Kaunas švenčia Kultūros dieną: sukurti šeši turiningi maršrutai pėsčiomis – Kas vyksta Kaune

Kaunas švenčia Kultūros dieną: sukurti šeši turiningi maršrutai pėsčiomis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šiandien, balandžio 15-tą, simbolinį, penkioliktą kartą minint kultūros dieną, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” komanda, sveikindama visas kultūros organizacijas bei miestiečius, kviečia šią dieną praleisti kultūringai, atrandant vis kitas Kauno miesto vietas bei žvilgtelėti į rajoną.

Pažinti miestą iš naujo ar atgaivinti senus prisiminimus padės „Kaunas 2022” projekto „Atminties vietos“, savanorių, „Kaunas IN“, VDU menų galerijos „101“ ir kitų organizacijų specialiai sukurti maršrutai pėsčiomis.

Maršrutai sudėlioti taip, kad apimtų vis kitą Kauno istorijos, architektūros, meno, nepažintų vietų aspektą, o visumoje – atvertų visai kitokį, nestandartinį, laisvo ir iš praeities kompleksų išaugusio Kauno paveikslą, rašoma „Kaunas 2022” pranešime žiniasklaidai.

„Kaunas 2022“ jaunimo programa „Kauno iššūkis“ sukūrė ištvermės reikalaujantį, bet tuo pačiu ir netikėtas miesto panoramas atveriantį maršrutą, vedantį žinomiausiais Kauno laiptų takais. Maršrutas veda per 13 populiariausių – Fryko, Juozapaičio, Kauko, Vytauto parko ir kitus laiptus bei kviečia pasinerti į jų ir aplink esančių vietovių istorijas.

Kultūriniai maršrutai / „Kaunas 2022” nuotr.

„Kaunas 2022” savanorių kultūristų sukurtas maršrutas leis žvilgtelėti į kultūros sostinės jau paliktus ženklus mieste bei susipažinti su savanorystės programa, aplankant šios programos atsiradimui svarbias vietas. Maršrutas taip ir vadinasi – „Kultūristo gidas“. Jį sukūrė kultūristai, baigę specialius lyderystės mokymus ir pasiryžę tapti savanorių grupių koordinatoriais.

„Kultūristo gidas“ prasideda prie Eigulių piliakalnio, veda per miegančio Žvėries instaliaciją Kauno senamiestyje, supažindina su TEMPO erdve, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ biuru, Jurgio Mačiūno aikšte ir kitomis, Europos kultūros sostinei svarbiomis vietomis.

Dar vienas maršrutas leis pažvelgti į vietas, be kurių Kaunas – jau ne visai Kaunas. Praeitį su dabartimi suvienijantis maršrutas „Gatvės menas ir atmintis“, veda per visus svarbiausius, miesto centre esančius gatvės meno kūrinius ir atskleidžia skirtingų čia gyvenusių asmenybių ir vietų istorijas.

Kultūriniai maršrutai / „Kaunas 2022” nuotr.

Šio maršruto pažibos – „Kaunas 2022” Istorijų festivalio palikimas – freskos bei grafičiai Ramybės parke, litvakų istoriją Kaune pasakojantis Lėjos Goldberg piešinys ant pastato sienos, Kauno žydams dedikuota freska Mickevičiaus gatvėje ir kiti kūriniai. Maršrutą sukūrė „Kaunas IN”.

Prisiminti Kauno ir Kauno rajono istoriją kvies dar trys maršrutai. Pirmasis – „Kaunas 2022“ projekto „Atminties vietos“ sukurtas maršrutas kvies pasidaryti po Kulautuvą – inteligentų uostą ir buvusį prabangų vasaros kurortą, kur vykdavo paradai, didžiausios šventės ir suvažiuodavo visa Kauno „grietinėlė“.

Antrasis, VDU Menų galerijos „101” studentų sudarytas maršrutas, nusives per bohemiškąją Laisvės alėją. Įdomiausi šio maršruto „taškai“ – legendinė kavinė „Tulpė“, kur atskiromis valandomis filosofuodavo bohemos atstovai, rinkdavosi politikai ir Kauno ponios, „Metropolis“, „Karininkų ramovė“, „Orbita“, o ten kartais dainuodavo tada mažai kam žinoma Ala Pugačiova. Trečiasis, alternatyvus gidas „Dingęs meninis Kaunas“, pasakos apie menininkų gyvenimą Kaune.

Išsamius maršrutų aprašymus, žemėlapius ir trukmes galima rasti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.