Kauno „Žalgiris“ palaužė „Vytauto” komandą | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ palaužė „Vytauto” komandą

Archyvo nuotr.

Kauno „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė dešimtąją pergalę LKL čempionate. Sekmadienį išvykoje žalgiriečiai nugalėjo Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą 63:55 (14:15, 25:14, 11:17, 13:9).

Rungtynes Prienuose dvitaškiu atidarė Renaldas Seibutis, iš po krepšio metimą pridėjo Antanas Kavaliauskas – 4:2. „Vytauto“ krepšininkams trumpam persvėrus rezultatą (4:6), žalgiriečiai kūrėsi antras progas imdami vieną kamuolį po kito puolime, o pusiausvyrą atstatė metimu nuo lentos pasižymėjęs Kevinas Pangosas – 6:6. Lietuvos čempionai niekaip neprisišaudė iš tolimos distancijos, bet tai kompensavo pagirtina kova dėl atšokusių kamuolių ir lyderio vaidmens ėmęsis komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 10:10. Per likusias tris minutes ekipos taškais nelepino, baudas sumetė Lukas Lekavičius, nugara gynybą pralaužė Augusto Lima, tačiau tolimu šūviu ketvirtį užbaigė Tomas Delininkaitis – 14:15.

Antrąjį kėlinį sau įprastu metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo L.Lekavičius, netrukus ledus iš toli tirpdino Artūras Milaknis, o pranašumą augino puikiais perdavimais maitintas Brockas Motumas ir visose aikštės vietose žibėjęs P.Jankūnas – 27:19. Į žaidimą grįžęs K.Pangosas demonstravo pasitikėjimą savimi ir, susikūręs progas metimams, rinko aštuonis taškus paeiliui, taip kurdamas kauniečiams rekordinę persvarą – 35:23. Kėlinio pabaigoje tolimą dvitaškį įskraidino Leo Westermannas, L.Lekavičiaus perdavimą taškais pavertė P.Jankūnas, tad ilsėtis kauniečiai keliavo užtikrintai pirmaudami – 39:29.

Kol po didžiosios pertraukos prieniškiai ieškojo savojo žaidimo, LKL lyderiams atotrūkį dar labiau krovė P.Jankūno ir A.Limos dvitaškiai – 43:29. Abejose aikštės pusėse dominavo naudingumo balus rinkęsis komandos kapitonas, po krepšiu pražangomis stabdomi buvo B.Motumas ir A.Lima, tačiau tritaškiais prapliupę varžovai viską jaukė bei privertė pasitarimą sušaukti Šarūną Jasikevičių (47:42). Vis kylančią įtampą slopino drąsą demonstravęs L.Lekavičius, bet trečiojo kėlinio sirena skelbė itin sumenkusį žalgiriečių pranašumą – 50:46.

Ketvirtajame kėlinyje trijų minučių ieškojimus nutraukė B.Motumas, iš vidutinio nuotolio pataikė P.Jankūnas – 54:51. Tolimu šūviu pirmuosius taškus rinko ir varžovus už atsainią gynybą baudė Edgaras Ulanovas, šeimininkams kvėpuojant į nugarą svarbiu metu pasižymėjo L.Westermannas – 59:55. Laikui sparčiai tiksint abi komandos keitėsi nesėkmingais bandymais, bet tai buvo paranku priekyje buvusiems kauniečiams, kuriuos pergalės link artino taškus išvargęs A.Lima (61:55). Kitoje atakoje žalgiriečiai apgynė savąjį krepšį, o tašką atkakliose rungtynėse gražiu epizodu dėjo krepšį sudrebinęs A.Lima – 63:55.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (6/10 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), K.Pangosas 10, B.Motumas 9, A.Lima 9 (9 atk. kam.), L.Lekavičius 6, L.Westermannas 4, A.Milaknis 3, E.Ulanovas 3 (2 blk.), R.Seibutis 2, A.Kavaliauskas 2.

„Vytautas“: A.Valeika 12, S.Kulvietis 11 (4/4 dvit.), M.Kupšas 11, T.Delininkaitis 10.