Kauno „Žalgiris“ nutraukė pralaimėjimų seriją: namie palaužtas vienas seniausių Europos klubų | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgirio“ komanda iškovojo ilgai lauktą pergalę Eurolygoje. Jiems rezultatu 87:75 pavyko palaužti iki paskutinių minučių kovojusią Stambulo „Galatasaray“ ekipą.

1 Kėlinys

„Žalgiris“ nuo pat rungtynių pradžios parodo, jog kitas rezultatas nei pergalė, jų netenkins. Rungtynes taikliu metimu pradeda A. Kavaliauskas, o tolimą metimą prideda K. Pangos. Svečiai taip pat atsako taikliu metimu, tad atitrūkti nepavyksta. 6:3

Stambulo „Galatasaray“ baudžia už kiekvieną klaidą. A. Kavaliausko nepagautas kamuolys bei P. Jankūno pražanga puolime pavirsta taškais į žalgiriečių krepšį. 8:9

Nuo pirmųjų minučių Kaune siautėja buvusiose rungtynėse savo šešėlyje buvęs K. Pangos. Vien per pusę pirmojo kėlinio jis pelnė jau 7 taškus. 11:11

Pirmajame kėlinyje arenoje susirinkusių sirgalių laukė siurprizas: Kauno „Žalgiris“ priėmė manekenų iššūkį, greitai išpopuliarėjusį socialiniuose tinkluose.

Ketvirtį sėkmingiau baigia šeimininkai – du taškus su pražanga pelnęs A. Lima išveda Kauno „Žalgirį“ į priekį. Tiesa, brazilo mestas baudos metimas nesiekia lanko, o turkai dar spėja išlyginti rezultatą. 20:20

2 Kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje žaidimas išliko lygus, o komandos keitėsi taikliais metimais. 25:28

Ketvirčiui įpusėjus – nei viena pusė vis dar nerado būdo atitrūkti. 32:30

Sėkmingas Kauno „Žalgirio“ spurtas priverčia svečius prašyti minutės pertraukėlės. Kauniečiai po taiklių L. Westermann ir B. Motum metimų susikrauna 7 taškų persvarą. 37:30

Antrojoje kėlinio pusėje – tolimesnis šeimininkų dominavimas: Po Pauliaus Jankūno metimo atsilošus skirtumas tampa dviženklis, o kitoje atakoje kamuolys po pražangos per plauką neįkrenta į krepšį. 44:34

Paskutinę ketvirčios minutę P. Jankūnas pradeda dar vienu taikliu metimu iš toli ir kauniečių persvara pasiekia rekordines aukštumas – 13 taškų. Taikliu tritaškiu metimu atsako ir turkai, tačiau paskutinį tašką prieš ilgąją pertrauką deda K. Pangos, pataikęs metimą su sirena. 49:37

Panašu, jog Š. Jasikevičiaus komentarai po rungtynių su Stambulo „Darrušafaka“ pasiekė žaidėjų ausis – žalgiriečiai daug atkakliau kovoja dėl kamuolių ir niekuo nenusileidžia tituluotiems svečiams iš Stambulo.

3 Kėlinys

Po pertraukos Kauno „Žalgiris“ apsukų nesumažino – kėlinį tritaškiu pradėjo B. Motum, dar vieną pridėjo A. Milaknis, o skirtumas padidėjo iki 18 taškų. 59:41

Savo šoklumą pademonstruoja ir A. Lima, užbaigdamas ataką sugavęs kamuolį ore. Neatrodo, jog Stambulo ekipai lengvai pavyks pelnyti taškus, o „Žalgirio“ arena banguoja. 61:45

Agresyvi kauniečių gynyba pasiteisina – dar svečių aikštės pusėje perimtas kamuolys virsta taikliu tolimu R. Seibučio metimu iš toli, o „Žalgiris“ susikrauna 20 taškų persvarą. 67:47

Prieš pat kėlinio pabaigą „Žalgirio“ arena vėl kyla ant kojų – šį kartą ataką dėjimu iš viršaus užbaigia B. Motum, o po 3 kėlinių šeimininkai laimi rezultatu 69:51.

4 kėlinys

Du tritaškiai iš to paties kampo priartina svečius iki 13 taškų skirtumo, o po kauniečių klaidos dar ir dėjimu iš viršaus ataką užbaigia krepšininkai iš Stambulo 70:59

Po minutės pertraukėlės viskas vėl stoja į vietas – Stambulo „Galatasaray“ treneris baudžiamas technine pražanga, o priešininkų ataką gesina B. Motum. 75:61

Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms sirgalių veiduose vėl atsiranda nerimas – B. Motum baudžiamas ketvirtąja asmenine pražanga, o po klaidos metimą iš toli pataiko svečiai. 75:64

Po dar vieno taiklaus Stambulo ekipos metimo iš toli skirtumas mažėja iki 8 taškų. Š. Jasikevičius nedelsdamas prašo minutės pertraukėlės. Iškart po jos, taikliu metimu persvarą iki saugios didina L. Westermann.

Vienintelė kauniečių paguoda – užstrigus puolimo mašinai šeimininkams gintis vis dar sekasi. Komandos apsikeičia klaidomis. 79:69

B. Motum smeigia metimą iš toli ir „Žalgirio“ arenoje viskas baigta. likus žaisti mažiau nei minutę kauniečiai pirmauja 13 taškų. Tiesa, kitoje aikštės pusėje Brock užsudirba penktąją pražangą ir turi aikštelę palikti anksčiau. 87:75