Lietuva siūlo pagalbą Latvijai: pasaulio ledo ritulio čempionatas galėtų vykti ir Kaune – Kas vyksta Kaune

Lietuva siūlo pagalbą Latvijai: pasaulio ledo ritulio čempionatas galėtų vykti ir Kaune

delfi.lt 2021/01/19 19:15
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuva Vyriausybės lygmeniu siūlo pagalbą Latvijai rengiant šių metų pasaulio ledo ritulio pirmenybes. Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų, tai gali apimti ir dalies varžybų organizavimą Vilniuje arba Kaune.

Pirmenybės gegužės 21 – birželio 6 dienomis turėjo būti rengiamos Rygoje ir Minske, tačiau dėl nestabilios politinės situacijos Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) pirmadienį priėmė sprendimą atšaukti čempionato dalį Baltarusijoje.

Kuo pakeisti Minską – šiuo metu pagrindinis galvosūkis IIHF vadovybei.

Vienas iš variantų – visas pirmenybes sukoncentruoti Latvijoje. O jei kaimynams prireiktų pagalbos, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas teigia, jog Lietuva pasiruošusi ją suteikti.

„Tokią idėją turime jau nuo praėjusio mėnesio. Lietuva yra pasiūliusi kuo nors prisidėti, jeigu latviams tokia pagalba atrodytų reikalinga. Dabar mes tiesiog patvirtinsime šią iniciatyvą ir, jei latviai paprašys, tikrai galės mumis kliautis.

Dabar deriname pozicijas tiek ministerijoje, tiek su asociacija „Hockey Lietuva“. Jie patvirtino, kad turi administracinių ir kitokių resursų padėti latviams. Tai – labai „karštas“ klausimas, reaguojame operatyviai, bet kol kas tai dar tik iniciatyva, nevirtusi konkrečiais įsipareigojimais“, – Delfi teigė L. Obcarskas.

Viceministro teigimu, Lietuvoje galėtų būti rengiamos vienos iš dviejų pirmo čempionato etapo grupių kovos. Tiek Vilniuje, tiek Kaune praeityje jau yra vykę žemesnių pasaulio pirmenybių divizionų turnyrai.

„Atstumas tarp Rygos ir Vilniaus arba Kauno tikrai nėra didelis, kas svarbu turint omenyje COVID-19 situaciją. Be to, lietuviai turi praktikos rengiant ledo ritulio pirmenybes, turime geras arenas. Latviams vieniems būtų sudėtinga, nes jie turi tik Rygos areną. Reikėtų dar vienos laikinos, o tai ir brangu, ir techniškai sudėtinga“, – aiškino L. Obcarskas.

2006 metais, kai Latvijoje pasaulio čempionatas vyko pirmą kartą, kartu su Rygos arena išnaudotas „Skonto“ maniežas, kuriame buvo įrengta laikina ledo ritulio aikštė. Dėl didelių temperatūrų skirtumų arenoje ir lauke vėlyvą pavasarį toks sprendimas techniškai anaiptol nebuvo paprastas.

Vis dėlto kol kas IIHF posėdžiuose Lietuvos vardas nėra minimas – tokią informaciją asociacijos „Hockey Lietuva“ generaliniam sekretoriui Vaidui Budrauskui antradienį perdavė kolegos iš Latvijos.

„Šiuo metu svarstomi trys variantai – Latvija čempionatą gali rengti su Danija, su Slovakija arba visą krūvį prisiimti viena. Kaip sakė Šveicarijoje šiuo metu esantys ir tuose posėdžiuose dalyvaujantys latviai, jokių kitokių variantų bent jau šiuo metu IIHF neplanuoja svarstyti“, – Delfi pasakojo V. Budrauskas.

Anot jo, norint per keturis mėnesius pasiruošti organizuoti pasaulio čempionatą, reikėtų verstis strimgalviais.

Anksčiau „Hockey Lietuva“ rengti turnyrai buvo kuklesni – mažiau komandų, mažiau rungtynių, paprastesni kokybės standartai ir techniniai reikalavimai. Be to, šįkart reikės taikyti ir COVID-19 saugumo protokolą, su kuriuo lietuviai dar nė nesusipažinę.

„Tiek Danija, tiek Slovakija turbūt minimos pirmiausia dėl to, jog ten visai neseniai vyko pirmenybės, jie viską jau žino. Pasaulio elito čempionatas – grandiozinis renginys, du ar tris kartus sudėtingesnis nei mūsų organizuoti“, – sakė V. Budrauskas.

Praėjusių metų pabaigoje sustiprėjus abejonėms dėl to, ar čempionatas galės kaip planuota vykti Minske, IIHF prezidentas Rene Faselis pirmiausia buvo nuvykęs į Rusiją, kuri iškart pasisiūlė perimti iš Baltarusijos varžybų organizavimą.

Vis dėlto antradienį R. Faselis tokį scenarijų jau atmetė. Priežastis – Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) Rusijai paskelbtos sankcijos, dėl kurių šioje šalyje artimiausius dvejus metus neturėtų vykti jokie tarptautiniai sporto renginiai.

„Rusijos federacijos prezidentas Vladislavas Tretjakas siūlė rengti dalį turnyro Sankt Peterburge. Mes laukėme galutinio Sporto arbitražo teismo verdikto – kuomet WADA sankcijos buvo patvirtintos, šis variantas atkrito“, – aiškino R. Faselis.

Primename, kad pasaulio elito čempionate dalyvauja 16 komandų, nugalėtojų titulą šiemet gins Suomija.

Pernai planetos pirmenybės Šveicarijoje neįvyko dėl koronaviruso pandemijos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA