Kada lėčiausios Kauno transporto priemonės pradės važiuoti greičiau? – Kas vyksta Kaune

Kada lėčiausios Kauno transporto priemonės pradės važiuoti greičiau?

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Dažnas vairuotojas, pamatęs gatve judant troleibusą, tuoj pat pradeda dairytis kitos juostos „sunkiasvoriui“ apvažiuoti. Jau seniai įprasta matyti ir už elektrinės transporto priemonės nusidriekusią automobilių eilę, vėžlio greičiu artėjančią prie reikiamo išsukimo iš žiedinės sankryžos. Tokių vaizdų per ateinančius kelerius metus Kaune turėtų mažėti.

Stabdo ne tik pasenęs kontaktinis tinklas

Kaip „Kas vyksta Kaune“ komentavo troleibusų parką valdančios ir keleivių pervežimą vykdančios bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis, problemiškiausios troleibusų judėjimo vietos mieste yra pagrindinės žiedinės ir šviesoforais reguliuojamos sankryžos – tiek centre, tiek judriausiose gatvėse. Viena tokių – žiedas Kovo 11-osios gatvės ir V. Krėvės prospekto sankirtoje, ypač piko metu.

„Šiuos ruožus numatyta rekonstruoti sumontuojant naujas, modernias specialiąsias kontaktinio tinklo dalis, kurios troleibusams kažkiek leis važiuoti didesniu greičiu. Tačiau lėtą troleibusų judėjimą pirmiausia lemia kitos priežastys – dideli lengvųjų automobilių srautai, spūstys piko metu, prioritetinių juostų viešajam transportui nebuvimas“, – dėstė M. Grigelis.

„Kauno autobusų“ generalinis direktorius tikino, kad troleibusai tikrai nėra praėjusio amžiaus atgyvena, tai esą – viena svarbiausių elektra varomų transporto priemonių. Jei kažkada ir būta svarstymų naikinti Kaune troleibusus, dabar planai kardinaliai pasikeitė – šitai, priminė M. Grigelis, patvirtina prieš savaitę pasirašytas 29,4 mln. eurų vertės kontraktas su Lenkijos bendrove „Solaris Bus & Coach S.A.“, kuri Kaunui gamins 85 modernius žemagrindžius troleibusus.

Keleivius šiuo metu tebeveža 92 senosios „Škodos“, tačiau jų neliks tik gavus naujus troleibusus. Pirmieji Kauną turėtų pasiekti kitų metų vasaros gale, likusieji bus pristatyti iki 2019-ųjų pabaigos.

Pagrindiniai darbai – per ateinančius dvejus metus

Nauji troleibusai – ne vienintelė priemonė, kurios „Kauno autobusai“ griebiasi viešojo transporto eismui mieste pagerinti. M. Grigelio teigimu, jau dabar pagal ekspertų rekomendacijos vykdomas kontaktinio tinklo atnaujinimas. Šių pokyčių keleiviai gali ir nepastebėti, tačiau jie labai svarbūs prie troleibuso vairo sėdintiems žmonėms ir eismą mieste tvarkantiems specialistams.

„Yra parengtas ir vykdomas kontaktinio tinklo atnaujinimo planas, kurį bendrovė planuoja įgyvendinti iki 2022 m., o pagrindinius tinklo tobulinimo darbus stengsimės įgyvendinti per artimiausius dvejus metus“, – nurodė generalinis direktorius.

Intensyvūs kontaktinio tinklo tobulinimo darbai, pažymėjo jis, prasidėjo 2016-aisiais. Iki tol jau buvo nutiestos naujos kontaktinio tinklo linijos Parodos ir K. Petrausko gatvėse, rekonstruotas A. Juozapavičiaus prospekto tinklas.

Vėliau pakeitimai atlikti Gimnazijos gatvėje, Vytauto prospekte, šiuo metu darbai vykdomi K. Donelaičio ir E. Ožeškienės gatvėse. Šiemet tinklo rekonstrukcija pasistūmėjo Savanorių prospekte ir pagrindinėse šios eismo arterijos sankryžose. Kitais metais darbai bus pradėti Kauno pilies žiede, Šv. Gertrūdos gatvėje iki Laisvės alėjos sankirtos.

Trūksta vieno svarbaus elemento

„Visi kontaktinio tinklo atnaujinimo darbai atliekami tikslingai siekiant gerokai padidinti troleibusų greitį, kad būtų galima nelėtinant važiuoti linijų susikirtimo vietose, aštriuose posūkiuose“, – aiškino M. Grigelis.

Šiam tikslui pasiekti itin svarbi ir gatvių dangos būklė, kuri pastaraisiais metais Kaune smarkiai pagerėjo, naujos transporto priemonės, taip pat vairuotojų įgūdžiai. Anot „Kauno autobusų“ generalinio direktoriaus, betrūksta prioritetinių juostų viešajam transportui.

Pagrindiniams kontaktinio tinklo darbams atlikti numatyta išleisti per 2 mln. eurų. Dabar vidutinis troleibuso greitis yra apie 20 km/val., tačiau tai esą sąlyginis skaičius, nes jis priklauso nuo kitų eismo ypatumų: automobilių srauto, vietos. Periferinėse gatvėse troleibusai važiuoja greičiau, o miesto centre greitis mažėja iki 14–16 km/val.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.