Principinę LKL kovą Kaune laimėjo „Žalgiris” | Kas vyksta Kaune

Principinę LKL kovą Kaune laimėjo „Žalgiris”

Sekmadienio vakarą kovojusi Kauno „Žalgirio“ komanda „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate įsirašė dar vieną pergalę ir sirgaliams padovanojo įspūdingą mačą namuose. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai palaužė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą 79:74 (16:17, 17:16, 22:15, 24:26). Žalgiriečiai iškovojo 31-ąją pergalę per 34 rungtynes, o vilniečiams tai jau buvo aštuntasis pralaimėjimas.

Šį sezoną amžini varžovai jau buvo susitikę keturis kartus ir pasidalino po dvi pergales. Pirmąsias sezono dvikovas laimėjo Lietuvos čempionai – 79:70 Kaune ir 82:68 Vilniuje. Trečioji reguliariojo sezono akistata baigėsi vilniečių pergale – 78:72, o „Karaliaus Mindaugo taurės“ finale „Lietuvos ryto“ ekipa iškovojo pergalę rezultatu 67:57 ir nutraukė titulų badą, kuris tęsėsi šešis metus.

Rungtynių eiga

Pirmenybių lyderių kaktomušą taikliu metimu iš vidutinio nuotolio atidarė Jerome‘as Randle‘as (2:0), tačiau tuomet tris minutes kauniečiai vangiai atrodė puolime, o kitoje aikštės pusėje trimis tolimais šūviais baudė Deividas Gailius – 2:9. Budinti „Žalgirio“ žaidimą ėmėsi įspūdingai krepšį po J.Randle‘o perdavimo drebinęs Ianas Vougioukas, bet vilniečiai toliau visus taškus rinko iš tolimos distancijos (6:15). Svečių snaiperiams išsikvėpus bei dar du taškus įsirašius J.Randle‘ui, minant tritaškio linija pataikius Martynui Pociui bei iš po krepšio pasižymėjus Pauliui Jankūnui atsilikimas pastebėjimai mažėjo – 12:15. Ketvirčio pabaigoje baudų mesti stojo komandos kapitonas P.Jankūnas, gražiai arčiau krepšio kelius prasiskynė Brockas Motumas, o „Lietuvos rytas“ tepelnė viso labo du taškus per kiek daugiau nei penkias minutes – 16:17.

Antrajame kėlinyje naudingai rungtyniavo Edgaras Ulanovas ir B.Motumas, prasiveržimą nepaisant pražangos rezultatyviai užbaigė Olivier Hanlanas – 21:20. Po krepšiu dominavę Lietuvos čempionai, ketvirčiui persiritus į antrą pusę, kiek atsiplėšė: keturis taškus rinko I.Vougioukas, savo paties netaiklų metimą kartojo Lukas Lekavičius, viena ranka taikliai metė E.Ulanovas, o sostinės komanda be taškų žaidė keturias minutes – 29:23. Kasparui Vecvagarui perėmus kamuolį, aštuntąjį savo tašką įsirašė I.Vougioukas, bet ir vėl apie save priminė du tritaškius smeigę ir Šarūno Jasikevičiaus minutės pasitarimą išprovokavę „Lietuvos ryto“ krepšininkai (31:29). Paskutinė minutė kardinalių pokyčių rezultate neatnešė ir ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 33:33.

Po didžiosios pertraukos abi komandos demonstravo jau matytą žaidimą: kauniečiai varžovų gynybą laužė per priekinę liniją, tuo tarpu pastarieji ieškojo progų atakuoti iš toli – 40:36. Kėliniui įpusėjus emocijos pasiekė aukščiausią tašką susikibus ir po techninę užsidirbus O.Hanlanui bei Denisui Lukašovui (40:39). Banguojančios tribūnos užvedė žalgiriečius: publiką iš vietų kėlė sudėtingą dvitaškį su pražanga realizavęs E.Ulanovas, taškus pelnė B.Motumas, o rekordinį pranašumą taikliomis baudomis kūrė L.Lekavičius – 49:40. Vilniečiai nesitaikstė su pavojingai tolstančiu „Žalgiriu“ bei po eilinio tolimo šūvio rėžė atsilikimą iki 49:45. Po 29 minučių bandymų pirmąjį šeimininkų tritaškį įskraidino L.Lekavičius bei prieš lemiamą rungtynių atkarpą Lietuvos čempionai susikūrė apčiuopiamą persvarą – 55:48.

Ketvirtąjį kėlinį žaliai-balti pradėjo siųsdami stiprius įspėjamuosius signalus svečiams, kuomet antras progas išnaudojo L.Lekavičius bei dėjimu taškus įtvirtino B.Motumas – 59:48. Gražiai krepšio link pranėrė M.Pocius, tačiau vis solidžiau puolime atrodė ir varžovai, tad netrukus atsakomosios minutės pertraukėlės prašė „Žalgirio“ trenerių štabas (61:54). Po pasitarimo tarsi iš vadovėlio atakas surengė perdavimą atlikęs L.Lekavičius bei vos antrą kauniečių tritaškį įsūdęs K.Vecvagaras, gražiai besidalinant kamuolį pasižymėjo E.Ulanovas – 67:58. Puikų pasirodymą tęsė L.Lekavičius, bet du „Lietuvos ryto“ tolimi metimai intrigai niekur dingti neleido (69:64). Lemiamu metu sostinės krepšininkai klydo, o susirinkę žiūrovai jau užuodė pergalės kvapą, kadangi nenumaldomai artėjant rungtynių pabaigai tritaškį įsūdė E.Ulanovas – 72:64. Visas dar buvusias abejones dėl mačo baigties sklaidė į rezultatyviausiųjų gretas įšokęs L.Lekavičius (74:66), o tašką dėjo baudas sumetęs P.Jankūnas ir puikaus perdavimo priekyje sulaukęs Vytenis Lipkevičius – 79:74.