LKF taurės turnyre „Žalgiris“ įveikė „Neptūną“ ir užėmė trečiąją vietą, finale „Tonybet” patiesė „Lietuvos rytą” | Kas vyksta Kaune

Archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre užėmė trečiąją vietą. Sekmadienį mažajame finale žalgiriečiai nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą 91:67 (25:17, 22:24, 20:15, 24:11).

Tuo tarpu antrus metus iš eilės Prienų „TonyBet“ klubas triumfavo LKF taurės turnyre. Panevėžio „CIDO“ arenoje vykusiame finale prieniškiai po pratęsimo 92:91 (22:23; 20:29; 20:14; 19:15; 11:10) patiesė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Taškų sąskaitą rungtynėse atidarė Martynas Pocius, realizavęs ataką „2+1“. Po Roberto Javtoko perdavimo Artūras Milaknis smeigė tritaškį (6:4), o kamuolį perėmęs Justinas Dentmonas ir tolimą dvitaškį pataikęs M.Pocius sėkmingai užbaigė dar porą antpuolių – 10:6. Keturis taškus surinkęs Paulius Jankūnas ir dvi baudas sumetęs R.Javtokas padidino persvarą iki 16:11, bet „Neptūnas“ atsakė 6 taškais iš eilės (17:16). „Žalgiris“ surado savo ginklų: Mindaugas Kupšas pelnė 5 taškus, P.Jankūnas ir Vytenis Lipkevičius pridėjo po 2 ir kauniečiai kėlinį užbaigė 9 „sausais“ taškais – 25:17.

M.Kupšo septintasis taškas po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo ir Tomo Dimšos tritaškis iš kampo (30:19) vainikavo „Žalgirio“ spurtą 14:2. „Neptūno“ gynėjas Marius Runkauskas surinko 5 taškus iš eilės, bet dar vienas T.Dimšos tritaškis ir P.Jankūno baudų metimai išlaikė solidžią Kauno ekipos persvarą – 36:27. Pasinaudodami J.Dentmono klaidomis klaipėdiečiai netrukus šį pranašumą mažino iki 3 taškų. „Žalgirio“ legionierių pakeitęs Š.Jasikevičius iškart pataikė tritaškį ir kitoje atakoje po gero atlikto derinio tokios paties vertės metimui išvedė A.Milaknį – 43:35. Prieš pat didžiąją pertrauką kablį įmetė R.Javtokas ir A.Milaknio ilgą perdavimą taškais pavertė M.Pocius – 47:41.

Pirmą kartą aikštelėje pasirodęs Tadas Klimavičius iškart pasižymėjo po M.Pociaus perdavimo, o P.Jankūnas ir J.Dentmonas grąžino „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą – 53:43. Tada porą minučių aikštelėje vyravo chaotiškas žaidimas, kurį nutraukė P.Jankūno ataka „2+1“ ir A.Milaknio tritaškis – 59:48. Po minutės pertraukėlės dar vieną M.Pociaus perdavimą įgyvendino R.Javtokas (61:48). Kiek vėliau puikiai kamuoliu dalinęsi žalgiriečiai dusyk laisvą prie tritaškio surado P.Jankūną, kuris abu kartus neklydo ir po 30 minučių žaidimo „Žalgiris“ pirmavo 67:56.

Ketvirtąjį kėlinį Š.Jasikevičius pradėjo perdavimu R.Javtokui ir netaikliu baudos metimu (70:58). Kamuolį puolime atkovojęs Artūras Gudaitis ir netrukus jį pakeitęs P.Jankūnas pelnė po 2 taškus, o A.Milaknis dviem tritaškiais galutinai panaikino intrigą – 80:63. Keturis taškus pelnęs J.Dentmonas ir dvitaškį su pražanga įmetęs V.Lipkevičius padidino skirtumą iki 20 taškų (87:67). Rungtynių pabaigoje kauniečiai ir toliau patikimai gynėsi, o A.Milaknis dėjimu po perimto kamuolio ir 2 baudas sumetęs A.Gudaitis įtvirtino „Žalgirio“ pergalę 91:67.