„Bolt“ imasi prevencinių priemonių: tikrins vairuotojų tapatybę - Kas vyksta Kaune

„Bolt“ imasi prevencinių priemonių: tikrins vairuotojų tapatybę

/ „Bolt“ nuotr.

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kelia vairuotojų patikimumo kartelę Lietuvoje – šiuo metu jau testuojamas dirbtinio intelekto sprendimas, iš veido atpažįstantis, ar pavežėjimo paslaugą teikia tas pats asmuo kaip ir vairuotojo pažymėjime esančioje nuotraukoje.

Vairuotojams skirtoje programėlėje prašoma pasidaryti asmenukę, o sistema atvaizdus sulygina. Asmenukės nepateikę arba tapatybės patvirtinimo negavę vairuotojai pavežėjimo paslaugų teikti negalės. Sprendimas eliminuos galimybę naudotis svetima paskyra, vengti mokesčių ir kitos atskaitomybės, o taip pat – užtikrins daugiau saugių kelionių platformoje.

Šiuo metu atliekamo testo metu patikrinimą praėjo beveik pusė visų aktyvių platformos vairuotojų. Nors tai tūkstančiai pavežėjų skirtinguose Lietuvos miestuose, nebuvo patvirtinta tik 17 asmenų tapatybė.

Naujoji tvarka visa apimtimi įsigalios vasario viduryje – tuomet bus patikrinti visi aktyvūs „Bolt“ vairuotojai. Nuo tada asmenukę privalės pasidaryti ir veiklą platformoje pradedantys ar atnaujinantys pavežėjai, o kartoti tapatybės patvirtinimą reikės reguliariai. Atkreipiamas dėmesys, kad sprendimas atskiria žmogaus veidą nuo nuotraukos, todėl tokiu būdu apeiti naująjį reikalavimą nepavyks.

„Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius teigia, kad tapatybės patvirtinimas asmenuke yra naujos saugių kelionių strategijos pamatas.

Pasak jo, vairuotojai yra individualią veiklą vykdantys asmenys, savarankiškai teikiantys pavėžėjimo paslaugas, tačiau pasitaiko, kad galimybė užsidirbti užgožia iš to išplaukiančias atsakomybes ir pareigas.

Sprendimo kūrėjai teigia, kad beveik visiems atlikusiems patikrinimą, tą padaryti pavyko be jokių nesklandumų. Testo metu, priklausomai nuo apšvietimo asmenukėje ir nuotraukos vairuotojo pažymėjime kokybės, tapatybės patvirtinimas vairuotojams užtruko nuo 3 iki 60 sekundžių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA