Į duobę po pertraukos smigęs „Žalgiris“ patyrė pirmą Eurolygos pralaimėjimą | Kas vyksta Kaune

Į duobę po pertraukos smigęs „Žalgiris“ patyrė pirmą Eurolygos pralaimėjimą

R. Tenio nuotr.

Martino Schillerio treniruojamas Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą Eurolygoje pasitiko dar vieną sezono išbandymą – kauniečiai susirėmė su Valensijos „Basket“ krepšininkais iš Ispanijos. Nors pradžia buvo daug žadanti, trečią kėlinį silpnai sužaidusiems šeimininkams penktosios iš eilės pergalės įsirašyti nepavyko – namie pralaimėta rezultatu 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 25:27).

Ant parketo žengus šeimininkų starto penketui – Thomasui Walkupui, Nigeliui Hayesui, Steve’ui Vasturiai, Mariui Grigoniui ir Joffrey Lauvergne’ui – ir išmetus ginčo kamuolį, šis atsidūrė Th. Walkupo rankose, o drąsiai po krepšiu sužaidęs „Žalgirio“ prancūzas pelnė pirmuosius taškus. Dvitaškiu užsibaigė ir pirmoji Valensijos ekipos ataka, tuoj po to ankstyvais šūviais prapliupo abiejų komandų snaiperiai – iš toli po du kartus pataikė S. Vasturia, M. Grigonis, savo tritaškius realizavo Vanja Marinkovičius, Nikola Kaliničius, o kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus – 14:14. Po reklaminės minutės pertraukėlės M. Grigonio pražanga siuntė prie baudų metimo linijos N. Kaliničių.

„Basket“ puolėjas neklydo – likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, „Žalgiris“ turėjo jau 4 taškų deficitą (14:18), kurį aštriu prasiveržimu švelnino Lukas Lekavičius – 16:18. Drąsiai žaidė nuo suolo pakilęs Rokas Jokubaitis, nepataikęs po prasiveržimo, tačiau jau kitos atakos metu smeigęs tritaškį ir išvedęs kauniečius į priekį – 19:18. „Basket“ atstatė minimalų pranašumą, tačiau juo ilgai džiaugtis svečiams neleido iš distancijos vėl baudęs R. Jokubaitis – 22:20. Kiek daugiau ramybės „Žalgiriui“ suteikė Augustine’o Rubito taiklus metimas iš vidutinio nuotolio (24:20), Valensijos ekipą pirmyn timptelėjo Klemenas Prepeličius, tačiau Artūras Milaknis pirmąjį ketvirtį uždarė taikliu tolimu šūviu – 27:22.

Efektyviai sužaidusio A. Rubito pastangų neužteko / R. Tenio nuotr.

Antrajame kėlinyje abi ekipos keitėsi nerezultatyviomis atakomis, fanų atodūsis palydėjo nesėkmingą L. Lekavičiaus ir J. Lauvergne’o kombinaciją žemė-oras, kurios triuškinančiu dėjimu užbaigti nepavyko. Iš tritaškio nepataikė visiškai laisvas Paulius Jankūnas, jau per kitą išpuolį reabilitavęsis prasiveržimu ir pelnęs pirmuosius ketvirtyje „Žalgirio“ taškus – 29:22. Agresyviai po krepšiu žaidęs Derrickas Williamsas pirmu mėginimu P. Jankūno gynybos nepralaužė, tačiau atsikovojęs kamuolį provokavo „Žalgirio“ kapitono pražangą – 29:24.

Netrukus sirgalius ant kojų kėlė „Basket“ iš toli baudęs N. Hayesas (32:24), nors galingu dėjimu dviem rankomis pasimėgauti gavo ir D. Williamsas – 32:28. Kėlinio viduryje abiejose aikštės pusėse kilusią lengvą suirutę nutraukė Th. Walkupo išprovokuota pražanga puolime. Jau netrukus beįstringančią žalgiriečių ataką gelbėjo tritaškio liniją mynęs N. Hayesas, meistriškai iš vidutinio nuotolio pridėjęs dar du (38:30), tačiau nuo tritaškio linijos švystelėjo Samas Van Rossomas – 38:33. Nors paskutinės atakos sėkmingai užbaigti „Žalgiriui“ nepavyko, antrojo ketvirčio galą šeimininkai sužaidė geriau ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami gana saugų pranašumą – 45:37.

Trečiąjį kėlinį „kiauru“ tritaškiu atidarė „Basket“ N. Kaliničius – 45:40. Nuo dar dviejų taškų kitos atakos metu „Žalgirį“ išgelbėjo tik varžovų pražanga puolime, po krepšiu sėkmingai žaidė J. Lauvergne’as ir N. Hayesas, tačiau Valensijos krepšininkai šeimininkus badė tolimais dūriais – M. Schilleris kvietė savo auklėtinius pasitarimo žalgiriečiams turint jau tik minimalią persvarą – 49:48. Apmaudžiai po Th. Walkupo perdavimo baudos aikštelėje prametė J. Lauvergne’as, o antrąjį šansą susikūręs „Basket“ šovė pirmyn – 49:51. Nedaug trūko iki dar vienos „tuščios“ „Žalgirio“ atakos, tačiau kamuolys žaliai baltiems sugrįžo varžovui kritus ant galinės linijos.

Po suirutės Valensijos aikštės pusėje, likus pusei sekundės vos nepataikė N. Hayesas, bet nesisekė ir svečiams, o netrukus visai „Basket“ nereikalingą pražangą uždirbo Louisas Labeyrie’as. Be baudos J. Lauvergne’o nesustabdė ir N. Kaliničius – šeimininkų vidurio puolėjas prie baudų metimo linijos neklydo – 51:51. Geresnę atkarpą besibaigiant priešpaskutiniam kėliniui žaidė „Basket“, plėšiusi „Žalgirio“ gynybą po krepšiu, dar tris pridėjo K. Prepeličius (51:58), o N. Kaliničiaus du taškai su pražanga vertė M. Schillerį prašyti dar vienos minutinės (51:60), tiesa, baudos Valensijos serbas nepataikė. Tiksint paskutinėms minutėms, kauniečius pirmyn vedė A. Rubitas su R. Jokubaičiu, tačiau gerai sureguliuoti buvo ir „Basket“ taikikliai – ketvirtis baigtas pralaimint dviženkliu skirtumu – 57:67.

Lemiamame kėlinyje „Žalgiriui“ taškus krapštyti sekėsi ne ką lengviau, tuo metu svečiai tolimais metimais krovėsi vis solidesnę persvarą – prabėgus kiek daugiau nei 5 minutėms, Valensijos ekipa buvo priekyje 62:78. Po minutės pertraukėlės atsilikimą švelnino L. Lekavičiaus baudų metimai (64:78), tačiau „Žalgirį“ iš tritaškio žudė D. Williamsas – 64:80. Vilties žaliai baltiems vėl įpūtė iš toli prabilę L. Lekavičius su A. Milakniu, po kurių metimų sekė žaibiška Jaume Ponsarnau minutinė – 70:80.

Deja, triukšmaujantys sirgaliai „Basket“ snaiperių iš vėžių neišmušė – minutės pertaukėlę likus žaisti 2,8 sekundės paėmę svečiai buvo nušvilpti, tačiau šventė pergalę rezultatu 82:94 ir po penkių Eurolygos susitikimų įteikė „Žalgiriui“ pirmą pralaimėjimą.

„Žalgiris“: A. Rubitas 12 (5 atk. kam.), M. Grigonis 12, N. Hayesas 11 (6 atk. kam.), J. Lauvergne 11, L. Lekavičius 9 (4 rez. perd.), R. Jokubaitis 8, A. Milaknis 8, S. Vasturia 6, T. Walkupas 3 (4 rez. perd.), P. Jankūnas 2.

„Basket“: B. Dubljevičius 16, V. Marinkovičius 16, N. Kaliničius 14, K. Prepeličius 13, L. Labeyrie 12.

Kaip skelbia oficialus „Žalgirio“ portalas, po pirmųjų keturių Eurolygos turų „Basket“ yra sužaidusi trejas rungtynes, per kurias iškovojo dvi pergales ir patyrė nesėkmę. Ketvirtajame ture neįvyko J. Ponsarnau auklėtinių dvikova su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu, kuris neatvyko į Ispaniją dėl klube nustatyto COVID-19 protrūkio.

Iki dvikovos su „Žalgiriu“ ketvirtajame ture nerungtyniavusi „Basket“ turėjo net 9 dienų pertrauką be krepšinio, kurią, kaip Ispanijos žiniasklaidai kalbėjo J. Ponsarnau, komanda išnaudojo šlifuodama žaidimą treniruotėse.

Iki praėjusį sezoną sustabdant koronaviruso pandemijai, Valensijos ekipa Eurolygos turnyro lentelėje žygiavo koja kojon su „Žalgiriu“ – abi komandos turėjo po 12 pergalių ir 16 pralaimėjimų. Tiesa, J. Ponsarnau auklėtinių kišenėje buvo ir Kaune iškovota pergalė prieš šeimininkų komandą – 86:82.

Vasarą Valensijoje pratęstą 2019–2020 m. Ispanijos krepšinio lygos sezoną turnyro šeimininkai užbaigė patekdami į pusfinalį, kuriame po dramatiškos kovos (73:75) turėjo pripažinti būsimų lygos čempionų Vitorijos „Baskonia“ pranašumą.