Kauno „Akropolyje“ įsikurs nauja jaukius namus primenanti erdvė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Akropolyje“ įsikurs speciali jaukių namų svetainę primenanti konsultacijų erdvė, kurioje dirbantys specialistai konsultuos apie galimybę tapti globėjais svarstančius kauniečius.

Naujos Kauno savivaldybės socialinės kampanijos, skirtos paskatinti žmones tapti globėjais, reklamų herojėmis tapo trys realios globėjos – kaunietės Violeta, Jūratė ir Kornelija. Šios moterys neslepia, kad pasiryžti sprendimui į savo šeimą priimti likimo nuskriaustus vaikus nebuvo lengva. Tačiau visos trys globėjos tvirtina, kad tai buvo geriausias sprendimas jų gyvenime.

Tokį sprendimą Violeta priėmė ieškodama gyvenimo prasmės. Tuo tarpu Jūratė siekė įrodyti, kad vaikai iš rizikos šeimų gali pasiekti ne mažiau nei visi kiti. Trečioji globėja Kornelija šį sprendimą priėmė sukrėsta Matuko istorijos.

„Norisi parodyti, kad esame paprasti žmonės, kuriems rūpi, kad esame jautrūs ir savo namais norime pasidalinti su tais, kuriems jų reikia labiausiai. Kai pamatai akivaizdžius vaiko pokyčius, supranti, kad pastangos nenuėjo veltui, jog viskas kur kas prasmingiau ir tikriau nei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti“, –pasakojo socialinė globėja Violeta.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ kalbintas daugiau kaip metus mažą berniuką globojęs Arvydas Linartas pasakojo, jog žingsnis į šią socialinę veiklą jam leido pajusti gyvenimo pilnatvę. „Ugdžiausi dar didesnį atsakomybės jausmą ir buvau laimingas matydamas to mažo žmogiuko keitimąsi, augimą, prieraišumą. Berniukas neužmigdavo, jei mes prieš miegą nepašokdavome apsikabinę klausydamiesi dainos „Dancing in the dark“. Ir būdavo visai nesvarbu, ar už lango sutemę, ar šviesu – šis šokis buvo mūsų prioritetas“, – prisimena Arvydas.

Per globos laikotarpį berniukui buvo atliktos dvi svarbios operacijos, po kurių mažylį tekdavo slaugyti apie tris savaites kone visą parą. „Tuo metu, kai vaikui labai skaudėdavo, jis pradėjo prašyti, kad mes šoktumėme ir naktį. Labiau nei ištarti žodžiai jam rūpėjo artumas ir galimybė prisiglausti. Manau, kad, tuomet, kai vaikas jaučiasi saugus ir galintis pasitikėti kitu žmogumi, ateina jo laimė“, – atvirauja socialinis globėjas.

Ragina priimti sprendimą

Šį ketvirtadienį prekybos centro „Akropolis“ pirmajame aukšte, prie „Informacijos“, pradėjusios veikti vaikų gerovės centro „Pastogė“ konsultacijų erdvės atidaryme dalyvavęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ragino visus apie globą svarstančius kauniečius ryžtis galutiniam sprendimui.

„Šiuo metu miestas rūpinasi 122 artimųjų globos likusiais vaikais. Uždarę vaikų namus, pasirūpinome jaukiais butais, kuriuose vaikai gyvena prižiūrimi specialistų. Bet jiems visiems reikia šeimos. Noriu pakviesti kauniečius – ypač tuos, kurie yra svarstę apie globą – ryžtis sprendimui pasirūpinti tais, kuriems reikia mūsų pagalbos“, – teigė V. Matijošaitis.

Sakant šiuos žodžius miesto mero akyse sužibo ašaros. Jis neslėpė susijaudinimo prisiminęs, kai jie su žmona Irena svarstė globoti bent vieną armėnų vaiką, nes įvykus Spitakio žemės drebėjimui Armėnijoje ir žuvus daugybei žmonių, manyta, kad daugelis vaikų turės keliauti į valstybinius globos namus. Tačiau didžiausiai nuostabai – nė vienas vaikas neliko be globos, visi jie buvo priglausti ten gyvenusių šeimų. „Norėčiau, kad taip būtų ir Lietuvoje – ne žemės drebėjimas, bet, kad vaikai neaugtų vieni, o šeimose“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

„Šia savo idėja tikimės, jog atkreipsime žmonių dėmesį ir paskatinsime jų apsisprendimą globos ar įvaikinimo klausimais. Tokiu atveju, dar daugiau vaikų galės praleisti trumpesnį laiką globos centre, ir iškeliaus į jaukius namus šeimose“, – „Kas vyksta Kaune“ sakė vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė Gražina Didžbalienė.

Pastebime tai, kad globos ir įvaikinimo idėja yra apaugusi mitais. Manoma, jog tai – labai sudėtingas bei ilgai užtrunkantis procesas. Todėl norime realiai bendraudami su žmonėmis, suteikti jiems objektyvią informaciją ir atsakyti į visus nerimą keliančius klausimus, – pridūrė ji.

Pasak G. Didžbalienės, labiausiai galimybe globoti vaiką susidomėjusius žmones gąsdina tai, kad jų globotinis bus probleminio auklėjimo ar turės sveikatos sutrikimų. „Į visus baimę keliančius klausimus čia, Kauno „Akropolyje“ atsakys specialistai ir žmonės jau globojantys vaikus. Svarbu žinoti, kad globėjas, žengęs šį atsakingą žingsnį, nelieka vienas – jam reikiamą pagalbą bei socialines paslaugas teikia „Vaikų gerovės centro“ komanda“, – kalbėjo vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė.

Konsultacijų erdvė Kauno „Akropolyje“ veiks du mėnesius nuo gegužės 9 iki liepos 7 dienos. Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 17–20 val., penktadieniais – nuo 15 iki 20 val. ir kiekvieną savaitgalį – nuo 11 iki 20 val. Šioje erdvėje dirbs specialistai, kurie atsakys į visus klausimus, susijusius su vaikų globa. Konsultacijų metu bus galima plačiau sužinoti apie kiekvieną globos formą, tapimo globėju galimybes, etapus.

Viskas paprasčiau ir prasmingiau

Prieš keletą metų prasidėjus vaikų globos pertvarkai, Kaunas populiarino globos idėją vykdydamas kampaniją „Geriausias darbas“. Tuo tarpu dabar akcentuojama kiekvieno žmogaus sprendimo svarba.

„Pirmiausia siekėme skatinti ateinančių globėjų profesionalumą, tarsi tai būtų darbas, kuris reikalauja pastangų, įgūdžių, tikslų suformulavimo ir įgyvendinimo. Praėjo pakankamai daug laiko, bendravome su globėjais, analizavome kiekvieną atvejį iš esmės ir beveik visada gaudavome bendrą vardiklį – sprendimą. Sprendimą padėti, pasidalinti tuo, ką turi, sprendimą įprasminti savo būti čia ir dabar. Ne tik jautrumą situacijai, bet pasiryžimą imtis konkrečių veiksmų“, – sakė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

„Visa ko pradžia yra ten toli, vaikystėje, kai vaikas supranta, kad jis auga ne vienas. Jam reikalingos švelnios rankos, širdies šiluma ir tai, kad kažkas priglaustų, apsaugotų nuo skausmo, smurto, melo, netiesos. Vaikas privalo tapti žmogumi ir šeima yra ta vieta, kur jis turėtų būti išmokomas, kad gyvenimas nėra lenktynės dėl pinigų, garbės, valdžios. Jis turėtų būti išmokomas gerbti tiesą, paklusti dvasiai ir būti oriu žmogumi. Tikiu, kad mes visi atliksime kilnią misiją ir padėsime paliktiems vaikams tapti žmonėmis“, – vylėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. dr. Rimantas Kėvalas.

„Esame pakankamai jautri ir socialiai atsakinga bendruomenė, bet neretai bijome ar vengiame žengti reikiamus žingsnius. Todėl šį kartą Kaunas siekia padėti priimti tik iš pirmo žvilgsnio labai sudėtingą ir nebūtais mitais apaugusį sprendimą. Viskas kur kas paprasčiau ir prasmingiau nei gali pasirodyti“, – akcentavo vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė G. Didžbalienė.

Ar kada svarstėte apie vaiko globą? Paskambinkite telefonu 8 611 08114 arba užsukite pasikalbėti į „Pastogės“ konsultacijų erdvę „Akropolyje“ (I a., netoli Informacijos) (nuo gegužės 9 d. iki liepos 7 d. I–IV 17–19 val., V 15–20 val., VI–VII 11–20 val.)

Daugiau informacijos galima rasti internete – čia.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prieš savaitę „pasižymėjęs“ pareigūnų eskortas toliau siautėja Kauno keliuose

„Žalgirio“ marškinėlius vėl apsivilkęs T. Dimša priverstas išvykti į Ispaniją

Pareigūnai prašo atpažinti Šilainių „Iki“ užfiksuotą vyrą

Pirmas vizitas per 20 metų: į Lietuvą atvyko Prancūzijos prezidentas E. Macronas

Remonto Kauno apskrityje sulauks vienas blogiausių šalies krašto kelių

Kauno centru kaip pakilimo taku: praskrido trigubai greičiau nei leista

Keičiasi sergančiųjų koronavirusu amžius: infekcija serga 111 vaikų

Tragedija Kaune: per avariją žuvo žmogus

Karas Kauno klube: Mia nebuvo įleista į vakarėlį, kuriame koncertavo G. Alijeva

„Žalgiris“ pradėjo bilietų prekybą į Eurolygos rungtynes