„Žalgiris” namuose su prieniškiais-birštoniškiais daug vargo neturėjo | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” namuose su prieniškiais-birštoniškiais daug vargo neturėjo

DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įtikinamai susitvarkė su trečioje „Tete-a-Tete Casino-LKL“ turnyrinės lentelės vietoje žengiančia Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda 96:80 (32:14, 27:17, 17:19, 20:30). Žalgiriečiai pratęsė pergalių seriją vietos pirmenybėse iki aštuonių, o šeštadienį užbaigs reguliarųjį sezoną susitikimu su „Šiaulių“ komanda.

Rungtynių eiga

Rungtynių pradžioje taškai krito tik į vieną krepšį: iš vidutinio nuotolio taikliai metė Jerome‘as Randle‘as, gražiai po krepšiu sužaidė Brockas Motumas, o spurtą tęsė tritaškiu iš krašto svečius baudęs Vytenis Lipkevičius – 7:0. Po pasitarimo „Vytauto“ krepšininkams pavyko pramušti ledus puolime, bet Lietuvos čempionų komandoje apsukų nemažino taškų sąskaitas sparčiai pildęsi J.Randle‘as, V.Lipkevičius bei B.Motumas – 20:6. Prie taškus rinkusio trio netrukus prisijungė aktyviai į žaidimą įsilieję Paulius Jankūnas ir Siimas-Sanderis Vene, o tašką solidžiame ketvirtyje dėjo tritaškį įsmeigęs ir septintąjį tašką pelnęs Kasparas Vecvagaras – 32:14.

Metimo skonį pajutęs K.Vecvagaras antrąjį kėlinį pradėjo dviem tolimais šūviais, sėkmingai arčiau krepšio prasibrovę atotrūkį tarp komandų dar labiau didino Edgaras Ulanovas ir S.Vene – 43:16. Sustoti žalgiriečiai neketino ir, kėliniui persiritus į antrą pusę, pranašumas pasiekė naujas aukštumas, kuomet toliau be klaidų krepšį atakavo J.Randle‘as, o 7 taškus šeimininkams rinko Martynai – penkis pelnė Pocius, du pridėjo Sajus 57:23. Prieš pat didžiąją pertrauką „Žalgiris“ kiek stabtelėjo, tačiau ilsėtis išėjo vis dar turėdamas įtikinamą pranašumą – 59:31.

Antroje rungtynių pusėje toliau siautė iš įvairių distancijų taikliai metęs J.Randle‘as, o ne ką nuo jo atsiliko įsižaidęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 67:38. Nepaisant akivaizdaus skirtumo žalgiriečiai išliko susikaupę tiek puolime, tiek gynyboje bei krovėsi dar didesnį pranašumą (71:40). Kėlinio pabaigoje pasižymėjo M.Sajus, iš toli pataikė S.Vene, ir nors trečią kėlinį dviem taškais laimėjo varžovai, „Žalgirio“ arenoje susirinkusių žiūrovų tai nė kiek nebaugino – 76:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Vytauto“ komanda bandė mažinti atsilikimą, tačiau pastebimai priartėti jiems neleido baudos aikštelėje dominavęs M.Sajus – 82:57. Visgi, geriausią atkarpą mače sužaidę svečiai, įpusėjus ketvirčiui, privertė dvi minutės pertraukėles vieną po kitos prašyti sunerimusį Šarūną Jasikevičių (82:68). Po antrojo pasitarimo čia pat visas buvusias abejones sklaidė prabilęs Olivier Hanlanas (91:75), o likusius formalumus sutvarkė naudingai žaidęs E.Ulanovas – 96:70.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Randle‘as 18 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), K.Vecvagaras 13 (3/3 trit., 2 per. kam.), B.Motumas 11 (7 atk. kam.), S.Vene 9, P.Jankūnas 9 (5 atk. kam.), M.Sajus 9, E.Ulanovas 9, O.Hanlanas 7 (4 rez. perd.), V.Lipkevičius 6, M.Pocius 5.

„Vytautas“: L.Kisielius 22 (6/7 dvit., 3 per. kam.), G.Sirutavičius 15 (4 per. kam.), V.Šulskis 14 (6 atk. kam.), V.Čepukaitis 13 (5 rez. perd., 5 atk. kam.).