Įspėjimas poilsiautojams: Baltijos jūroje daugės pavojingų bakterijų

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, informuoja, kad Baltijos jūroje dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms. Manoma, kad vidutinis arba aukštas jų lygis bus registruojamas daugelyje Baltijos jūros pakrančių.

Kaip skelbia ULAC, bakterijų kiekis gali išaugti Danijos, Švedijos, Vokietijos, Lenkijos (ypač Gdansko įlankos), Latvijos, Estijos, Suomijos bei Lietuvos pakrantėse.

Iki 20 laipsnių sušilęs jūros vanduo, kuriame mažai druskos, yra ideali aplinka tam tikroms Vibrio bakterijų rūšims daugintis. Šias sąlygas vasaros mėnesiais galima rasti upių žiotyse ir vidutinio druskingumo uždaruose vandens telkiniuose.

Vibrioze užsikrėsti galima maudantis jūroje, kurioje nustatytas padidėjęs šių bakterijų kiekis, taip pat valgant termiškai neapdorotas jūros gėrybes, ypač austres. Kai kurios Vibrio rūšių bakterijos, pvz. Vibrio vulnificus, patekusios į žaizdą gali sukelti odos infekciją.

Dažniausiai vibriozė pasireiškia gastroenterito simptomais – vandeningu viduriavimu, pilvo skausmais, pykinimu, vėmimu. Ligos simptomai išsivysto per 24 val. po užsikrėtimo ir tęsiasi apie tris dienas.

Vibrio bakterijos, primena ULAC, gali sukelti žaizdų ar minkštųjų audinių infekcijas, septicemiją ir kitus susirgimus. Asmenims, užsikrėtusiems Vibrio vulnificus infekcija, liga gali komplikuotis galūnių amputacija ar mirtimi.

Siekiant išvengti užsikrėtimo, ULAC medikai rekomenduoja:

– valgyti tik termiškai apdorotas jūros gėrybes, ypač austres;

– plauti rankas po sąlyčio su termiškai neapdorotomis jūros gėrybėmis;

– neiti į sūrius vandenis ar vandenis, kuriose susilieja gėlas ir sūrus jūros vanduo, jeigu turite žaizdų (įskaitant įpjovimus, įbrėžimus) arba pridengti žaizdas vandeniui atspariais tvarsčiais;

– plauti žaizdas ir įpjovimus vandeniu ir muilu, jeigu jie turėjo sąlytį su jūros vandeniu, termiškai neapdorotomis jūros gėrybėmis ar jų sultimis;

– dėvėti pirštines tvarkant jūros gėrybes.

Daugiau informacijos apie Vibrio bakterijas galima rasti ULAC puslapyje. Vibrio bakterijų paplitimo žemėlapį galima stebėti čia. Tuo metu maudynių mėgėjai vandens temperatūrą gali pasitikrinti čia. Detalią orų prognozę rasite čia.

62 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Savivaldybė: darbai griūvančiame daugiabutyje bus pradėti šią savaitę

Išmatuota oro tarša pietiniuose Kauno regiono miestuose

Ateivių paliepimu moterį Kaune nužudžiusiam vyrui skirta kardomoji priemonė

Ko trūksta, kad žalioji ekonomika Lietuvoje būtų efektyvi?

A. Veryga siekia įteisinti, kad skiepyti galėtų ir vaistininkai

Iš Kauno klinikų išleidžiamos paauglės motinai R. Kėvalas siūlo du kelius

Kauno mero komandoje – naujas patarėjas viešiesiems ryšiams

Sulaikytas moterį Kaune įtariamai nužudęs ir į Nemuną įmetęs vyras

Profesionali plaukų kirpėja-koloristė Alina: „naujam grožio salonui pavadinimą išrinko klientės“

Kraupus rytas Kaune: netoli prekybos centro „Iki“ aptiktas negyvas žmogus