Kaunas atsisveikina su žinomu partizanu – Kas vyksta Kaune

Kaunas atsisveikina su žinomu partizanu

„Kas vyksta Kaune“, BNS inf. 2019/03/20 10:51
R. Tenio nuotr.

Trečiadienį Kaunas atsisveikina su Lietuvos partizaninio judėjimo dalyviu Vytautu Balsiu Uosiu. Žinomo partizano gyvybė užgeso pirmadienį. Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, amžinojo poilsio V. Balsys Uosis atguls pirmosiose Romainių kapinėse.

Kovo 20 dieną, 12 val. Šv. Mičios už velionį bus aukojamos Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, o 15 val. nusipelniusio partizano karstas išnešamas iš Kauno įgulos karininkų ramovės.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad pirmadienį miręs laisvės kovotojas „savo likimu įkūnijo skaudžiąją ir garbingą nepasiduodančios ir kovojančios Lietuvos patirtį – kautynes, lagerius, tremtį“.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad partizano gyvenimas „liudija ypatingą drąsą, ryžtą kovoti už tėvynės laisvę, už valstybės nepriklausomybę“.

„Vytautas Balsys – Uosis amžiams įrašytas į mūsų tautos rezistencijos istoriją ir kartų kartoms išliks patriotizmo, pamatinių vertybių simboliu“, – teigia premjeras.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis užuojautoje dėl laisvės kovotojo mirties teigė, kad „didžiulė drąsa ir meilė Tėvynei, kurią jis jautė kovodamas už laisvę, įkvepia ir mus, ir mūsų vaikus“.

„Vytautas Balsys-Uosis buvo gyva istorija, amžininkas įvykių, kuriuos skaitome vadovėliuose, mokomės savo ištakų. Dėkojame ir dėkosime už auką, atiduotą už mūsų laisvę,” – sako parlamento vadovas.

V. Balsys šiemet Seime kartu su kitais partizanais buvo apdovanotas Laisvės premija.

V. Balsys-Uosis gimė 1923 metais Kluoniškių kaime, Zapyškio valsčiuje, Kauno apskrityje. 1944 metais gavęs šaukimą į sovietinę armiją, būdamas 21-erių, susiruošė partizanauti, 1945 metų žiemą jau praleido bunkeriuose. Partizanavo Kazlų Rūdos miškuose, buvusio Lietuvos kariuomenės puskarininkio Jono Misevičiaus būryje. 1944-1948 metais buvo Tauro apygardos partizanas, 1945 metais sunkiai sužeistas Žiemkelio kautynėse.

2000 metais V. Balsys-Uosis buvo apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi, pernai kartu su kitais partizanais apdovanotas Laisvės premija.

Per 2003 metais vykusį Lietuvos partizanų suvažiavimą V. Balsys-Uosis buvo paskirtas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabo vadovu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA