Naujas pažintinis takas prie Nemuno kilpų: įspūdžiai išliks ilgam – Kas vyksta Kaune

Naujas pažintinis takas prie Nemuno kilpų: įspūdžiai išliks ilgam

Dzūkijos-Suvalkijos STD nuotr.

Nemuno kilpų regioniniame parke yra vieta, kurioje pavasarį galima pajausti visais 5 pojūčiais. Žygių mėgėjai kviečiami išbandyti naująją Punios šilo kraštovaizdžio draustinio pažintinę trasą. Neišsigąskite, kad reikės nueiti daugiau nei 8 kilometrus. Punios šile praleistas laikas neprailgs, o įspūdžiai išliks ilgam.

Šiuo metų laiku Punios šile jus pasitiks tikras spalvų festivalis ir paukščių simfoninis orkestras. Tarp šimtamečių Punios šilo ąžuolų žiedus kelia baltažiedės plukės, žibuoklės bei rūteniai, rašoma Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos pranešime.

Nemuno pakrantėje žiedų prašoma neskinti, jie itin svarbus maisto šaltinis pirmiesiems pavasario vabzdžiams. Čia auga ne vienas Lietuvos Raudonosios knygos augalas. Įdomu tai, kad vienas iš trasos objektų buvo atrastas tik 2015 metais. Toks slapukas yra Panemuninkų piliakalnis. Taip pat pamatysite ir kitoje Nemuno pusėje esantį garsųjį Punios piliakalnį.

Panemuninkų skardžio viršūnę su ąžuolų alėja Nemuno pakrantėje jungia naujai įrengti laiptai, o įspūdingas raguvas lengviau įveikti padės nutiesti lieptai. Paskutiniai 4 trasos kilometrai vingiuoja ties Punios rezervato ir Punios kraštovaizdžio draustinio riba. Rezervatą ženklina įspėjamieji ženklai, balandis ypač jautrus paukščių ir gyvūnų veisimosi metas, tad jiems reikalinga ramybė.

Trasą žymi raudonos rodyklės ant medžių kamienų ir žalios rodyklės ant stulpų, bet pateikiamas ir žemėlapis, kuris pasiekiamas čia. Automobilį siūloma palikti prie Punios girininkijos miško muziejaus, o žygiuoti pradėti nuo stendo apie sengirę Nemuno gatvės pabaigoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA