Barselonos prakeiksmas tęsiasi: „Žalgiris” namuose pralošė | Kas vyksta Kaune

Barselonos prakeiksmas tęsiasi: „Žalgiris” namuose pralošė

Prieš Barselonos komandą „Žalgiriui” išlošti vis dar nesiseka. Įtemptose rungtynėse Kauno krepšininkai sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje nusileido svečiams iš Ispanijos rezultatu : 78:85.

Nors pirmieji taškų sąskaitą atidarė katalonai, be ilgų ieškojimų gražų puolimą demonstravo ir Lietuvos čempionai: kamuolį puolime ėmė Ianas Vougioukas, netrukus aukštaūgis tiksliai numetė kamuolį tritaškio liniją mynusiam Renaldui Seibučiui – 4:2. I.Vougioukas pelnė dar keturis taškus, trijų taškų vertės metimą realizavo Paulius Jankūnas, o krepšio link nesustabdomai prasiveržė Mantas Kalnietis (13:8). Svečiai bandė artėti prie Kauno komandos, tačiau universalus komandos kapitono P.Jankūno ir Edgaro Ulanovo žaidimas nugara išlaikė žalgiriečius nuo varžovų saugiu atstumu – 19:14. Kėlinio pabaigoje pasipylė tolimi „FC Barcelona“ ekipos šūviai, tačiau priekyje po pirmo ketvirčio išliko M.Kalniečio ir Olivier Hanlano taiklių metimų sulaukęs „Žalgiris“ – 23:22.

Antrą ketvirtį aktyviai pradėjo Robertas Javtokas, po jo triuškinančio dėjimo komandas skyrė penki taškai – 27:22. Tiesa, ilgai nelaukę savo žodį tarė ir rezultatą persvėrė kauniečių neapdairiu žaidimu pasinaudoję Ispanijos vicečempionai (27:31). Tuomet budinti kauniečių puolimą ėmėsi keturis taškus įsirašęs R.Seibutis ir sudėtingą dvitaškį įmetęs Siimas-Sanderis Vene – 33:33. Iš panašaus taško S.Vene pelnė dar du taškus, tačiau „FC Barcelona“ šeimininkams įsižaisti neleido ir Pau Ribaso pastangomis susigrąžino pranašumą (35:40). Sausakimšą „Žalgirio“ areną iš vietų kėlė E.Ulanovo dėjimas „alley-oop“ stiliumi, gražiai po krepšiu įkirtusį R.Seibutį pastebėjo tas pats E.Ulanovas, tačiau ilsėtis geresnėmis nuotaikomis išėjo katalonai – 39:45.

Antra rungtynių pusė prasidėjo dar vienu tolimu svečių šūviu (39:48), laiku ir vietoje atsirasdavęs I.Vougioukas švelnino atsilikimą – 43:48. Šaltakraujiškai baudas sumetė P.Jankūnas, tačiau fatališkai nekrito tritaškiai iš dėkingų padėčių bei „FC Barcelona“ pabandė atitolti (45:54). Po minutės pertraukėlės puolimą atgaivinti bandė P.Jankūno ir R.Javtoko tandemas – 51:59. Reikiamos energijos į aikštelę įnešė nuo suolo pakilęs Lukas Lekavičius, kamuolį perėmus dėjimu žiūrovus iš vietų kėlė E.Ulanovas, bet prieš lemiamą mačo atkarpą solidų pranašumą susikrovę turėjo varžovai – 57:67.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ bandymą priartėti tęsė R.Seibutis, elegantiškai iš viršaus krovė laisvas po krepšiu atsidūręs I.Vougioukas – 63:69. Visgi, greitai kurtinantį triukšmą arenoje tildė penkis taškus be atsako surinkęs Carlosas Arroyo (63:74). Tiksliai baudos aikštelėje sužaidė I.Vougioukas, bet puikiai krepšį iš įvairių padėčių atakavę katalonai vėl truktelėjo į priekį – 65:79. Po pasitarimo iš toli krepšys atsirišo ir žalgiriečiams: tolimus metimus smeigė M.Kalnietis ir R.Seibutis, dvitaškį pridėjo I.Vougioukas ir žiūrovai vėl kėlė triukšmo bangas – 73:81. Likus porai minučių nesportinę pražangą išprovokavęs R.Seibutis realizavo vieną baudos metimą, netrukus baudų metimus sumetė P.Jankūnas, tačiau „FC Barcelona“ kontroliavo situaciją (76:85). Per likusį laiką nieko drastiško neįvyko ir „Žalgiriui“ varžovai iš Katalonijos toliau lieka sunkiai įveikiami – 78:85.