I. Šimonytė dalyvaus vidiniuose TS-LKD rinkimuose dėl kandidatūros į prezidento postą – Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė dalyvaus vidiniuose TS-LKD rinkimuose dėl kandidatūros į prezidento postą papildyta: A. Anušauskas ir M. Navickienė nesieks tapti TS-LKD kandidatais į prezidentus

ELTA 2023/10/04 12:16
Ingrida Šimonytė / ELTA, J. Elinsko nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė nutarė dalyvauti vidiniuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos rinkimuose dėl kandidatūros į prezidento postą.

Apie tai politikė trečiadienį pranešė savo „Facebook“ paskyroje.

„Išbėgsiu į aikštelę TSLKD primariuose. Kodėl? Na, 60+ skyrių nominacija įpareigoja. Motyvų daug ir įvairių, bet sudėjus viską į vieną mintį – noriu, kad nuosaikūs, proeuropietiškos dešinės Lietuvos piliečiai tikrai turėtų už ką įmesti balsą“, – rašė I. Šimonytė.

Politikė taip pat nurodė, kad neketina pretenduoti tapti eurokomisare, „nepaisant karštai verdančios diskusijos“.

„Man Lietuvoj tvoros žydi“, – nurodė premjerė.

Trečiadienį TS-LKD skyrių iškelti kandidatai partijos Prezidiumui turi pateikti atsakymą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose.

Didžioji dauguma TS-LKD partijos skyrių prezidento rinkimuose siūlo dalyvauti premjerei I. Šimonytei, partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui ir socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.

Be I. Šimonytės, G. Landsbergio bei M. Navickienės, daugiau nei pusė partijos skyrių siūlo prezidento rinkimuose kandidatuoti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui (NSGK) Laurynui Kasčiūnui, krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui, Seimo pirmininkės pavaduotojui Pauliui Saudargui.

18 TS-LKD skyrių taip pat iškėlė partijai nepriklausančią buvusią prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Visgi, penktadienį partijos lyderis G. Landsbergis pranešė rinkimuose į šalies vadovo postą nedalyvausiantis.

Papildyta 13.00 val.

A. Anušauskas ir M. Navickienė nesieks tapti TS-LKD kandidatais į prezidentus

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas patvirtino, kad nesieks tapti konservatorių kandidatu kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Ministras tikina rinkimuose remsiantis premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą.

„Jeigu premjerė eina į rinkimus, tai, be abejonės, aš tikrai į atrankinius turus nepretenduoju“, – trečiadienį žurnalistams teigė A. Anušauskas.

Nedalyvausiantys partijos vidiniuose rinkimuose dėl prezidento posto taip pat pranešė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbregis, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA