Pasiūlymas savaitgaliui: nuo šios vietos atsiveria neįtikėtinas kraštovaizdis – Kas vyksta Kaune

Pasiūlymas savaitgaliui: nuo šios vietos atsiveria neįtikėtinas kraštovaizdis

R. Tenio nuotr.

Greičiausiai dar ne visi bus spėję aplankyti įstabaus grožio Kauno rajone, Samylų gyvenvietėje, stūksantį archeologinį paminklą – Samylų piliakalnį. Pasak istorikų, naudotą dar I-ajame tūkstantmetyje.

Atvykusieji apžiūrėti šią vietą, gali užlipti ant piliakalnio viršaus, siekiančio 20 m aukštį, nuo kur atsiveria neįtikėtinas kraštovaizdis, tarp jo ir už 150 m tyvuliuojančios Kauno marios.

Prie Samylų piliakalnio įrengtos pavėsinės, suoliukai ir laužavietės poilsiautojams.

Piliakalnio šiaurės ir rytų papėdėse rasta gyvenvietės užuomazgų, brūkšniuotosios, grublėtos ir lygios keramikos, akmeninių trintuvų. Bylojama, kad seniau prie piliakalnio stovėjo pagonių šventykla, o II tūkstantmečio pradžioje, esą, veikė vyresniųjų sodybos ar slėptuvės.

Kaip vertingosios šio objekto savybės, išskiriama žemės ir jos paviršiaus elementai – reljefas: kalva, dauba. Piliakalnio augmenija gan įprasta – lapuočiai, eglės ir krūmai.

Samylų piliakalnis su gyvenviete nuo 2005 m. saugomas valstybės, tad lankant šį objektą dera laikytis griežtesnės tvarkos ir pasergėti šlaitus.

Siūloma aplankyti ir kitus piliakalnius

Dešimties kilometrų spinduliu išsidėstę dar šeši piliakalniai: Dubravų (3 km), Rumšiškių (5 km), Pakalniškių (6 km), Dovainonių (7,5 km), Vainatrakio (9 km) ir Aukštųjų Šančių (10 km).

Tad poilsiaujantys kauniečiai raginami susiplanuoti kelionę ir vienu ypu aplankyti visus netoliese įsikūrusius piliakalnius.

Kaip rasti

Važiuojant nuo Vaišvydavos pasukti kairėn į Žiegždrius vedantį kelią nr. 1902. Privažiavus už 3,5 km esančią Šlienavos gyvenvietę pasukti dešinėn, po to už 3 km nusileisti nuo kalno ir dešinėje pusėje bus Samylų piliakalnis. Beje, Samylų piliakalnį galima lengvai pasiekti 46 autobusu, išlipus stotelėje „Šlienava“.

Keliaujant su kompasu, vadovautis šiais duomenimis: 54°51′14.3″N 24°6′45″E.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.