Lietuva užsitikrino vietą pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje | Kas vyksta Kaune

Lietuva užsitikrino vietą pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje

delfi.lt 2023/09/01 17:25
J. Elinsko / DELFI nuotr.

Penktadienio popietę Manilos „Mall of Asia“ arenoje vykusiose pasaulio čempionato antrojo etapo J grupės rungtynėse susitiko Lietuvos (4-0) ir Graikijos (2-2) krepšininkai. Ketvirtame kėlinyje mačą perlaužę lietuviai laimėjo rezultatu 92:67 (20:20, 19:23, 25:15, 28:9) ir iškovojo kelialapį į turnyro atkrintamąsias.

Atsakingą susirėmimą itin sėkmingai pradėjo Ignas Brazdeikis, kurio vedami lietuviai šovė į priekį 7:0, 13:6. Tačiau tuomet Thomasas Walkupas ir Giannoulis Larentzakis pradėjo lieti tritaškius, graikai spurtavo net 12:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 13:18. Visgi kėlinio pabaigoje geri Donato Motiejūno ir Mindaugo Kuzminsko epizodai leido atstatyti pusiausvyrą – 20:20.

Antrame ketvirtyje graikai ir toliau dusino lietuvius kibioje bei kietoje savo gynyboje, o įsimėčius Ioanniui Papapetrou ir savo koncertą pratęsus Th. Walkupui, skirtumas augo – 27:35, 32:40. Prieš didžiąją pertrauką suspurdėjo J. Valančiūnas ir R. Jokubaitis – 39:43. Įpusėjus mačui Th. Walkupo ir G. Larentzakio sąskaitose – jau po 15, o R. Jokubaičio – 11 taškų.

Antroji pusė prasidėjo dar viena puikia I. Brazdeikio ir R. Jokubaičio atkarpa, tačiau savo atsakymus pateikė ir graikai su Th. Walkupu – 54:54. Laiku prabilo Eimantas Bendžius – 59:54. Trečią kėlinį labai reikalingu tritaškiu uždarė Donatas Motiejūnas – 64:58.

Lemiamame kėlinyje lietuviai ir toliau šaudė tritaškius bei jau tiesiog smaginosi – 74:60. Patriukšmauti nusprendė ir Tomas Dimša – 84:64. Per likusias minutes savo tolimą dūrį pridėjo rinktinės debiutantas Deividas Sirvydis, o graikams sustabdyti įsibėgėjusius žaliai baltus nebebuvo šansų – Lietuva laimėjo rezultatu 92:67.

Lietuvos rinktinė į vieno iš didžiųjų turnyrų stipriausių komandų aštuntuką sugrįžo po septynerių metų pertraukos.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 19, Ignas Brazdeikis 18, Jonas Valančiūnas ir Eimantas Bendžius po 15, Donatas Motiejūnas 8, Tomas Dimša 6.

Graikija: Thomasas Walkupas 21, Giannoulis Larentzakis 17, Ioannis Papapetrou 9, Nikos Rogkavopoulos 7.

Jungtinių Amerikos Valstijų (4-0) žvaigždėms 85:73 nugalėjus Juodkalniją (2-2) tapo žinoma, kad pergalė prieš graikus lietuviams anksčiau laiko garantuotų vietą ketvirtfinalyje.

Per visą istoriją lietuviai ir graikai tarpusavyje oficialiose varžybose galynėjosi 9 kartus, šešerios rungtynės baigėsi Lietuvos pergale.