Savaitgalį „Urmas“ taps sendaikčių mylėtojų meka: ko tikėtis?

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune penktadienį prasidėjo tradicinis senturgis „Laiko ratu“, kuris visam savaitgaliui miestą pavers ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono sendaikčių ir antikvaro sostine. Keli šimtai prekybininkų iš mūsų ir kaimyninių šalių bei tūkstančiai pirkėjų stengsis, kad daugybė istoriją liudijančių daiktų iš naujo pradėtų savo gyvenimus.

Kaip ir kaskart, tarp gausybės senovinių daiktų išsiskiria keletas „žvaigždžių“. Šįkart vieni iš įdomesnių eksponatų – didžiulis laivo kompasas, autentiškos kaimo kalvės dumplės, reti XIX a. vaistų aprašai, rašoma pranešime spaudai.

Prie grindų tvirtinamas, ant stovo įtaisytas kompasas atkeliavo iš Klaipėdos, nurašyto ir ardomo laivo. Pats kompasas, gali pasitarnauti kaip įdomi interjero dekoracija, kabinama ant sienos. Tuo tarpu jo gana neįprastos, formos stovas su kapsule, kur įmontuotas pats kompasas irgi gali pasitarnauti kaip įdomi, ekscentriška kiemo dekoracija ar atrasti kokią kitokią funkciją kūrybiško žmogaus namuose.

„Laivai – tarsi atskiras pasaulis, ten viskas šiek tiek kitaip. Ypač tie senesni, kurie jau nugyveno savo amžių. Todėl žmones labai domina iš ten atkeliavę daiktai“, – pasakojo kompasą parduodantis prekybininkas, turintis ir daugiau įvairios įrangos iš laivų.

Akį traukia ir didžiulės autentiškos kaimo kalvės dumplės, atrastos Ukmergės rajone. Prie jų sustoję vyrai kalbėjosi, kad tokių dabar nedaug išlikę, nes apskritai kalvės ne toks ir dažnas reiškinys buvęs. O dumples dėl jų specifikos ir išlaikyti ilgus metus nėra paprasta.

Derybos, diskusijos ir su daiktais susijusių istorijų pasakojimas – neatskiriama prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančio senturgio dalis. Ne visų daiktų istorijos yra žinomos, todėl tie, apie kuriuos yra ką pasakyti, vertinami labiau.

„Štai čia yra labai retas dalykas – Kaune XIX a. antroje pusėje išleisti vaistų aprašai. Matote, čia ir ano meto vaistininko antspaudai yra, viskas iš vieno archyvo. Dauguma šių aprašų ir kitų dokumentų priklausė vienam vaistininkui, o paskui juos turėjo vienas kolekcininkas, kuris dabar jau miręs. Labai džiaugiuosi, kad pavyko atrasti šią kolekciją, tai labai reti dalykai“, – pasakojo prekybininkas parduodantis ir daugiau įvairių spaudinių.

O tarpukario laikų patefonas, tikriausiai ne vienerius metus linksminęs ano meto žmones, dabar vėl atras garbingą vietą inteligentiškos poros namų salione. „Geri daiktai greitai randa naujus šeimininkus“, – džiugiai akį merkė pardavėjas, sužavėjęs pirkėjus praeito amžiaus vidurio melodija, vis dar sklindančia iš senutėlio patefono.

Tarptautinis senturgis „Laiko ratu“ vyksta Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ kovo 29–31 dienomis nuo ankstaus ryto iki vėlyvos popietės.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno įmonėje sustabdyta šeimyninė afera – įmantri mokesčių slėpimo schema nesuveikė

Siūlymas MMA skirstyti pagal amžių sulaukė kritikos

Kauno moterų krizių centro vadovė: smurtautojai neatsiranda iš niekur, tai mūsų vaikai

Ieškoma techninių galimybių koronaviruso tyrimams užsiregistruoti internetu

Magistralėje Kaunas-Vilnius kelią užtvėrė kalnas šieno

Karantinas Kaune: moksleiviai liks namuose, darželinukų tėvams – kompensacijos

Lietuvos kariuomenėje vėl įsigalios jau taikyta taisyklė: šauktinių namo neišleis

Koronavirusas Kaune: plečiasi infekcijos židiniai sporto arenoje ir KTU Inžinerijos licėjuje

Baltarusijai išsiųsta Lietuvos protesto nota

Lietuvoje – 413 naujų koronaviruso atvejų, mirė dar 5 žmonės