Prezidentas aktyviai ragino pasaulio lietuvius agituoti už referendumą dėl dvigubos pilietybės – Kas vyksta Kaune

Prezidentas aktyviai ragino pasaulio lietuvius agituoti už referendumą dėl dvigubos pilietybės

BNS 2021/07/16 19:37
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Šalies vadovas Gitanas Nausėda penktadienį susitikęs su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) atstovais kvietė aktyviai agituoti už referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga surengtame susitikime aptarti pilietybės išsaugojimo, lituanistinio švietimo, grįžtančios Lietuvos, lietuvybės puoselėjimo klausimai, pranešė Prezidentūra.

Pasak pranešimo, G. Nausėda su PLB atstovais aptarė referendumą dėl daugybinės pilietybės, kuris turėtų įvykti 2024 metais kartu su prezidento rinkimais.

Šalies vadovas akcentavo, kad pilietybės išsaugojimas ir daugybinės pilietybės įteisinimas lieka vienu svarbiausių uždavinių ir reikia aktyviau dirbti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje skatinant rinkėjų pilietinį aktyvumą.

„Kviečiu visas pasaulio lietuvių bendruomenes aktyviai įsitraukti tiek didinant pilietinį aktyvumą diasporoje, tiek vykdant švietėjišką kampaniją Lietuvoje“, – sakė šalies vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad yra svarbu susiderinti tinkamą referendumo formuluotę ir išspręsti iki galo balsavimo internetu galimybes, pirmiausia Pasaulio lietuvių apygardoje.

G. Nausėda jau anksčiau yra sakęs, kad dvigubą pilietybę reikia įteisinti referendumą dėl to rengiant 2024 metais su prezidento rinkimais.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo jau vyko 2019 metų gegužę kartu su prezidento rinkimais, tačiau tuomet nepavyko priimti Konstitucijos 12 straipsnio pataisos.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę po nepriklausomybės atkūrimo kitų šalių pilietybę įgijusiems Lietuvos piliečiams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA