Teismas buvo griežtas: I. Strazdauskaitės nužudymu kaltinami pusbroliai turi likti už grotų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį pranešė, kad dar trims mėnesiams pratęstas kėdainiečių Manto, Leono ir Karolio Bieliauskų suėmimas. Pusbroliai kaltinami 2017-ųjų kovą nužudę Ievą Strazdauskaitę ir pagrobę didelės vertės turtą.

Kaip informuojama teismo pranešime, suėmimo terminas pratęstas jį skaičiuojant nuo 2018 m. rugsėjo 10 d. Trys vyrai kaltinami kankinę ir itin žiauriai, dėl savanaudiškų paskatų, siekdami nuslėpti kitus nusikaltimus, nužudę I. Strazdauskaitę.

Kaltinamieji veikė organizuotai ir apgalvotai, yra grėsmė, kad jie gali daryti naujas nusikalstamas veikas ir slėptis nuo teisingumo.

Teismas nurodė, kad baudžiamojo proceso kodekse nustatyti suėmimo pagrindai, kuriais remiantis iki šiol Bieliauskai buvo laikomi už grotų, neišnyko.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad neviešai nagrinėjamą merginos nužudymo bylą Kauno apygardos teismas atvertė birželio 22 d. Tuomet į posėdį atvesdinti M., L. ir K. Bieliauskai slėpė savo veidus, pirmajame posėdyje dalyvavo ir kai kurie vyrų artimieji.

Kauno teismas atvėrė pagrobtos ir nužudytos merginos bylą: kaltinamasis pareiškė, kad prokuroras jį smaugė (atnaujinta) 23 nuotr.

I. Strazdauskaitė pernai kovo 5 dieną išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone. Teisėsaugos duomenimis, mergina buvo mirtinai uždaužyta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas dar kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. Jiems skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui taip pat pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Geriausių šalies krepšininkų ir krepšininkių rinkimai: vienoje kategorijoje dominuoja kaunietis

LSMU neteko studentės: bendrakursiams teikiama informacija dėl psichologinės pagalbos

Girtutėlė vairuotoja rėžėsi į policijos pareigūnų automobilį

Laisvės alėją apraizgė mįslingi „voratinkliai“ (papildyta)

Kauno rajone - netradicinė mokykla „sunkiems“ vaikams

Kauniečiai praneša: Amalių tunelis jau atidarytas

Smurtu prieš sūnų kaltinamai kaunietei prokurorai pasiūlė bausmę

Legendinis Kauno pastatas po rekonstrukcijos taps daugiafunkce erdve

Tarptautinės operacijos metu Kaune sučiuptas narkobaronas

Po „Žalgirio“ arenos stogu – vyks išskirtinė maisto mugė „Kaunas FOOD“