Teismas buvo griežtas: I. Strazdauskaitės nužudymu kaltinami pusbroliai turi likti už grotų

Kaltinamieji I. Strazdauskaitės nužudymu / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį pranešė, kad dar trims mėnesiams pratęstas kėdainiečių Manto, Leono ir Karolio Bieliauskų suėmimas. Pusbroliai kaltinami 2017-ųjų kovą nužudę Ievą Strazdauskaitę ir pagrobę didelės vertės turtą.

Kaip informuojama teismo pranešime, suėmimo terminas pratęstas jį skaičiuojant nuo 2018 m. rugsėjo 10 d. Trys vyrai kaltinami kankinę ir itin žiauriai, dėl savanaudiškų paskatų, siekdami nuslėpti kitus nusikaltimus, nužudę I. Strazdauskaitę.

Kaltinamieji veikė organizuotai ir apgalvotai, yra grėsmė, kad jie gali daryti naujas nusikalstamas veikas ir slėptis nuo teisingumo.

Teismas nurodė, kad baudžiamojo proceso kodekse nustatyti suėmimo pagrindai, kuriais remiantis iki šiol Bieliauskai buvo laikomi už grotų, neišnyko.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad neviešai nagrinėjamą merginos nužudymo bylą Kauno apygardos teismas atvertė birželio 22 d. Tuomet į posėdį atvesdinti M., L. ir K. Bieliauskai slėpė savo veidus, pirmajame posėdyje dalyvavo ir kai kurie vyrų artimieji.

Kauno teismas atvėrė pagrobtos ir nužudytos merginos bylą: kaltinamasis pareiškė, kad prokuroras jį smaugė (atnaujinta) 23 nuotr.

I. Strazdauskaitė pernai kovo 5 dieną išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone. Teisėsaugos duomenimis, mergina buvo mirtinai uždaužyta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas dar kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. Jiems skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui taip pat pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skaitytojai fiksuoja įžūlų vairuotojo elgesį: per plauką nuo tragiškos baigties

„Maxima“ jau netrukus atsisakys prekybos gyva žuvimi

Įvertinus viruso plitimą – skelbiamos rekomendacijos keliautojams

Valstybės dienos proga įvertinti pasižymėję Kauno herojai (foto)

Nevaldomas sunkvežimis Draugystės gatvėje kliudė automobilį ir rėžėsi į tvorą

Akibrokštas Kauno centre: ieškomas pastatų langus išdaužęs vandalas (foto, video)

Rekonstrukcijos darbai pradedami dar vienoje centrinėje Kauno gatvėje

Lietuvos pirkinių sąraše – vaistas koronavirusui gydyti

Kauno stotelės turi naują siaubą

Tarp naujausių koronaviruso atvejų Lietuvoje – dar vienas įvežtinis (papildyta)