Apsilankė COVID-19 skyriuje: „Gali būti skeptiku, kol nepamatai dūstančių ligonių“ – Kas vyksta Kaune

Apsilankė COVID-19 skyriuje: „Gali būti skeptiku, kol nepamatai dūstančių ligonių“ pokalbis su komunikacijos specialistu S. Tvirbutu

Tiesioginio „Kas vyksta Kaune“ pokalbio tema – medicininė pagalba Kaune sergantiems COVID-19 virusu. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas atsakė į klausimus apie ligoninės pasiruošimą teikti pagalbą asmenims, kurie patiria koronaviruso sukeltas komplikacijas, kurių dažniausiai – deguonies trūkumas.

Kauno ligoninė yra vienintelė medicinos įstaiga, kurioje teikiama pagalba išskirtinai sergantiems COVID-19. Per pirmąją bangą ligoninė puikiai susidorojo su užduotimi, tačiau dabartinė situacija akivaizdžiai kelia nerimą, ar pakaks ligoninėje vietų bei personalo, galinčio suteikti reikalingą pagalbą. S. Tvirbutas savo socialiniame tinkle pasidalino nuotraukomis ir mintimis po apsilankymo skyriuje, kuriame gydomi sergantys koronavirusu.

„Kad ir ką kalbėtume apie šį virusą, kiek bešūkautų gyvenantys paralelinėje visatoje apie kokius nors sąmokslus, tiek sunkių ligonių mūsų įstaigoje nesu matęs. Lapkritį LSMU Kauno ligoninėje nuolat turime apie 170 COVID-19 pacientų. Beveik 100-ui reikia deguonies, kitiems jo bet kada gali prireikti, todėl darbininkai skuba vedžioti deguonies tiekimą ten, kur jo dar nėra“, – rašė S. Tvirbutas.

Jis taip pat paminėjo, kad jaunėja ir dėl koronaviruso į ligoninę patenkančių asmenų amžius, taip pat gydomi ir komplikacijų patiriantys vaikai. S. Tvirbutas sako šioje ligoninėje dirbantis jau penkerius metus ir per visą tą laiką tokio vaizdo jam neteko matyti niekuomet. „Yra buvę situacijų, kai skyriuje vienu metu buvo gydomi 40-50 įvairiomis ūmiomis ligomis sergančių ligonių ir tuo metu tai atrodė labai daug. Šiuo metu beveik visos lovos yra užpildytos, dauguma ligonių yra sunkios būklės, taip pat jie serga gerokai ilgiau, nei būdinga sergantiems kitomis infekcinėmis ligomis“, – lygina specialistas.

Lapkričio pradžioje LSMU Kauno ligoninė skelbė, kad Infekcinių ligų skyriuje, kuriame vienu metu buvo gydoma 120 pacientų, nebeliko galimybių plėstis esamame penkių aukštų korpuse, tad teko priimti sprendimą laikinai stabdyti stacionarių terapinių paslaugų teikimą Josvainių g. 2 padalinyje, kuriame COVID-19 pacientams buvo numatyta 30 papildomų lovų. Taip pat sunkiausiems COVID-19 ligoniams čia buvo skirtas visas Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius Josvainių g. 2. su 16 lovų.

S. Tvirbutas sako, kad galimybių plėsti reikalingą lovų skaičių yra, tačiau susiduriama su kita problema – gydančiais medikais, kurie patys suserga koronavirusu ar turi izoliuotis dėl susirgusių kolegų. Pasak ligoninės komunikacijos atstovo, šiuo metu koronavirusu serga 110 Kauno ligoninėje dirbančių medikų, šiek tiek mažiau jų yra ir saviizoliacijoje.

„Išplėtus gydymą į kitus skyrius, ten liko dirbti tie patys gydytojai, kurie gydė kitomis ligomis sergančius žmones – tai ir kardiologai, vidaus ligų gydytojai, pulmonologai, geriatrijos specialistai, kiti specialistai. Deja, jų kiekis taip pat ribotas, todėl situacija dėl medikų trūkumo kasdien išlieka labai sudėtinga“, – sako Kauno ligoninės atstovas.

Jis taip pat apgailestavo, kad dėl sergamumo koronavirusu, deja, tenka riboti kitas medicinines paslaugas. „Juk yra ir kitos ligos. Tai dar viena drama, kai tenka mažinti kitokių paslaugų apimtis. Medicininės pagalbos reikia visiems, bet ką daryti, jei medikų yra tiek, kiek yra? Ir kas iš tų skaičių, kad nuo kitų ligų mirštamumas irgi didelis, jei neatsakoma į klausimą, kas pagelbės dūstantiems, kurie vis vežami ir vežami į ligonines?“, – retoriškai klausė S. Tvirbutas.

Specialisto įsitikinimu, bepigu žmonėms netikėti viruso egzistavimu bei protestuoti prieš kaukių dėvėjimą, nes jie nemato tų dūstančių, sunkių ligonių, kurie gydomi jų ligoninės skyriuose. „Niekada iki šiol man nėra tekę matyti tiek sunkių ligonių vienu metu“, – sakė pašnekovas.

Visą pokalbį su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės komunikacijos specialistu S. Tvirbutu žiūrėkite vaizdo įraše.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.