komandoje, todėl mums aikštelėje būnant kartu dar kartais pritrūksta kantrybės bei tarpusavio supratimo. Esu įpratęs žaisti „penktu numeriu“, todėl užleisti ten Joną ir pačiam pereiti į sunkiojo krašto poziciją nėra lengva“, – pasakoja D. Sabonis.

Kontroliniai mačai – galimybė pažinti savo komandos žaidimą

Draugiškos rungtynės – puiki proga „lipdyti“ komandą bei pažinti savo silpnąsias puses. Tokios nuomonės laikosi Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas bei pagrindinis įžaidėjas Mantas Kalnietis. Anot jo, šiuo metu visas dėmesys sutelktas į rinktinės vidų – žaidimo aspektus, kuriuos reikia tobulinti.

„Šiame etape daugiau dėmesio skiriame ne varžovų analizavimui, o susitelkimui į vietas, kuriose dar nepasiekėme norimų rezultatų. Šiuo metu net negalėčiau daug pakomentuoti apie kitas rinktines – mūsų užduotis yra pasiekti trenerio iškeltus tikslus, o ne koncentruotis į kitų komandų žaidimą“, – teigia rinktinės kapitonas.

Krepšininkai vengia prognozuoti rungtynių baigtis

Tiek Lietuva, tiek Rusija laikomos vienomis iš savo grupių favoričių – lietuvių šansai triumfuoti „H“ grupėje vertinami 43 proc., o rusų „B“ grupėje – 31 proc. Nepaisant to, Lietuvos rinktinės kapitonas teigia, kad negali būti tikras dėl bet kokių čempionato rungtynių baigties, o kiekvienas mačas viską gali apversti aukštyn kojomis.

„Prieš kiekvieną čempionatą ar rungtynes tu negali nujausti kas įvyks. Tą labai gerai pamatėme 2017-aisiais, kai puikiai pasirodę grupėje, pralošėme graikams ir mūsų kelionė pasibaigė. Vis dėlto, tai yra sportas ir tas nenuspėjamumas suteikia jam įdomumo“, – tvirtina M. Kalnietis.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Turkijoje

Istorinis pasaulio lietuvių kongresas: sutelkti tėvynės labui

Kauno centre įsibėgėjo savadarbių muilinių lenktynės

Skaitytojai: Laisvės alėjos pėsčiųjų zona tapo didele parkavimo aikštele

Pravieniškėse – pavojingos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių

Fiksuoja skaitytojai: Eiguliuose „zuikiu“ važiuodami vaikai rizikuoja savo gyvybėmis

„Nestlé“ stoja į kovą su klimato kaita: populiarins net subalansuotą mitybą

Kauno karas su rajonu: palygino su Lotynų Amerikos miestų raida

Sulaikytas namie smurtavęs jaunuolis užpuolė ir pareigūną

Šeštadienį Kauno padangę sudrebino šviesų ir garso festivalis