Dėl alinančios kaitros vandens suvartojimas Kaune šovė į aukštumas: pagrindinė problema – drumstumas – Kas vyksta Kaune

Dėl alinančios kaitros vandens suvartojimas Kaune šovė į aukštumas: pagrindinė problema – drumstumas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šalyje tvyrant rekordiniams karščiams, Kauno mieste suvartojamo geriamojo vandens kiekiai išaugo kelis kartus. Tai ypač jaučiama periferiniuose individualių būstų kvartaluose. Gyventojai ne tik intensyviau naudoja vandenį buityje, bet ir gausiai laisto želdinius, pildo lauko baseinus. Visa tai daro tiesioginę įtaką vandens kokybei – dalyje miesto rajonų jis šiomis dienomis pernelyg drumstas. „Kauno vandenų“ atstovai deda pastangas situacijai suvaldyti, kad gyventojų patiriami nepatogumai kuo greičiau baigtųsi.

Ėmėsi įvairiapusiškų sprendimų

„Situacija gana sudėtinga, tačiau kontroliuojama. Pirmiausia turime atsiprašyti tų žmonių, kurių namus pasiekė prastesnės kokybės vanduo ir tikimės gyventojų supratingumo. Pasiteisinimų dėl gamtos ar klimato sąlygų čia neieškome – tiesiog darome viską, kad problema būtų kuo greičiau išspręsta.

Turime veiksmų planą ir operatyviai jį vykdome, kad jau artimiausiu metu situacija pagerėtų. Ateityje stengsimės užbėgti tokiems atvejams už akių“, – užtikrino bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskus.

Pasak įmonės vadovo, jau kuris laikas pasitelktos didesnės nei įprastai darbuotojų pajėgos: plaunami magistraliniai vandentiekio tinklai ties priešgaisriniais hidrantais, jų atšakos bei rezervuarai. Pastebima, kad kai kur plovimai jau davė naudos, kitur rezultatai turėtų pasijausti artimiausiu metu.

Iškilus poreikiui avarinė tarnyba pasirengusi aprūpinti gyventojus geriamo vandens atsargomis būtiniausioms reikmėms. Be to, klientams pateikus pretenzijas, jų patirti pagrįsti nuostoliai bus kompensuojami.

Gyventojai, susiduriantys su problemomis dėl vandens kokybės, gali kreiptis avarinės tarnybos telefonais 8 37 312876; 8 37 313592. Pageidaujantys gauti geriamojo vandens – 8 686 47479.

Planas ateičiai: veikti sparčiau

Ilgajam laikotarpiui „Kauno vandenys“ nusiteikę spartinti magistralinių tinklų rekonstrukciją. Be to, iki 2023 metų turėję iškilti vandens gerinimo įrenginiai Kleboniškyje gali būti pastatyti dar kitąmet – bendrovės atstovai pradėjo derybas su rangovais dėl trumpesnių terminų projektui įgyvendinti.

„Vandens kokybės klausimas „Kauno vandenims“ yra prioritetinis ir jokių kompromisų čia tiesiog negali būti. Ką tik baigėme statyti Vičiūnų vandenvietės vandens gerinimo įrenginius, kurie jau veikia. Jų naudą su kiekviena diena pajus vis daugiau kauniečių.

Stengiamės, kad tokios technologijos 2022 metais pradėtų funkcionuoti ir kitoje Kauno dalyje, įrengus vandens gerinimo įrenginius Kleboniškyje. Lygiagrečiai keičiami ir senieji vandentiekio tinklai, kurių rekonstrukcijos pabaiga numatyta 2023 metais“, – pridūrė R. Šulskus.

„Kauno vandenų“ avarinės tarnybos duomenimis, padidėjęs vandens drumstumas fiksuojamas Domeikavoje, Sargėnuose, dalyje Romainių, Garliavoje ir Aleksote. Miegamuosiuose miesto rajonuose, centre bei Žaliakalnyje nusiskundimų dėl vandens kokybės nėra.

Problema – išaugę srautai

Klientams itin gausiai pradėjus vartoti vandenį, tinkluose padidėja jo tekėjimo greičiai ir keičiasi nusistovėję srautai. Dėl to vamzdynuose sukyla per ilgą laiką susikaupusios geležies ir mangano nuosėdos, kurios, esant įprastiems srautams, vartotojų nepasiektų.

„Kauno vandenų“ centrinės dispečerinės duomenimis Ringaudų-Noreikiškių zonoje vandens suvartojimas šiuo metu išaugo tris su puse karto, Domeikavos-Sargėnų zonoje – tris kartus, Romainiuose – du su puse, Garliavoje ir Aleksote – pusantro karto.

Atliekami tinklų atkarpų plovimai per priešgaisrinius hidrantus, plaunamos magistralinės linijos. Artimiausiu metu bus praplauti ir kai kurie rezervuarai. Pastebima, kad kai kur plovimai jau davė naudos, kitur rezultatai turėtų pasijausti artimiausiu metu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.