Savaitgalį „Urmas“ taps sendaikčių mylėtojų meka: ko tikėtis?

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune penktadienį prasidėjo tradicinis senturgis „Laiko ratu“, kuris visam savaitgaliui miestą pavers ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono sendaikčių ir antikvaro sostine. Keli šimtai prekybininkų iš mūsų ir kaimyninių šalių bei tūkstančiai pirkėjų stengsis, kad daugybė istoriją liudijančių daiktų iš naujo pradėtų savo gyvenimus.

Kaip ir kaskart, tarp gausybės senovinių daiktų išsiskiria keletas „žvaigždžių“. Šįkart vieni iš įdomesnių eksponatų – didžiulis laivo kompasas, autentiškos kaimo kalvės dumplės, reti XIX a. vaistų aprašai, rašoma pranešime spaudai.

Prie grindų tvirtinamas, ant stovo įtaisytas kompasas atkeliavo iš Klaipėdos, nurašyto ir ardomo laivo. Pats kompasas, gali pasitarnauti kaip įdomi interjero dekoracija, kabinama ant sienos. Tuo tarpu jo gana neįprastos, formos stovas su kapsule, kur įmontuotas pats kompasas irgi gali pasitarnauti kaip įdomi, ekscentriška kiemo dekoracija ar atrasti kokią kitokią funkciją kūrybiško žmogaus namuose.

„Laivai – tarsi atskiras pasaulis, ten viskas šiek tiek kitaip. Ypač tie senesni, kurie jau nugyveno savo amžių. Todėl žmones labai domina iš ten atkeliavę daiktai“, – pasakojo kompasą parduodantis prekybininkas, turintis ir daugiau įvairios įrangos iš laivų.

Akį traukia ir didžiulės autentiškos kaimo kalvės dumplės, atrastos Ukmergės rajone. Prie jų sustoję vyrai kalbėjosi, kad tokių dabar nedaug išlikę, nes apskritai kalvės ne toks ir dažnas reiškinys buvęs. O dumples dėl jų specifikos ir išlaikyti ilgus metus nėra paprasta.

Derybos, diskusijos ir su daiktais susijusių istorijų pasakojimas – neatskiriama prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančio senturgio dalis. Ne visų daiktų istorijos yra žinomos, todėl tie, apie kuriuos yra ką pasakyti, vertinami labiau.

„Štai čia yra labai retas dalykas – Kaune XIX a. antroje pusėje išleisti vaistų aprašai. Matote, čia ir ano meto vaistininko antspaudai yra, viskas iš vieno archyvo. Dauguma šių aprašų ir kitų dokumentų priklausė vienam vaistininkui, o paskui juos turėjo vienas kolekcininkas, kuris dabar jau miręs. Labai džiaugiuosi, kad pavyko atrasti šią kolekciją, tai labai reti dalykai“, – pasakojo prekybininkas parduodantis ir daugiau įvairių spaudinių.

O tarpukario laikų patefonas, tikriausiai ne vienerius metus linksminęs ano meto žmones, dabar vėl atras garbingą vietą inteligentiškos poros namų salione. „Geri daiktai greitai randa naujus šeimininkus“, – džiugiai akį merkė pardavėjas, sužavėjęs pirkėjus praeito amžiaus vidurio melodija, vis dar sklindančia iš senutėlio patefono.

Tarptautinis senturgis „Laiko ratu“ vyksta Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ kovo 29–31 dienomis nuo ankstaus ryto iki vėlyvos popietės.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Siuntų pervežimas atnaujina tarpmiestinių autobusų darbą

VDU mokslininkų prognozės: pandemijai sustabdyti reikėtų dar 2 mėnesių karantino

Dėl koronaviruso izoliacijoje yra 10 tūkst. gyventojų, dešimtadalis – medikai

Per parą Lietuvoje patvirtinti 42 nauji koronaviruso infekcijos atvejai

Vyras nužudė moterį ir nusižudė pats

Kauno koronaviruso dienoraštis #14

10-ies minučių pokalbis prie Kauno pilies trims draugams kainavo po 250 eurų

Kaukių dėvėjimo ypatumai: penkios dažniausiai daromos klaidos

Namie nusėdėti negalintys kauniečiai padvelkus šilumai plūsta į gamtą

Sujudimas prie Šilainių „Šilo“: važiavo ir policija, ir medikai su apsauginiais kostiumais